Як обрати куртку: 3 головні правила
Куртки допомагають зберігати комфортну температуру тіла в холод і міжсезоння. Варіативність моделей дозволяє підібрати саме ту модель, яка підійде: приталена або вільна, з капюшоном, без утеплення.
Правильно підібрана куртка вбереже від пронизливого вітру та опадів, не сковуватиме рухів. Які параметри потрібно враховувати під час купівлі, розглянемо докладніше.
На що звернути увагу при виборі куртки
Це оптимальний одяг для весни та осені, коли температура повітря ще нестійка, а погода часто змінюється. Її можна підібрати для будь-яких умов та активності. Довжина та крій повинні відповідати потребам.
Різні наповнювачі допоможуть купити курточку, що підходить для клімату або пори року. Дивляться на крій, фурнітуру, наскільки вона облягає тіло — від цього залежить збереження тепла та комфорт у носінні.
Погода та пора року
При виборі куртки, ціни можуть змінюватись через бренд і залежно від матеріалів. Наприклад, для теплих курток використовують:
- Поліестер та іншу синтетику;
- натуральний, синтетичний пух;
- фліс, шерсть або хутро.
Для весни та осені, за нестабільної погоди — коли нерідкі дощі, хорошим вибором стане куртка з мембраною. Така тканина, залежно від показника водонепроникності, захищає від опадів і вітру, при цьому виводить випари від тіла. У куртці з мембранним матеріалом зручно бігати та швидко ходити без ризику спітніти та застудитися.
Призначення
Завдяки різноманітності матеріалів та моделей, куртка стане в пригоді не тільки для прогулянок у прохолодну погоду: зимою, весною чи восени. Наприклад, вироби з Gore-Tex, Powertex, Wind Barrier та інших мембранних матеріалів верху підійдуть для спорту та тривалих прогулянок на повітрі. Якщо серед ваших інтересів туризм та полювання, залишається вибрати відповідний наповнювач для мембранної куртки: пух, фліс, шерсть або інший, залежно від погодних умов.
Також дивляться на матеріали, коли потрібно вибрати куртку для риболовлі, піших походів та подорожей. Надійні застібки/липучки, щільно приталений пояс у пріоритеті. Вони не пропустять під виворот холодне повітря.
Функціональність
У продажу багато універсальних моделей — на всі випадки життя: з капюшоном і без нього, зі знімною підкладкою, що практично. Надійніше захищають від холоду та опадів ті, які мають високий комір, фіксовані манжети на рукавах, вітрозахисні полички на застібці, додаткові липучки. Ці деталі допомагають підігнати куртку під себе таким чином, щоб її було комфортніше носити та легше зберігати тепло.
Рекомендації та підказки у виборі куртки
- Довжина
Якщо носити довгі куртки, вітер не піддуває, в таких тепліше. У компактних вільніше почуваєшся. Вони не сковують рухів. - Матеріал верху
Синтетика легша за вагою, швидше сохне. Натуральні матеріали добре зігрівають, швидше поглинають вологу і гірше відводять. - Тип наповнювача
Натуральний пух і шерсть добре та швидко зігрівають, але не підходять для активної діяльності, оскільки погано відводять випаровування, на відміну від синтетики. - Наявність мембрани
Захищає від вітру та опадів, відводить зайву вологу від тіла. - Функціональність
Надійна фурнітура та застібки, місткі кишені, наявність капюшона та вітрозахисних елементів (манжетів, поличок) надають виробу комфорту та функціональності.
Таким чином, при виборі куртки важливо зосередитися на її матеріалах, функціональних особливостях, якості фурнітури та крою. Вибираючи стиль, довжину моделі, колір та принт, потрібно виходити зі своїх потреб та смакових уподобань. Завдяки різноманітності стилів такий одяг відмінно доповнює повсякденний і діловий образ. Гарантовано прослужить кілька сезонів.