Термофутболки: технології тепла в кожному волокні
Термофутболки — це спеціалізований одяг, який допомагає підтримувати оптимальну температуру в екстремальному спорті та в повсякденному житті. У літніх моделях не спекотно. Синтетичні матеріали тягнуться, відмінно дихають і швидко сохнуть. Компресійні футболки підтримують м'язи торса в тонусі, вони менше болять після тренувань.
Розберемося, чому термофутболки стають вибором № 1 у туризмі. І внаслідок чого вони популярні при повсякденному носінні.
Технологічні якості термофутболок
Анатомічний крій підкреслює фігуру. Антимікробна обробка нівелює запахи, оскільки не дає бактеріям поту розмножуватися на матеріалі. Потовідвідні тканини дають тілу сухість і комфорт. Розглянемо ці технології докладніше.
Матеріали та їхні особливості
- Поліестер
Синтетичний дихальний матеріал ефективно випаровує вологу. Шкіра залишається сухою, в такому одязі не відчувається липкість і дискомфорт. Довго не зношується, витримує інтенсивні навантаження під час бігу та велоспорту. - Поліпропілен
Не вбирає вологу, швидко сохне. Часто оброблений антибактеріальними добавками: хлоргексидином і сполуками срібла, тому немає бактерій, відповідно, запаху поту — теж. Низької теплопровідності, добре утримує тепло від тіла в холодну пору. Це мега корисно на риболовлі чи полюванні, коли доводиться довго сидіти або стояти на одному місці. - Шерсть мериносових овець
Натуральний, м'який і приємний для шкіри матеріал. Може увібрати рідини до третини своєї ваги, при цьому залишатися сухим. Волокна вовни у вигляді завитків і лусочок. Така особливість створює безліч повітряних кишень всередині тканини. Повітря в них не випускає тепло назовні. Завдяки вовняному воску, тканина стійка до бактерій і довго зберігає свіжість. Відмінно пропускає повітря, даючи змогу шкірі дихати. - Еластан
Дає одягу тягучість. У термофутболках потрібен для поліпшеного облягання тіла, при цьому не обмежуючи рухів.
Термофутболки, що зберігають тепло
Усі вони з матеріалів, які добре утримують теплоту через ефективні технології.
- Ізоляційні параметри
Наприклад, волокна вовни, завдяки своїй мікроструктурі створюють повітряні прошарки, щоб утримувати тепло тіла. Демісезонні вироби з поліестеру або поліпропілену зі щільної тканини. - Анатомічне пошиття
Забезпечує прилягання до тіла без складок, які пропускають холодне повітря. Щільна посадка покращує терморегуляцію і забезпечує комфорт у прохолодну погоду. - Багатошарова конструкція
Окремі моделі з декількома шарами, у кожного з яких своє завдання: внутрішній для утримання тепла, а зовнішній — для захисту від вітру і вологи.
Чорний колір посилено поглинає сонячні промені та сприяє швидкому перегріву шкіри. Влітку це погано, взимку допомагає залишатися в теплі. Біла термофутболка відбиває ультрафіолет, тому в ній прохолодніше. Крім того, білий колір універсальний і вдало комбінується з будь-якими речами.
Вологовідвідні
Синтетичні матеріали позбавляються зайвої рідини завдяки тому, що дихають. Мікроструктура волокон всіяна безліччю дрібних пор, через які піт виводиться на поверхню тканини, потім випаровується. Додатково може використовуватися технологія Quick-Dry, яка прискорює цей процес.
У вовни капілярна структура, яка пропускає вологу всередину волокон, де вона рівномірно розподіляється і випаровується. Завдяки цьому навіть намокла шерсть не приносить дискомфорту.
Термофутболки з коротким рукавом шиють із сітчастими або перфорованими вставками в зоні пахв, на спині, по лінії грудей і вздовж бічних швів. Вони призначені для поліпшеної циркуляції повітря і прискореного відведення поту від шкіри.
Корисний гайд щодо вибору термофутболки
Орієнтуються на клімат, якість тканини, рівень активності. Цього достатньо, щоб підібрати термофутболку.
- Пошиття і технології
Тканина має бути м'якою, приємною на дотик. Шви — акуратні, краще, якщо плоскі, щоб не натирали.
Добре, якщо в зоні пахв, спини, під грудьми є вставки із сітки, вони посилюють вентиляцію. - Рівень активності та клімат
Для літа — термо із синтетики, у такій не парко. Поліестер теж комфортний. Переважно світлі кольори, які відбивають промені сонця, а не притягують до себе.
Термофутболки для фітнесу часто з анатомічним кроєм, у них комфортно рухатися. Для активного відпочинку рекомендується брати футболку, що дихає, з антибактеріальним просоченням. Воно ефективно усуває запах поту.
Компресійна модель як раз для спорту. Вона знижує стомлюваність м'язів під час тренувань.
Туристична термофутболка — це баланс технологій: завдання літньої моделі відштовхувати вологу і швидко сохнути, з чим впорається поліестер або поліпропілен. У походи взимку краще одягати вироби з мериносової вовни зі щільністю понад 200 г/м².
Дитячі моделі розроблені з урахуванням анатомічних особливостей тіла дитини. Еластичні матеріали не заважають рухатися, в них зручно гуляти або тренуватися. Теплоощадні тканини утримують природне тепло, тож малюк не замерзне в прохолодну погоду.
У статті розглянули функціональні особливості термофутболок. Ціна на них різна, залежить від сезонності, бренду та матеріалів. В інтернет-магазині Moyo вартість від 480 до 1900 гривень.