Термоштани: зручно на тренуваннях і тепло в негоду
Різна щільність термокальсонів дає змогу вибрати модель залежно від сезону. Мікрофібра і шерсть мериноса не подразнюють шкіру, в них тепло в морозні та сльотаві дні. Демісезонні моделі зносостійкі та гігієнічні. Завдяки еластичним матеріалам, щільно облягають фігуру, створюючи ефект схуднення.
Розглянемо, чим примітні такі вироби, щоб зрозуміти, чому їх обирають для спорту і повсякденного використання.
Термокальсони: у чому секрет комфорту і тепла в будь-яку погоду
Щільне плетіння тканин захищає від вітру, в мороз. Це цінно для тих, хто звик довго працювати або відпочивати на природі. Вироби з мікрофіброю та поліестером дихають, відводять піт. У таких не парко коли спекотно.
Розберемося в основних параметрах.
Матеріали
- Мікрофібра
Синтетика на основі поліестеру або поліаміду. Її волокна тонші, ніж у натуральних тканин, тому пропускають більше повітря, краще випаровують піт. Матеріал добре сохне після прання. Такі кальсони комфортно носити в тривалих походах. - Шерсть мериносових овець
М'яка. Структура тканини щільна завдяки малому діаметру її волокон. Завдяки такій особливості краще утримується тепло, коли температура повітря опускається нижче нуля. Шерсть вбирає значну кількість вологи, водночас на дотик залишається сухою. До бактерій несприйнятлива, отже, немає запахів при тривалому носінні. - Поліестер
Вироби з цієї тканини стійкі до розривів і стирання. Роками не втрачають пристойного вигляду. Намокнувши, матеріал швидко сохне. Деякі види поліестеру захищають від ультрафіолету. Вони блокують проникнення вглиб тканини шкідливого сонячного випромінювання і мінімізують його вплив на шкіру. - Еластан
Текстиль, у складі якого є ці волокна, добре тягнеться. Він комфортний у носінні, не обмежує руху. Вироби з еластаном після багаторазового прання не розтягуються і не підскакують.
Щільність
Від щільності волокон залежить здатність тканини зберігати тепло. Чим вона вища, тим сильніший захист від холоду і вітру.
- Менш як 200 г/м²
Вважається низькій щільності, використовується в одязі для літнього сезону. Ультралегка тканина добре вентилюється, у такій займаються активними видами спорту. - 200-300 г/м²
Універсальний варіант для осінньо-весняних термоштанів. Ідеальний баланс між теплоізоляцією та відведенням вологи. Підходить для повсякденного носіння в прохолодні дні або для спортивних тренувань середньої інтенсивності. - Понад 300 г/м²
За щільністю — це зимові термоштани. Ефективно утеплюють тіло і захищають від переохолодження. Досить еластичні. Висока щільність робить виріб зносостійким, тому рекомендується для зимових видів відпочинку та розваг.
Функціональні особливості
- Антибактеріальна обробка
Ланолін (натуральний віск), що міститься у волокнах мериносової вовни, перешкоджає появі запахів. Мала частка іонів срібла, що також міститься в них, має потужні антимікробні властивості, знищуючи бактерії.
Термокальсони шиють, застосовуючи технологію Polygiene. Вона заснована на застосуванні хлориду срібла, який пригнічує ріст мікробів, підтримує свіжість тканини протягом усього терміну служби виробу. Обробка стійка до багаторазового прання, не викликає алергічних реакцій.
Scent-Lok — теж популярна технологія. У ній застосовано активоване вугілля для поглинання і нейтралізації запахів. Такі термоштани беруть для полювання або риболовлі. - Сітчасті вставки
З перфорованих матеріалів у зонах підвищеного потовиділення (за колінами, в ділянці паху) покращують вентиляцію і прискорюють відведення вологи. - Технологія мікропор
Матеріали з мікропористою структурою, як-от мембрана Gore-Tex, дають змогу молекулам пари проходити через тканину, водночас блокуючи проникнення води та вітру. - Плоскі шви
Не натирають шкіру. Гладкі, не відчуваються в носінні навіть там, де надто чутлива шкіра. Це пахви, внутрішній бік стегон і коліна.
Призначення
Якщо брати на кожен день, варто придивитися до штанів з натуральних тканин, у складі яких бавовна. Вони добре дихають і приємні до тіла. У термокальсонах з еластичних матеріалів вільніше рухатися. Щоб не було запахів при тривалому носінні, варто купити виріб з антибактеріальним просоченням. У холодному кліматі, термоштани з флісовими вставками особливо актуальні, вони краще зігрівають. Це актуально для дитячих моделей, коли прогулянка може затягнутися на кілька годин.
Для активного відпочинку і спорту в зимовий період матеріал має два завдання: зберегти організм у теплі та швидко відвести накопичену вологу. З цим впорається тільки шерсть мериносових овець. Завдяки натуральному воску у волокнах, у термоштанах присутній тривалий ефект чистоти. Також варто звернути увагу на мембранні технології. Такий виріб не продувається, захищений від снігу та дощу.
На заняття бігом або футболом у літню пору року надягають термокальсони зі змішаної синтетики. Вона випаровує піт і моментально висихає. При цьому відчуття в такому одязі передбачувані: комфортно, ніде і нічого не перетискає, щільно облягає тіло. Щоб не перегрітися, обирають моделі з сітчастими вставками в зоні паху та колін — для поліпшеної вентиляції.
Як вибрати термоштани
Термоштани мають повторювати вигини тіла. Це дасть змогу досягти оптимальної посадки та підтримувати м'язи в тонусі. Гумка на талії не туга і не надто вільна. Перевіряють шви: вони плоскі, не натирають і не тиснуть на шкіру. Усі блискавки та липучки в робочому стані, не заїдають, моментально відгукуються на дію.
Тканина м'яка і приємна на дотик. Варто спробувати її розтягнути — вона повинна повертатися у вихідне положення. Дивляться на маркування. Наприклад, Dry-Fit означає, що тканина відштовхує воду. А Thermolite розшифровується як теплоізоляційний матеріал. Напис Hydrophobic на тканинах говорить про швидковисихні властивості термоштанів.
У термокальсонах чорних відтінків тепліше, вони додатково притягують теплоту. Демісезонні моделі краще брати світлих кольорів.
Розглянули особливості термоштанів, звідси висновок: варто вибирати штани, виходячи зі способу життя. Для повсякденного носіння враховують щільність тканини, її теплоізоляцію та антимікробні властивості. Щоб термоштани купити для активних видів відпочинку, придивляються до тканин з мембраною. Вони випаровують вологу.