Прання відчутно відбивається на платіжках за комуналку. Можна рідше прати, але краще придбати інверторну пральну машину. Вона має високу працездатність, підлаштовується під вимоги власника. Знос двигуна мінімальний навіть при щоденному запуску, тому часте позапланове техобслуговування не загрожує.
Чим відрізняються пральні машини з інверторним двигуном?
У техніки, обладнаної інвертором, п’ять особливостей:
- Витривалість. Пралки ставлять рекорди з довговічності. У їхній конструкції мінімум вразливих вузлів.
- Енергоефективність не нижче класу А. B-класу відповідають лише комбіновані моделі із сушінням.
- Робота без гучних звуків. Джерелом шуму у звичайних моторах є щітки. В інверторних двигунах вони відсутні, тому шуміти нема чому.
- Попереднє перетворення напруги. Робочий механізм перетворює один тип струму на інший, завдяки чому досягається максимальна коректність виконання команд користувача.
- Гнучкі можливості керування. Деякі моделі підтримують налаштування через смартфон.
На чому наголошувати під час вибору
При виборі можна абстрагуватися від того, що в конструкції пралки важлива деталь — інвертор — і піти стандартним шляхом. Починати потрібно з дизайну та кольору. Визначившись із візуальними характеристиками, можна переходити до аналізу технічної складової:
- Спосіб завантаження. Найчастіше інвертори ставлять у пристрої із дверцятами спереду. Таке компонування має попит. Машини з кришкою зверху менш поширені, хоча серед них також є моделі з сучасним двигуном.
- Робочий об’єм. Під зав’язку не можна забивати білизною навіть найпотужнішу пралку. Місткість має бути із запасом. Для сім’ї — 9-11 кг. Для пари — 7-9 кг. Для однієї людини — до 6 кг.
- Спосіб прання. Бюджетні та середні за ціною пристрої перуть лише водою. Преміальні машини додатково обробляють тканину парою.
- Кількість режимів. Середньостатистичний користувач у ході повсякденної експлуатації використовує до 12-15 автоматичних програм. Більше режимів потрібно, якщо доводиться мати справу з тканинними виробами, вибагливими у догляді.
- Віджимання. Мінімальна кількість залишкової вологи зберігається при віджимі швидкістю від 1200 оборотів. Однак такий темп обертання може нашкодити делікатним тканинам, тому вітається кілька режимів віджиму.
Марки пральних машин з інвертором
У топі брендів, які заслуговують на довіру — Електролюкс, Беко, Гореньє, Вірпул, Елджі. У кожного розробника свої унікальні «фішки» та технології.
- Пристрої Electrolux підтримують технології дбайливого догляду, після прання в них одяг має вигляд щойно купленого. Ретельна обробка волокон тканини виводить навіть застарілі плями.
- Розробки Bosch відомі завдяки легендарній німецькій якості. Вони мають багаторічний «стаж» на ринку та мільйони задоволених користувачів.
- Samsung та LG роблять ставку на технологічність. З корисного: індикація помилок, самоочищення барабана, дозавантаження, відстрочення завершення циклу.
- Gorenje зберігає вартість пралок на невисокому рівні навіть за підтримки передових технологій та механізмів.
Інверторна пральна машинка: плюси й мінуси
Купити пралку з інверторним двигуном мотивують чотири моменти:
- Машина пере якісніше
Ефективність зростає завдяки тому, що двигун максимально точно виконує набір команд користувача. - Перебувати поряд з нею комфортно
Шум не перебиває музику чи розмову. Можна без напруги для слуху розмовляти чи щось дивитися. - Знижені витрати води
Інвертор скорочує витрати на електрику та воду. - Швидке віджимання
При максимальній швидкості віджимання одяг майже сухий навіть без використання режиму сушіння.
Недоліків у пристроїв немає. Бентежить тільки вартість, вона вища, ніж у простих моделей.
Знайти хорошу пралку за адекватною ціною можна у Moyo.ua. Якщо не хочеться викладати велику суму за один раз, можна скористатися послугою кредитування або розтермінування. За окрему плату майстри Moyo можуть за правилами встановити пристрій, відкалібрувати положення за рівнем та увімкнути з урахуванням вимог техніки безпеки.