Для чого підходить вентилятор із пультом
Вентилятор — бюджетна заміна кондиціонера. Він посилює циркуляцію повітря в приміщенні, завдяки чому з'являється відчуття прохолоди. Безпосередньо прилад не охолоджує, порівняно з кондиціонером.
Для комфортного використання передбачено вентилятори на пульті. Існують підлогові, настільні та універсальні моделі. Підлогові бувають на ніжці та без неї. Відрізняються великими габаритами й високою потужністю. Настільні компактніші та легші.
Пульт забезпечує дистанційне керування кімнатним пристроєм. За допомогою нього можна вмикати й вимикати девайс, виставляти таймер, регулювати швидкість обертання лопатей.
Основний функціонал вентиляторів на пульті управління
Вентилятори з пультом ДК належать до середньобюджетного і просунутого сегмента. Крім циркуляції повітря, вони оснащені іншими корисними функціями: імітацією вітру, нічним режимом, датчиком температури. А також можна вибирати швидкість, регулювати нахил, іонізувати й зволожувати повітря.
У моделей колонного типу конструкція без лопатей. Вона безпечна. Підходить для використання біля маленьких дітей і тварин. Є горизонтальні та вертикальні колонні пристрої. Другий варіант популярніший і зручніший у використанні.
Щоб купити вентилятор на пульті, досить ознайомитися з технічними характеристиками та дізнатися про основний функціонал. Настільні та підлогові моделі не вимагають спеціального встановлення й складного налаштування.
Регулювання швидкості обертання лопатей
Стандартна кількість швидкостей у вентиляторах на пульті управління – 3 штуки. Рідше 6 або 9 штук. Швидкість обертання лопатей залежить від режиму обдування. У моделях з 3 швидкостями є стандарт, імітація вітру та безшумний нічний режим.
Потужність роботи приладу змінюється в кожному режимі. Найпотужніша робота під час імітації вітру. Мінімум потужності залучається в нічному режимі: лопаті обертаються повільніше, і пристрій періодично вмикається і вимикається.
Налаштування таймера
Через пульт ДК зручно вмикати таймер на вентиляторі. Зазвичай вказується проміжок часу, після закінчення якого пристрій вимикається. Вимірюється у хвилинах або годинах. Наприклад, можна налаштувати вимкнення після 90 хвилин роботи.
Деякі моделі отримали опцію «Відкладений старт». Вона дає змогу запланувати ввімкнення апарата через певний час.
Додаткові можливості
Функціонал вентиляторів з пультом може передбачати додаткові можливості, що відрізняються в кожній моделі. З поширених:
- Зміна напрямку обертання і кута повороту.
- Захист кнопок пульта від дітей.
- Зміна швидкості обертань залежно від температури.
- Виклик голосового помічника.
- Увімкнення і вимкнення світлодіодного підсвічування.
Недорогі вентилятори отримують тільки основні опції. Що дорожча модель, то більша в неї потужність, кількість режимів і функціонал.
Що потрібно зробити для правильного вибору вентилятора з пультом
На технологічному ринку представлено безліч побутових вентиляторів від різних виробників. Відрізняється тип, конструкція, потужність, кількість швидкостей, дизайн і ціна. Потрібно підібрати безпечну, багатофункціональну й оптимальну за вартістю та характеристиками модель.
Під час вибору конструкції та потужності вентилятора враховується тип і площа приміщення. Для просторого офісу підійдуть потужні підлогові пристрої з низьким рівнем шуму.
Для квартири варто придбати вентилятор із функцією іонізації повітря. Просунуті прилади оснащуються зволожувачем. Для безпеки рекомендується наявність решітки на лопатях.
Визначитися з типом вентилятора
Вентилятори на пульті управління бувають підлогові та настільні. Перший варіант потужніший, але займає більше місця. Підходить для вентиляції повітря в офісах, спальнях, вітальнях. Потужність здебільшого коливається від 40 до 100 Вт.
Підвид підлогових моделей — вентилятори колонного типу. У них довгаста закрита конструкція без лопатей з підвищеною безпекою.
Менш популярний тип вентиляторів з пультом ДК — настільні. Вони легкі та компактні, невеликої потужності достатньо для маленьких приміщень.
Оцінити характеристики
Уся необхідна інформація про вентилятори вказується в технічних характеристиках. Насамперед рекомендується звернути увагу на низку особливостей:
- Потужність — середньорівневі моделі отримують 40-50 Вт. У просунутих — від 80 до 100 Вт і більше. Потужності 50 Вт вистачить для охолодження приміщення з приблизною площею 15 метрів квадратних. Пристрій на 100 Вт може провентилювати вже 30 метрів квадратних.
- Конструкцію — лопатева або колонна. Переваги колонного типу — безпека, габарити компактніші, рівень шуму нижчий.
Кількість швидкостей і додаткові можливості належать до другорядних технічних характеристик.
Окреслити бюджет
Чіткого поділу вентиляторів на цінові сегменти немає. Недорогими вважаються моделі від 1 000 грн до 1 500 грн. Середньобюджетну категорію можна позначити від 1 700 до 3 000 грн. Дорожче за 3 000 грн – вже просунуті моделі з великою потужністю і розширеним функціоналом.
У преміумсегменті також присутні промислові вентилятори на пультах. Вони не підходять для використання в домашніх умовах через підвищений рівень шуму і громіздку конструкцію. Але можна застосовувати в магазинах, на складах та інших промислових підприємствах.
Вентилятор належить до доступної кліматичної техніки. Він не може повноцінно замінити кондиціонер, але здатний полегшити перебування в спекотному і задушливому приміщенні. На відміну від кондиціонера, вентилятор не потребує монтажу, догляд простіший і споживання електроенергії менше.
Купуючи вентилятор з пультом ДК, потрібно орієнтуватися на площу приміщення, бюджет і свої уподобання. Під час вибору конструкції обов'язково враховується, чи є в будинку маленькі діти й тварини та чи потрібна підвищена безпека. Додатковий функціонал зробить використання вентилятора комфортнішим і цікавішим.