Серед практичних фішок розумного годинника — визначення артеріального тиску. Ця опція у тренді не лише серед старшої вікової групи. Активна молодь теж вважає тонометр корисним пристроєм. Зумовлено це тим, що відстежувати тиск важливо не лише за наявності вікових змін чи проблем зі здоров'ям.
Смартгодинник з вимірюванням тиску: можливості та особливості
У конструкції наручних аксесуарів немає манжети, манометра та «груші» для накачування повітря. Датчик працює лише внаслідок математичних обчислень. Розумний годинник з тонометром поєднує в собі переваги відразу кількох гаджетів.
- Від смартфона у нього функції зв’язку — дзвінки та відеодзвінки, смс та нагадування.
- Від механічного або електронного годинника — демонстрація часу, таймер, секундомір.
- Від фітнес-трекера — доступ до спортивних режимів та можливість збереження даних фізичної активності.
Завдяки сенсорам і технологіям розумний годинник з вимірюванням тиску частково замінює медичні діагностичні прилади:
- оксиметр,
- пульсометр,
- термометр,
- сенсор стресу.
За допомогою годинників спортсмени можуть ставити особисті рекорди, люди, які працюють сидячи — своєчасно розминатися, а літні — вчасно реагувати на стрибки тиску або проблеми з пульсом.
Рекомендації щодо вибору
Модель з тонометром потрібно вибирати за тими ж критеріями, що і звичайний розумний годинник. Важливо враховувати такі особливості:
- Виробник. Мінімум ризиків — при виборі рішень від перевірених брендів із гарною репутацією.
- Призначення. Можна вибрати годинник за віком: для дорослого, підлітка або літньої людини. За гендерною ознакою: для жінки, чоловіка чи унісекс.
- Формфактор. Круглий — нетлінна класика для консервативних користувачів. Квадратний — сучасний варіант з цікавим дизайном.
- Діагональ дисплея. На зап’ясті середньої ширини добре сидять невеликі пристрої — до 1,3”. Для широкої та великої руки краще вибрати модель з екраном 1,5”.
- Сумісність з операційними системами. Вдалий вибір — годинник, сумісний з IOS та Android. Він не втратить актуальність при заміні смартфона на новий.
- Датчики. Крім тонометра та інших датчиків здоров’я потрібні такі сенсори, як альтиметр, акселерометр, крокомір, барометр, компас.
- Захищеність. Як мінімум, годинник потребує захисту від пилу і вологи. Для екстремальних умов також важлива водонепроникність та ударостійкість.
Сильні сторони та недолік розумних годинників з тонометром
Вже те, що годинникм може вимірювати тиск у будь-який зручний для користувача час, — вагома перевага. Також серед переваг:
- Модний дизайн. Годинники не схожі обладнання з медпункту. Вони компактні та акуратні, без зайвих деталей.
- Просте керування та зрозумілі налаштування. Не потрібно бути техно експертом, щоб розібратися з функціями годинника. В інструкції всі робочі параметри детально описані.
- Мінімальні витрати часу на вимірювання тиску. Не треба відриватися від справ, щоб дізнатися, чи все гаразд із тиском.
- Збереження історії. Результати роботи тонометра та інших датчиків не потрібно запам’ятовувати. Всі дані зберігаються у зручному додатку.
- Адекватна ціна. Знайти добротні годинники можна навіть у бюджетному ціновому сегменті.
Мінус лише в тому, що вони не замінюють медичний прилад (тонометр), а лише беруть на себе частину його функцій. Дані, отримані за допомогою аксесуарів для носіння — з невеликими похибками. Їх не можна вказувати в історії хвороби та використовувати для підбору лікарських засобів.
Купити якісний Смартгодинник з тонометром можна в Moyo.ua. Авторизовані користувачі при замовленні отримують бонусний кешбек. Його можна накопичувати та надалі використовуватиме для оплати наступних покупок. Що дорожчий товар, то більша сума повертається.