Маленька, але здібна: чим приваблює компактна настільна плита
На кухні може не бути мікрохвильовки чи духової шафи, але плита потрібна обовʼязково. Хоча б мініатюрна — з однією конфоркою середньої потужності. Якщо замало простору, немає газу чи проблеми з проводкою, можна придбати мобільну настільну пічку. Для її встановлення, на відміну від вбудованої плити, не потрібно різати стільницю чи підбирати кухонний гарнітур конкретного формату.
Основні різновиди портативних плиток
Асортиментний ряд настільних плит достатньо різноманітний, бо вони мають попит. Доступні варіанти, призначені для експлуатації просто неба і в приміщеннях. Вуличні моделі розроблені спеціально для туристів: захищені від вітру, без важких запчастин.
За принципом функціонування виділяють:
- Плити на газі. Їх всього два види: балонні та ті, що працюють від магістралі.
- Електричні. Бюджетні оснащені звичайним ТЕНом, а дорожчі — індукційною котушкою.
Настільні пристрої комбінованого типу обладнані різними конфорками. З одного боку, це перевага, бо можлива робота від 2 типів паливних ресурсів. З іншої — недолік, через ймовірні труднощі з підключенням відразу до газопроводу і до електромережі.
Характеристики переносних плит
Робоча поверхня | Склокерамічна З гартованого скла З покриттям з термостійкої емалі |
Наявність ґрат | Так Ні |
Матеріал ґрат | Нержавійка Сталь з емаллю |
Габарити | Міні Вузька Повноформатна |
Комплект конфорок | 1 2 3 4 3+1 (різних типів) |
Особливості підключення | До розетки До балона з газовою сумішшю До газопостачання |
Особливості встановлення балона | Зовнішнє У відсік |
Керування | Механіка Електроніка з дисплеєм Електроніка без дисплея |
Регулювання інтенсивності нагрівання | Автоматичні рівні Ручний контроль |
Кришка | Так Ні |
Вага (кг) | Менш як 2 3-5 Від 5 |
Вибір плитки на стіл за 5 критеріями
Вимог до мобільної плити не так вже й багато, тому для її успішного вибору достатньо зробити лише 5 кроків. Точніше — проаналізувати основні специфікації. Вони впливають на комфорт та безпеку процесу приготування їжі.
Матеріали
- Сталь без покриття — довговічніше нікуди. Відрізняється високою міцністю та приємною вартістю.
- Емальований метал красивий і не притягує бруд. Свіжі плями легко стираються. Привабливий зовнішній вигляд емалі зберігається, якщо не використовувати агресивні мийні та уникати сильних механічних впливів, наприклад ударів.
- Склокераміка витримує будь-яке нагрівання і, всупереч зовнішній крихкості, міцна і надійна. Преміальна, вписується в кухню з дорогим інтерʼєром.
- Скло загартоване — майже «близнюк» склокераміки, щоправда, сприйнятливі до високих температур (понад 350-400 градусів).
Розміри
У мініатюрних моделей ширина і глибина майже однакова — в діапазоні від 20 до 30 см. Вони оптимальні для експлуатації в подорожах, а також в компактних приміщеннях.
Середні пристрої вузькі, але «розтягнуті» вертикально або, навпаки, з широким і неглибоким корпусом.
Великі портативні плитки можна порівняти зі звичайними варильними поверхнями за габаритами — близько 55 см ширина і стільки ж — глибина.
Конфорки
Скільки робочих зон у настільної плити, стільки простих страв можна приготувати одночасно.
- Моделі на одну конфорку — з найскромнішими можливостями, натомість економічні.
- Пристрої з двома нагрівальними зонами — практичні, бо дозволяють одночасно готувати перше і друге, або одну страву і чай.
- Плити на 3 конфорки в плані продуктивності наздоганяють 4-конфорочні пічки. Чудово підходять для продуктів, які потребують обробки в декілька етапів.
Функції
Головне — щоб плита настільного типу була безпечною, тому корисні такі захисні функції:
- Автовимкнення у разі затухання полум’я або потрапляння рідини на конфорку.
- Контроль витоку.
- Механізм, який забезпечує правильне встановлення балона.
Для додаткового комфорту є розпізнавання посуду, підтримання температури готової їжі та тимчасове підвищення потужності конфорок.
Можливість додавання цих функцій в плиту залежить від її різновиду. Одні фішки доступні лише для газових приладів, інші — тільки для електричних.
Бренд
Мініплитки портативні випускаються тими самими виробниками, що і панелі для вбудовування. Популярні серед користувачів розробки Гореньє, Ардесто, Тефаль і Гарлем. У них добротне оснащення і приємні візуальні характеристики.
Плюси настільних плит + 2 недоліки
Беззаперечна чеснота настільних плит — ціна. Вона нижча, ніж у вбудованих панелей та великих девайсів з залежною духовкою.
Вартість експлуатації можна контролювати. Щоб паливо не витрачалось надміру, важливо своєчасно знімати страви з вогню і використовувати оптимальні режими нагрівання.
За дизайном модель легко підібрати під будь-яку кухню. Металева з кришкою підійде для кімнати в ретро-стилі. Скляна з непомітною електронною панеллю — для сучасних інтерʼєрів.
Ще один плюс — море варіантів використання. Одну й ту ж плитку можна використовувати на дачі, брати з собою походи та час від часу носити в гараж. Навіть велику пічку для домашньої експлуатації легко переставляти з місця на місце.
Доглядати дуже зручно, бо недоступні ділянки корпусу відсутні. Щоб видалити забруднення знизу або позаду, достатньо підійняти плиту або повернути потрібним боком.
Є всього 2 очевидних мінуси:
- зменшена потужність у порівнянні зі стаціонарними девайсами;
- «урізана» робоча площа і неможливість використання великого посуду (стосується одно- та двоконфоркових плит).
Купівля плитки в Moyo: переваги
В інтернет-магазині Moyo можна купити плитку в кілька клаців або оформити на неї кредит онлайн. Для зручності приблизна сума щомісячного платежу відображена поряд з кнопкою, призначеною для додавання товару до віртуального кошика.
Щоб вибрати та прибрати саме те, що потрібно, варто скористатися фільтрами. Що більше їх залучено, то сильніше звужується коло пошуку портативної пічки.