Вибираємо PowerBank (повербанк) — зустрічаємо блекаут у всеозброєнні
Наявність у людей смартфонів, планшетів та інших компактних пристроїв спричинила появу на ринку великої кількості повербанків. Їх використовують як заначку електроенергії, що дозволяє привести до тями акумулятор, який сів.
Передача електрики проводиться між батареями повербанку та девайса, що заряджається, по кабелю або бездротовим способом. «Банка» складається з корпусу, акумулятора та мікросхеми. Остання з'єднана з роз'ємами, стежить за станом батареї та передачею енергії.
Яку техніку може заряджати акумулятор?
Залежно від призначення повербанки поділяються на 3 основні категорії:
- Для смартфонів. Для підзарядки телефону підійде повербанк будь-якої місткості. Головне, щоб не виникло проблем, пов'язаних з сумісністю. Типове рішення — «банка» на 10000 мАг.
- Для планшетів. Для таблета можна купити портативну зарядку потужніше — на 15-20 тис. mAh.
- Для ноутбуків. При виборі павербанка для лептопа потрібно дивитися не тільки на місткість, а й на потужність: здебільшого мінімальне прийнятне значення — 60 Вт.
Види батарей повербанків
Основні різновиди акумуляторів:
- Li-Ion. У роботі батареї беруть участь іони літію. Технологія забезпечує 500-600 циклів без втрати місткості.
- Li-Pol. Електроліт на основі полімерного матеріалу. Літій-полімерні акумулятори розраховані на 700-800 циклів, потім місткість поступово знижується.
Другий варіант — розвиток першого, за характеристиками краще.
Характеристики популярних повербанків: таблиця
Товари | Місткість (мАг), потужність (Вт), підтримка швидкої зарядки |
Траст Прімо 15000
| 15000/15/QC |
Траст Прімо 20000
| 20000/15/QC |
Hama ALU15HD
| 15000/15 |
Hama Universal
| 26800/60/PD |
Hama Supreme 24HD
| 24000/15 |
Портативна зарядка: критерії вибору
Вибираючи павербанк, варто звернути увагу на сумісності з гаджетами, які плануєте заряджати, та можливостях зовнішнього акумулятора. Крім місткості та потужності бажано ознайомитися також з іншими характеристиками.
Сила струму
На роз’ємах зазвичай від 1 до 3 ампери. Чим більше показник, тим швидше вдається зарядити гаджет. Ампери зайвими не бувають, підключений девайс не постраждає, якщо не зможе брати енергію від Power Bank у режимі максимальної потужності. Роз’єми часто розраховані на різні режими, наприклад: один на 2,4 А, другий — на 3 А.
Місткість
Чим більша характеристика, тим комфортніше почувається користувач за необхідності зарядки декількох телефонів. Портативний зарядний пристрій з акумулятором на 10000 мАг — найкращий варіант для заповнення енергії батареї 1 смартфона. Якщо придбаєте модель на 15000 мАг, цього буде достатньо для 2 телефонів або потужного планшета. Павербанки на 20-30 тис. мАг беруть для кількох гаджетів чи ноутбука.
Роз'єми
При виборі пауербанку враховують сумісність з роз'ємами гаджетів, які планують заряджати. Зовнішній акумулятор може мати такі порти:
- Type-C — симетричний роз'єм, здатний передавати 60 Вт електроенергії та більше.
- Звичайний Usb за потужністю можна порівняти з USB-C.
- MicroUSB для підключення застарілих смартфонів, плеєрів та іншої мобільної техніки.
- Lightning — для айфонів та іншої продукції Apple, виготовленої до 2023 року.
Вага та розмір
При виборі повербанку навряд чи є сенс гнатися за мініатюрністю та легкістю. Занадто мала вага може викликати сумніви у відповідності між реальною місткістю батареї та характеристикою, вказаною виробником. Повербанки на 10000 мАг за розмірами схожі зі смартфоном, важать близько 200 г. Моделі на 20-30 тис. мАг важать близько 300-500 г.
Матеріал та дизайн
Більшість зовнішніх акумуляторів продаються в пластикових корпусах, повербанків зі сріблястими алюмінієвими поверхнями набагато менше. У Moyo можна вибрати модель відповідного кольору або з прозорим корпусом. Цікаво виглядають повербанки з дисплеями. Рифлені поверхні запобігають вислизанню «банки» з рук.
Індикація
Наявність індикації спрощує використання повербанка: користувач бачить заряд батареї, що залишився. Найчастіше на корпусі є світлодіодні індикатори. Для вимогливих користувачів існують моделі з дисплеями, що показують заряд у вигляді відсотків. У просунутих повербанках на екрані висвічується більше інформації: поточний режим роботи, показники струму та інші.
Функції та можливості
Вибираючи PowerBank у Moyo, зверніть увагу на технологічні рішення, що сприяють більш ефективному та комфортному використанню моделі:
- Технологія прискореної передачі заряду Quick Charge зменшує час очікування відновлення працездатності гаджета. Є ще протокол прискореної передачі струму високої потужності — Power Delivery.
- Просунута бездротова зарядка дозволяє передавати електрику «по повітрю». Такий варіант особливо актуальний для власників смартгодинника.
- Наскрізна зарядка. Повербанк може одночасно заряджатися та ділитися енергією.
- Ліхтарик — корисна опція при вечірніх відключеннях світла.
- Багатоступеневий захист. Виробники джерел додаткового живлення захищають складники від перегріву, навантаження, аварійного короткого замикання та інших негативних моментів.
Виробники
При виборі постачальників продукції інтернет-магазин Moyo намагається забезпечити асортимент, що покриває потреби всіх власників гаджетів з України. На складі магазину є повербанки Belkin, Hama, 2Е, Trust, Dudao, Lenovo, Tecno, Apple, Varta, Xlayer та інших виробників.
У каталозі представлені лише перевірені бренди з комфортним співвідношенням ціни та якості. Якщо купити повербанк у Moyo, він буде надійно підстраховувати ваші гаджети, не підведе у разі раптового відключення світла. Асортимент магазину постійно оновлюється, є гарний вибір акційних товарів, радує безліч варіантів доставлення. Деякі покупці замовляють до 10 повербанків та більше.
На закінчення кілька слів про актуальність купівлі повербанку. Зовнішні акумулятори потрібні не тільки для підзарядки телефонів, планшетів і лептопів. Від портативних зарядних пристроїв запитують компактні блютуз-колонки, фотокамери, екшн-камери, автомобільні реєстратори, USB-пилососи, одяг з підігрівом. Чим більше у вас гаджетів і чим активніший спосіб життя, тим актуальніша покупка зовнішньої батареї.