Який пилосос вибрати для дому
Виробники побутової техніки випускають моделі різного типу з розширеними функціями. Є мийні, вертикальні, автомобільні, ручні, автономні роботи. Підходять для сухого і вологого прибирання. Очищають усі види підлог — лінолеум, паркет, ковролін, килими, ламінат, плитку. Справляються з пилом, шерстю тварин, піском, дрібним сміттям.
Комплектуються зарядним пристроєм, місткістю для пилу, корисними насадками, баком для води. Потужності достатньо для ефективного прибирання в житловому приміщенні — від 500 до 2000 Вт і більше. Пропонуються бюджетні із середніми параметрами, оптимальні середньорівневі та потужні — преміум.
Різновиди пилососів
Виділяють досить багато видів:
- Побутовий — початкового або середнього рівня. Призначений для квартир і приватних будинків. З мішком або без нього. Частіше працює від мережі, з сухим прибиранням. Є відділ для зберігання мережевого шнура й автозмотування.
- Автомобільний — компактний і легкий, для очищення салону автомобіля. Довгастої форми та з довгою ручкою. Потужність невелика.
- Паропилосос — універсальний, позбавляє від забруднень і обдає поверхні дезінфекційною парою. Актуальний для людей з алергією. Належить до флагманського сегмента.
- Віконний — зі спеціальною конструкцією, тільки для миття вікон. Видаляє бруд із внутрішнього і зовнішнього боку, не залишає розводів.
Господарські великі та потужні. Крім житлових приміщень, використовують у гаражах і складах. З великим пилозбірником, міцні та важкі.
Побутові
Поширений варіант для повсякденного використання. Коштує недорого, пропонує різноманітні насадки та корисні функції. Використовують для килимів, паркету, лінолеуму, м'яких меблів. Можна пилотяжити на терасах і балконах.
- Із середнім обсягом пилозбірника від 0.6 до 2 л. Великі до 5 л.
- Споживана потужність у межах 500-2000 Вт.
- Потужність всмоктування рідко перевищує 450 Вт.
- Турбощітка позбавляє від дрібних забруднень — шерсті, волоса, ниток.
Фільтр тонкого очищення HEPA справляється з пилом і дрібними частинками сміття. Пилозбірник у формі пластикового контейнера, іноді мішок.
Вертикальні
Акумуляторні пилососи з довгою ручкою. Зручно прибирати, не потрібно нахилятися. Просунуті з підсвічуванням, яке допомагає розгледіти забруднення у важкодоступних місцях. Призначені для сухого та вологого прибирання.
- Трубка металева, пластикова, телескопічна або з шарніром.
- Регулятор потужності знаходиться на корпусі або ручці.
- Споживана потужність до 500 Вт.
Коштують дорожче за побутові, які працюють від електромережі. До переваг відносять портативність, невеликі габарити й вагу. Зручно зберігати, не займають багато місця. Турбощітка і фільтр тонкого очищення входять до комплекту.
Мийні
Крім сухого, передбачено вологе очищення. Традиційного або вертикального типу, працюють від мережі або акумулятора. Основні плюси:
- Вологе прибирання ефективно справляється зі старими забрудненнями, видаляє плями й неприємний запах.
- Після миття підлоги повітря в приміщенні зволожене і чисте.
- Відбувається дезінфекція, високий шанс позбутися бактерій і вірусів.
- Процес прибирання простий і швидкий. Потрібно мінімум зусиль і додаткових дій.
Деякі моделі оснащені збором води. Замість мішка або пластикового контейнера може використовуватися аквафільтр — забруднення осідають у місткості з рідиною.
Ручні
Поєднуються з вертикальними. Теж працюють від акумулятора. Переважає сухе прибирання.
- Бюджетні невеликої потужності. З кількома режимами роботи, маленьким пилозбірником і спрощеним дизайном. Розраховані на просте прибирання кімнат.
- Дорогі з просунутими технологіями, циклонною системою, набором корисних насадок.
Обсяг пилозбірника — до 2 л. Споживана потужність рідко перевищує 500 Вт. З особливостей: ручка для перенесення, вертикальне паркування, пластиковий контейнер як пилозбірник. Можуть оснащуватися адаптером для прибирання важкодоступних місць, підсвічуванням або кріпленням на стіну.
Які види прибирань є у пилососа
Для видалення забруднень передбачені спеціальні насадки:
- Комбінована — універсальна, для килимів і жорстких поверхонь. Одна сторона з щетиною, інша — без неї.
- Пилова — для дрібних частинок — пилу, шерсті, крихітного сміття. Відрізняється жорсткістю ворсу.
- Для меблів — щадна щетина підходить для крісел, диванів, стільців. Не пошкоджує оббивку і текстиль.
- Щілинна — проникає у важкодоступні місця: за шафи, під плінтусом, між меблями. Вузька, не захоплює великі забруднення.
- Телескопічна — регульованої довжини, для прибирання високих поверхонь, наприклад, карниза. Здатна проникати в щілини.
Електрична характеризується підвищеною ефективністю. На килимових поверхнях глибоко проникає в ворс і позбавляє від забруднень.
Волога
Основний тип прибирання в мийних моделях, додатковий у традиційних і вертикальних. Прилад із двома резервуарами: в одному — чиста вода з мийним засобом, в іншому — брудна. Спочатку подається напір із чистою водою і розчиняє забруднення, далі всмоктується в другу місткість.
Плюси вологого прибирання:
- Якісна дезінфекція підлог.
- Видалення плям, жиру, пролитих рідин.
- Швидкість і зручність використання.
Замінює традиційний метод зі шваброю. Підходить для спальні, вітальні, кухні, ванної, туалету, балкона. Для підтримки чистоти та свіжості рекомендують займатися вологим прибиранням кілька разів на тиждень.
Збір води
Цікавий режим, реалізований у мийних пилососах. Призначений для видалення калюж з поверхонь, наприклад, розлитого чаю або соку. Також прибирає воду, що залишилася після миття підлоги, прання, ремонту.
Принцип дії простий: прилад всмоктує рідину з підлоги й видаляє дрібні забруднення. Очищена вода надходить у резервуар. На весь процес йде кілька хвилин. Необхідна модель з аквафільтром.
Можливість збору є у будівельних і господарських пристроїв. Відрізняються громіздкою конструкцією, великою потужністю і високим рівнем шуму. Дорожчі та функціональніші за побутові.
Суха
Класична функція в традиційних, вертикальних, ручних і автомобільних моделях. У мийних теж присутня.
- Прибирає пил, сміття, шерсть, дрібні та середні частинки. Не справляється з вологою.
- Використовують на будь-яких поверхнях — від лінолеуму до оббивки м'яких меблів.
- З кількома режимами — стандартним, щадним, турбо, тихим, локальним.
Забруднення всмоктуються і фільтруються, після чого надходять у пилозбірник. Об'ємні контейнери вміщують більше сміття без необхідності частого вилучення.
Радять чергувати вологе і сухе прибирання. Особливо, якщо в приміщенні проживає багато людей, є діти та улюбленці.
Як вибрати пилосос — головні правила
Бренди Philips, Karcher, Bosh, LG, Samsung, Electrolux пропонують великий асортимент побутової техніки за приємними цінами. Перед покупкою моделі потрібно вивчити основні характеристики:
- Тип — побутовий, господарський, ручний, вертикальний, автомобільний, мийний.
- Прибирання — сухе, вологе, збір води.
- Живлення — від акумулятора або мережі.
- Пилозбірник — аквафільтр, контейнер із пластику, мішок.
- Призначення — для твердих поверхонь, килимів, меблів.
- Споживана потужність — менше ніж 500 Вт або понад 2000 Вт.
- Рівень шуму — 57-89 дБ.
- Дизайн — простий, мінімалістичний, інноваційний.
- Особливості — вертикальне паркування, підсвічування, автозмотування шнура, турбощітка, фільтр тонкого очищення, електрична насадка.
- Вага — від 0.5 до 9.71 кг.
Можна купити пилососи безмішкові, з аквафільтром, потужні або недорогі.
Потужність всмоктування
Від неї залежить, з якою силою пилотяг втягує забруднення. Від 90 Вт у ручних моделях до 450 Вт у побутових і господарських.
При підборі враховують тип покриття, розмір забруднень, частоту прибирання, площу приміщення. Додаткові переваги — наявність турбощітки або фільтра тонкого очищення HEPA.
- Для твердих поверхонь (плитка, ламінат, паркет, лінолеум) достатньо 250-300 Вт. За умови, що немає домашніх тварин.
- З ковроліном, шерстю улюбленців, килимами з коротким ворсом впорається модель на 350-400 Вт.
- Якщо килими густі, з довгим ворсом, а тварина часто линяє — краще розглянути на 450 Вт.
Автомобільні частіше на 150 Вт. Такої потужності достатньо для ефективного і якісного прибирання салонів.
Фільтр і насадки
Популярні фільтри:
- Мішок — поширений і доступний. Усередині затримується пил та інші забруднення. У міру заповнювання фільтрація погіршується. Потребує регулярного чищення.
- Циклонний — сміття закручується у вихорі, який відокремлює частинки від повітря. Ефективніший і зручніший за мішки. З недоліків — підвищений рівень шуму.
- Аквафільтр — місткість із водою, яка виконує фільтрувальну функцію. Додатково зволожує повітря. Чудовий варіант для алергіків. Ціна порохотяга з аквафільтром вища за середню.
- Фільтр тонкого очищення HEPA — ефективний, затримує дрібні частинки, бактерії та віруси. Частіше для просунутих моделей.
Насадок велика кількість: щілинні, пилові, комбіновані, паркетні, килимові, регульовані, для меблів.
Рівень шуму та обсяг пилозбірника
Що потужніша модель, то більше шумить.
- Низький рівень шуму в приладів із мішками. Далі — пластикові контейнери та аквафільтри.
- Систему циклон і фільтр HEPA вважають гучними.
- Турбощітка створює додаткові вібрації та підсилює звук.
Виробник вказує в технічних характеристиках приблизний рівень шуму. До 65 дБ — тиха робота, 70-80 дБ — середня, від 80 дБ — гучна.
Об'ємний пилозбірник збирає більше забруднень без втрати фільтраційних властивостей. Маленькі частіше потребують очищення.
- Невеликі до 0,6 л, середні — до 2 л.
- Оптимальний варіант для багатьох — від 2 до 5 л.
- Мийні на 5-9 л, професійні перевищують 9 л.
Варто періодично чистити фільтри, щоб пил не накопичувався, не подразнював слизові та дихальні шляхи.
Можна купити якісний побутовий або професійний прилад від світових виробників. Для маленьких приміщень підійдуть недорогі традиційні або вертикальні на акумуляторі. Універсальний варіант — поєднання сухого та вологого прибирання.
Для глибокого очищення купують пароочисники. Гаряче повітря дезінфікує поверхні та видаляє шкідливі бактерії. Мийні моделі з вбудованим пульверизатором, що розпилює воду. Акумуляторні ще називають швабрами-пилососами завдяки вертикальній конструкції та зручності використання.