Найвигідніша ціна на аератор і грандіозний асортимент подібних товарів пропонується в інтернет-магазині MOYO.
Якщо ви є власником присадибної ділянки, дачі або будь-яких садово-городніх угідь, то вам напевно буде не зайве купити аератор для газону. Це пристосування дозволяє швидко і якісно обробляти трав'янистий покрив шляхом проколювання верхніх шарів грунту. Завдяки виконаним отворів рослинність (коренева система) отримує доступ до життєво необхідним для неї:
- вологи;
- кисню;
- корисним удобрювати речовин.
Крім того, відгуки про аераторі для газону демонструють, що цей пристрій не тільки представляє собою чудовий розпушувач, але також досить ефективно в боротьбі з видаленням старої трави, бур'янів або затхлого моху.
Типи сучасних аераторів
На сьогоднішній день не складає труднощів знайти в Україні аератор для газону як механічного, так і моторизованого типу. Механічні моделі , як правило, представлені у вигляді роликових агрегатів, граблів (тонкі пластини на рукоятці), а також так званих «сандалій», виконаних у вигляді накладних підошов з шипами.
Моделі з приводом можуть функціонувати на основі електричного або бензинового двигуна. Електричні прилади обмежені розміром шнура і тому більш доречні на невеликих площах (500-800 кв.м). До основних плюсів таких пристроїв можна віднести:
- низький рівень гучності;
- простоту в управлінні і обслуговуванні;
- екологічність;
- компактність і невелику вагу;
- демократичну вартість.
Дорожчі бензинові аналоги можна використовувати навіть у великих паркових зонах. Агрегати залучають високою потужністю, бездоганною маневреністю і винятковою надійністю. Головне - вчасно піклуватися про дозаправлення інструменту паливної сумішшю.
У Києві аератор для газону представлений в декількох варіантах, найбільш популярними серед яких є:
- Вертикуттери (обробляють землю за допомогою спеціальних ножів);
- скарифікатори (забезпечені граблеподобной системою).
Що враховувати при виборі аератора
Вибираючи пристрій для обробки грунтового покриву, слід, в першу чергу, оцінити складність і площа ділянки, з яким доведеться працювати. Крім того, доцільно мати на увазі, що:
- Для періодичного побутового застосування буде досить пристрої з пластиковим корпусом, але інтенсивне використання витримає тільки алюмінієва або сталева модель.
- Продуктивність агрегату прямо пропорційна його потужності.
- Ручний аератор для газону буде не дуже раціональним рішенням для ділянки більше 500 кв.м.
- Для території до 600 кв.м цілком підійде модель потужністю 0,5 кВт з шириною обробки до 30 см, а для зони від 1000 кв.м краще віддати перевагу пристосуванню, що видає 2,5 кВт і дозволяє за один прохід охоплювати до 40 см.
- Якщо максимальна глибина аерації складає менше 10-12 см, такий дренаж не врятує землю від кисневого голодування.
- Істотно спрощує робочий процес наявність в моделі спеціального травозбірника (з достатнім об'ємом), функції мульчування і можливості регулювати глибину аерації хоча б трьома позиціями.
Професійні скарифікатори рекомендується застосовувати лише в разі сильної засміченості місцевості засохлої і злежалася травою або час від часу в профілактичних цілях. Використання пристрою найбільш корисно на ділянці, де вже попрацював моторизований або механічний аератор для газону, і коріння мали можливість повністю відновитися.