Намети швидкозбірні – ідеальний вибір для трекінгу
Швидкозбірні намети зручні в установці через спрощену конструкцію. У збиранні та розбиранні дають можливість заощадити час та сили при підготовці до ночівлі або при згортанні місця відпочинку.
Вироби складаються з каркаса (рами), тканини (основна частина), кріплень та різних фіксаторів. У комплекті передбачено чохол для зручного транспортування. Конструкція підходить тим, хто не хоче витрачати багато часу на встановлення в умовах походу чи кемпінгу.
Типи наметів швидковстановлюваних
Моделі зі швидкою установкою використовуються в наметовому таборі, під час ночівлі на природі та в походах на невеликі відстані. Зведення наметів не вимагає знань і навичок, вітається серед досвідчених туристів.
Чим відрізняються намети з автоматичним каркасом
Оснащені системою, яка дозволяє тенту розкритися та набути форми буквально за хвилину. Рама складається з гнучких дуг, які автоматично розпрямляються під час вилучення намету з чохла. Активують швидке розкриття механізмів, що складаються з пружин або кільцевих дуг. Каркас виготовляється з фібергласу (для легких моделей) або зі сплавів алюмінію (для професійних та стійких до навантажень наметів).
Плюси виробів з автоматичним каркасом:
- Встановлення за хвилину,
- розраховані для збирання поодинці,
- легкі.
Недоліки моделей:
- Не стійкі при сильному вітрі;
- не довговічні — зношується механізм;
- ціна швидкозбірного намету з автоматикою вище середньої по ринку.
Намети з конструкцією зі складних дуг
Такі вироби складаються з гнучких елементів, які легко розкласти та скласти. На відміну від автоматичних, у цих моделях немає пружин або системи швидкого розкриття. Щоб встановити, необхідно вручну вставити кожну дугу в отвори на каркасі та зафіксувати за допомогою кріплень чи кліпс.
Переваги:
- Підвищена стійкість за вітряної погоди;
- довговічні, оскільки немає механізмів, лише дуги та кріплення;
- бюджетна вартість.
Недоліки:
- Забирається більше часу на встановлення: 5-10 хвилин;
- необхідні базові уявлення про складання намету;
- тривале розбирання.
Який купити намет швидкозбірний
На ринку представлено безліч моделей із різними характеристиками. Враховують їх та цілі використання. Для багатоденних гірських походів та кемпінгу з авто варто брати різні намети.
Розмір
Розрізняють одномісні, двомісні, тримісні та вище. Повнорозмірна модель розрахована на дорослого, тому у двомісному наметі комфортно розміщуються двоє дорослих та дитина. Туристичні намети для походів зазвичай компактніші. А ось для кемпінгу є моделі із тамбуром для зберігання речей.
Основні матеріали
Для тенту (стелі або купола) частіше використовується поліестер. Він легкий, недорогий та стійкий до впливу ультрафіолету. Міцний, не рветься за тривалого використання. Проте вбирає воду, якщо немає просочення.
Нейлон міцніший і легший за поліестер. Часто використовується в дорогих моделях через водовідштовхувальні здібності та стійкість до розривів і потертостей. Поліуретанове покриття виготовляють у комбінації з поліестером або нейлоном. Воно покращує відведення води від тканини.
Тент може бути одношаровим та двошаровим, з покриттям для водонепроникності або без нього. Важливу роль герметизації грають шви. Для кемпінгу восени чи навесні однозначно варто брати швидкозбірні намети з вологозахистом.
Для покриття підлоги застосовуються поліетилен або нейлон із поліуретановою підстилкою. Перший водонепроникний і міцний, що запобігає попаданню вологи та бруду. Але менш стійкий до пошкоджень та зносу. Нейлон, у комбінації з поліуретаном, використовується в дорогих наметах, через хороші водовідштовхувальні властивості, міцність і стійкість до зносу.
Вага та упаковка
Виріб затягує від 1,5 до 5 кг із розрахунку на 1-4 особи. Варіанти на одного важать 1,5-2 кг, для кількох людей (2-4) – до 3-5 кг.
Для намету з автоматичним складанням зазвичай передбачений чохол циліндричної форми, що полегшує зберігання та транспортування. Розмір упаковки теж відрізняється від моделі, але в цілому становить від 40 до 60 см у довжину і близько 20-30 см у діаметрі для стандартних моделей. Зазвичай намети носять у спецвідсіку на рюкзаку, щоб зручно розмістити елементи каркаса.
Намети, що швидко збираються, для різних сезонів
У дощову погоду, сніг або демісезон, коли земля волога і холодна, найкраще проявляють себе саме водонепроникні моделі. Важливо вибирати варіант із вентиляцією, щоб не було конденсації всередині. Літо часто докучає спекою, тому беруть моделі з повітропроникністю та москітною сіткою. Вона не пропускає комах. Самі по собі намети погано утримують тепло, тому взимку сплять у спальниках.
Швидкозбірні намети — це зручне та практичне рішення для цінителів комфорту, економії часу та легкості в установці. Такі моделі ідеальні для туристів, кемперів й мандрівників, яким важливо швидко і без зусиль організувати місце для ночівлі. Варто брати виріб, який відповідає особистим уподобанням за вагою, розміром та умовами використання, щоб забезпечити комфортний відпочинок на природі.