Що таке гідратори та для чого потрібні
Гідратор — це зручне пристосування для пиття на ходу. Конструкція складається з місткості, в яку набирається рідина, трубки й загубника. Дозволяє відновлювати водний баланс у нестандартних умовах: під час змагань, тривалих поїздок на велосипеді, підйомів у гори.
Гідратори для води ще називаються переносною питною системою. Кріпляться на спину користувача. За наявності власної підвісної конструкції рюкзак необов'язковий. Шланг розташовується в зручному положенні: для пиття не потрібно звільняти руки.
Як працює пристрій питної системи для рюкзака
Перш ніж купити гідратор, потрібно з'ясувати основні характеристики. Питні системи розрізняють за об'ємом, матеріалами гідромішка, конструкцією загубника, теплоізоляцією й додатковим функціоналом.
Більшість гідропакетів виготовляються з харчового поліуретану. Бувають нейлонові, алюмінієві, тканинні та силіконові місткості для води. Питні трубки роблять з аналогічних матеріалів.
Процес використання:
- У питну систему заливається чиста вода. Деякі моделі з додатковим відсіком для енергетичного напою.
- Трубка для пиття з'єднується з місткістю і загубником.
- Загубник розташований біля рота користувача. Щоб почати пити, потрібно потягнути зубами за шланг із клапаном.
Гідросистема перешкоджає зневодненню. Людині не потрібно зупинятися, щоб відновити водний баланс. Актуально для велосипедистів і професійних спортсменів.
Переваги та недоліки використання гідратора для води
Питні системи вміщують більше рідини, ніж звичні фляги. Стандартний обсяг гідраторів для рюкзака — 2-3 літри. Вода рівномірно розподіляється в гідропакеті, знижується навантаження на спину.
Прилад герметичний, вода довше зберігає свіжість. Термоізоляція дає змогу зберігати поточну температуру рідини кілька годин. У пристроях без термоізоляції вода нагріється від температури навколишнього середовища.
Головні плюси поїлок:
- Дають змогу пити в русі й не відриватися від основного заняття.
- Вміщають кілька літрів, можна зробити запас води.
- Виконуються з харчових матеріалів, не токсичні та не шкідливі.
- Компактні та легкі, стійкі до пошкоджень.
- Підходять для бойових умов (тактичні моделі).
Можна купити питну систему за доступною ціною. Є бюджетні моделі з оптимальними параметрами.
Мінуси гідропакетів:
- Потребують ретельного догляду для запобігання розвитку бактерій і цвілі.
- Можна наливати тільки воду. Соки не сумісні з питною системою. Виняток – пристрої з окремим відсіком для спортивних напоїв.
- У спеку рідина швидко нагрівається, в мороз замерзає. Рішення – купити прилад з термоізоляцією або аксесуар з утепленням.
- У бюджетних моделях може відчуватися неприємний смак пластику.
Пристосування з широкою горловиною легше чистяться і зручніше заливати воду. У деякі гідромішки додається лід для охолодження рідини.
Як вибрати гідратор — основні поради
Випускаються гідратори тактичні та туристичні. Перший тип призначений для пиття в екстремальних умовах. Підходить для військових і рятувальників. Відрізняється підвищеною міцністю, витримує пошкодження, камуфляжного забарвлення. Часто поєднується з системою кріплення MOLLE.
Туристичні місткості для води простіші та дешевші. Використовуються в тривалих прогулянках і походах, при занятті спортом. У різних кольорах, легкі та компактні.
При виборі поїлки враховується:
- Обсяг — для бігу та інших видів спорту, де важлива швидкість, рекомендуються гідратори на 1 л. У піших походах і велотуризмі знадобляться гідропакети на 2-3 л. Якщо цього об'єму недостатньо, варто додатково взяти кілька звичайних пляшок.
- Матеріали — питна система має бути якісною. Аксесуар для води з харчового пластику компактний і легкий, коштує недорого. Але іноді з'являється неприємний смак. Алюміній міцніший, екологічніший, без запаху чи смаку, але ціна вища.
- Вага — найлегші гідросистеми з нейлону або тканини. Підходять для бігунів. Їхня міцність на середньому рівні. Пластик і алюміній надійніші, але важчі.
В асортименті інтернет-магазину представлені моделі з різними опціями та вартістю. З каталогу можна вибрати вподобану гідросистему, замовити в Київ або інше місто України.
Гідратор — необхідний аксесуар для спортсменів, туристів і військових. Він дає змогу відновити воду в організмі, коли людина перебуває в нестандартних умовах подорожей. Використання питної системи сприятливо позначиться на здоров'ї та розв'яже проблему з дегідратацією.