Рюкзак для туризму – вибір найкращого помічника у подорожах
Походи, подорожі, трекінг, полювання та риболовля, повсякденні виходи до міста – у кожному випадку доводиться подбати про те, щоб переносити щось із собою. Звідси виникає потреба придбати туристичний рюкзак. З ним не залишишся без води та провізії, снастей та інструментів, змінного одягу та всього, що має бути під рукою. Іноді потрібно переносити намети, дощовики, каримати та інше спорядження. У кожному випадку комфорт та безпека подорожі залежать від правильно обраного рюкзака.
Якими бувають туристичні рюкзаки
У каталогах велика різноманітність виробів із певними особливостями. Усі вони допомагають переносити набір необхідних речей. Але, виходячи з умов експлуатації, тривалості подорожі та складності спорядження, відрізняються за конструктивною та функціональною реалізацією. Сучасний рюкзак для туризму може відрізнятися:
- За обсягом та габаритами – від 10 до 75 л й більше.
- Дизайном – дитячі, жіночі, чоловічі, унісекс.
- Матеріалом – нейлон, поліуретан, поліестер.
- Конструкцією спинки – каркасні та безкаркасні.
- Компонуванням внутрішнього простору та іншими особливостями.
Похідний рюкзак
Похід чи трекінг з ночівлями на базах не змушує носити з собою велику кількість спорядження. Тому у похідних рюкзаків об'єм від 40 л до 80 л. Частіше вони розраховані на використання весною, влітку чи восени, тоді як зимові моделі зустрічаються рідше. Важлива деталь – хороша вентиляція поясної системи, щоб спина не спітніла під час переходів. Спина по висоті у таких виробах регулюється. Перевагою буде водовідштовхувальний матеріал основи.
Рюкзак для подорожей
Рюкзаки для подорожей виготовляють, виходячи з особливостей перельотів. Тому для них характерний великий внутрішній об'єм (від 40 до 70 л) і продумана система зберігання різних речей. Серйозних вимог до матеріалу не застосовується. Існують компактні варіанти, які розраховані на використання як ручна поклажа. В таких випадках обсяг від 20 до 50 л. З корисних функцій виділяють відсіки для зберігання документів та грошей, електроніки, ноутбука, засобів гігієни чи взуття.
Повсякденний рюкзак
Повсякденний рюкзак розрахований на комфортне щоденне використання в умовах міста. Об'єм таких виробів варіюється в межах 20-50 л і призначений для того, щоб розмістити:
- Документи, гаманець та смартфон.
- Ноутбук та теку з документами формату А 4.
- Парасольку.
- Термос, пляшку з водою або ланчбокс.
- Спортивну форму зі змінним взуттям для тренування.
- Фотоапарат.
- Теплий одяг на вечір.
Для міського рюкзака має значення дизайн. Він може відповідати стилю чи кольору в одязі. Світловідбивний ефект є обов'язковим для безпеки.
Спортивний рюкзак
Важлива характеристика спортивного рюкзака – легка вага, анатомічний дизайн та щільне прилягання до спини. Об'єм у цьому випадку мінімальний і розрахований лише на перенесення води та деяких дрібниць. Лямки мають бути зручними настільки, щоб не відвертати від будь-яких занять спортом: будь-то біг, велосипед чи орієнтування. Є спеціалізовані спортивні рюкзаки з кріпленнями для інвентарю (лижі та лижні окуляри, шолом, рукавички). Додаткові кишені необов'язкові, у деяких випадках вони можуть лише заважати.
Рюкзак для туризму
Рюкзаки туристичні – конструктивно складні та функціонально просунуті моделі. Вони розраховані на тривале перебування далеко від цивілізації в умовах дикої природи. Звідси й відповідні вимоги до міцності, надійності та зручності. Такі вироби дозволяють переносити великий запас провізії та інвентарю, у тому числі намети із необхідним обладнанням. Туристичний рюкзак часто має об'єм від 60 л й більше. Окремі моделі сягають 120 літрів об'єму. Обов'язковою є наявність кріплень для туристичного інвентарю. Наприклад, стропи для кариматів та спальників.
Як вибрати оптимальний рюкзак для туризму
Рюкзак будь-якого типу повинен забезпечувати рівномірний розподіл навантаження. Усі рюкзаки поділяються на три основні види:
- М'які – розраховані на нетривалі походи із мінімальним навантаженням. Зустрічаються складні моделі, які можна сховати у кишені.
- Каркасні – каркас спини та пояс забезпечують оптимальний розподіл ваги та збереження постави у складних туристичних випробуваннях. Перевіряти такі моделі краще із навантаженням.
- Станкові – із вбудованою пластиною жорсткості, популярні серед велосипедистів та мотоциклістів.
Купити рюкзак для туризму, який гарантуватиме комфорт та надійність у подорожі – завдання нетривіальне. Потрібно лише визначитись із точними умовами.
Тип та тривалість походу
Вибраний рюкзак повинен відповідати умовам майбутньої подорожі.
- Для спорту та активного відпочинку важлива легка вага та ергономіка.
- Для повсякденних завдань – доступність та стиль.
- Для гірських походів та трекінгу першорядне значення мають зручність та розподіл ваги.
- Для подорожей до інших країн – обсяг та продуманість внутрішнього простору.
- Для туризму в умовах дикої природи – міцність, функціонал та захист від несприятливих зовнішніх факторів.
Розмір та вага інвентарю
Прикинувши, яку приблизно вагу та об'єм займає інвентар, можна визначитися з розміром та конструкцією рюкзака. Стропи, блискавки, зовнішні підвіси, ручки – кожен елемент потребує уваги. Перед покупкою бажано переконатися, що вибраний рюкзак повністю відповідає зросту та антропометрії власника. Інакше у поході він із помічника перетвориться на тягар.
Функціонал та надійність
- Подушки, що вентилюються.
- Широкі та ергономічні лямки.
- Поясні та нагрудні ремені.
Надійність виробу за різних умов визначена матеріалом його основи. Найміцніші та найлегші моделі з нейлону, найважчі – бавовняні. Рюкзаки з матеріалу оксфорд купують для складних погодних умов. Вони мають поліуретанове покриття для захисту від вологи.
Перевантажені плечі погіршують концентрацію та увагу в дорозі. Тому рюкзак може зашкодити. Перед походом кожну деталь перевіряють особливо ретельно. Починаючи від зручності, закінчуючи надійністю фурнітури, кріплень та страхових систем. Не зайвим буде переконатися в наявності чохлів, замків, навісів та карабінів. Тоді обраний виріб прослужить довго і неодноразово виручить у складних ситуаціях.