Літні спальні мішки — які вибрати для туристичних цілей
У походах із ночівлею необхідно використовувати спальники навіть у теплу пору року. Вночі температура знижується, може посилитися вітер або початися дощ. Мішок для сну зберігає тепло, дає змогу почуватися в безпеці та захищеності.
Спальник літній з тонких матеріалів, що дихають. У ньому не повинно бути спекотно і дискомфортно. Важлива водонепроникність. Влітку туристи відпочивають на річках і озерах, і спальний мішок легко намокає. Є універсальні моделі, які підходять для літа, весни й осені.
Тип наповнювача літнього спальника: натуральний або синтетичний
Утеплювач — найважливіший елемент у спальному мішку. Від нього залежить ступінь теплоізоляції, стійкість до вологи, вага й габарити. Наповнювачі роблять із натурального пуху, бавовни та синтетики.
Чим відрізняються:
- Гусячий або качиний пух — відмінно тримає тепло, підходить для низьких температур. Легкий і компактний, розмір у складеному вигляді незначний. Міцний і довговічний. Мінуси: не стійкий до вологи й погано сохне. Висока ціна. Може викликати алергію.
- Бавовна — дихає, легка і гіпоалергенна. Вбирає вологу й охолоджує тіло. Невисока вартість. Підходить тільки на тепле літо.
- Синтетика — зберігає анатомічну форму, швидко висихає. Коштує недорого та зазвичай не викликає алергію. З недоліків: гірша теплоізоляція, значніше за габаритами й вагою.
Синтетичні з чотирма видами підкладки:
- Поліестер — найпопулярніший матеріал. Дешевий і швидко висихає. Може вбирати запахи. У теплу погоду з'являється відчуття задухи. Теплоізоляція на середньому рівні.
- Нейлон — коштує дорожче та краще тримає тепло. Не схильний до деформацій і стирання. Користуватися комфортно, якщо обрано правильний температурний режим.
- Холлофайбер — оптимальне співвідношення ціни та якості. Гіпоалергенний, добре гріє навіть при намоканні.
- Тінсулейт — преміумматеріал з високою ціною й хорошими параметрами. Висока теплоізоляція, компактні габарити, вологостійкість і комфорт під час експлуатації.
Для літнього спального мішка достатньо поліестеру, бавовни або нейлону. У теплу погоду підтримує оптимальну температуру і не перегріває. Підійдуть одношарові моделі. Універсальні демісезонні мішки зазвичай із двома шарами. Випускаються спальники-квільти — легкі ковдри, що пристібаються до килимка. Хороша альтернатива на літо.
Види та призначення спальних мішків для літа
У спеку для похідних умов потрібно купити літній спальник з компактними габаритами, який складається й не займає багато місця. Матеріал — легкий, такий, що дихає, і вологостійкий.
Спальні мішки з різним призначенням:
- Для кемпінгу розраховані на експлуатацію в одному місці. Досить великі й важкі, в руках переносити незручно. Можна завантажити в автомобіль і користуватися кілька днів на пікніку.
- Для трекінгу компактніші та легші. Призначені для зручного пішого транспортування. Вони з тонких матеріалів з хорошою теплоізоляцією.
- Для туризму продаються універсальні моделі, які справляються з непростими умовами. Невеликі за обсягом, якісні та теплі. Відповідний варіант для полювання й риболовлі, багатоденних походів і підйомів у гори.
За формою розрізняють спальники ковдри та спальники кокони. Перший вид нагадує покривало прямокутної форми без звуження до ніг і розширення в плечах.
Ковдри просторі, не сковують рухи, всередині можна вільно переміщатися. Завдяки блискавці по всій довжині розстібаються й використовуються як підстилка. Теплоізоляція середня, підходять для літа, теплої осені та весни. У них не буде душно.
Мішки-ковдри важкі та масивні. Навіть у складеному вигляді можуть не поміститися в рюкзак середніх розмірів. Не найкращий варіант для трекінгу, тривалих піших походів і підйомів у гори.
Другий тип — кокони. Щільно облягають тіло, повторюючи анатомічну форму. Вузькі в ногах і розширені в плечах. Оснащуються капюшоном для захисту голови від переохолодження. Переміщатися всередині кокона проблематично. Не підходять для спекотних ночей, не дозволяють тілу охолоджуватися.
За розмірами компактніші та легші за ковдри. Завдяки своїй конструкції зручно складаються. Не додають великої ваги туристичному спорядженню.
Також існують спальні мішки у формі мумії та комбінезона. Розраховані на холодні зими та екстремальні умови. Для теплої пори року категорично не підходять, істотно перегрівають тіло та доставляють сильний дискомфорт.
У спеку рекомендуються прямокутні ковдри з легких матеріалів із синтетичним наповнювачем. Також випускаються надлегкі бавовняні спальники.
Розмір спального мішка для літа підбирають з огляду на зріст і статуру туриста. До зросту додається 15-20 см і виходить ідеальна довжина туристичного спорядження.
Як визначитися з температурним режимом літнього спальника
- У характеристиках кожної моделі вказані три температурні значення:
- Максимум — найвища температура, за якої комфортно спати в мішку. За вищих значень людині буде спекотно й душно.
- Комфорт — ідеальна температура для приємного відпочинку. Відрізняється залежно від статі. Для жінок вища температура комфорту, для чоловіків – нижча.
- Екстрим — найнижча температура. Ризику обмороження немає, але організм трохи переохолодиться.
Для теплої ночі (від +15°C) підійде спальний мішок із температурою комфорту +10°C. Якщо ніч прохолодна (близько +10°C), температура комфорту складе +5°C.
У холодну ніч (+5°C) потрібен спальник із комфортним значенням 0°C і нижче. Оптимальна температура спорядження має бути на 5-10 градусів вищою, ніж фактична температура навколишнього середовища.
Остаточні параметри вибирають індивідуально. Вони залежать від особливостей організму конкретної людини: одні пристосовані до холоду, інші часто замерзають.
Де купити спальний мішок літній з доставленням по Україні
Можна купити спальний мішок літній в інтернет-магазині. В асортименті представлений великий вибір моделей з різним призначенням, матеріалами й габаритами.
Ще варто вибрати додаткове туристичне спорядження:
- Бівуачний і компресійний мішок,
- звичайну або вогнетривку ковдру,
- підкладку та подушку для спальника.
Ознайомившись з каталогом, покупець дізнається, скільки коштує вподобаний літній спальник, і зможе замовити його до Києва та іншого міста України.
Літній спальний мішок має бути в комплекті спорядження у будь-якого туриста. Це необхідний предмет на природі, що захищає від замерзання, вітру й опадів. У надійних виробників можна вибрати легкі та якісні моделі на теплу пору року.