Точило для ножів: види та критерії вибору
Заточка для ножа відновлює гостроту лез. Виготовляється з абразиву, алмазу, карбіду, кераміки та синтетичних матеріалів. У продажу є вироби у вигляді наборів з декількома точильними каменями для різних видів заточування, ручних точилок з фіксованими кутами й традиційних точильних каменів.
У каталозі інтернет-магазину можна купити точилку для ножів туристичну. В асортименті продукція за вигідними цінами від виробника GANZO. Вона доступна в зеленому, коричневому, сірому, чорному та сріблястому кольорах. Придбавши виріб, можна замовити його доставлення по Україні.
Яку вибрати точилку для ножів
Вибираючи заточку для ножа, зверніть увагу на тип леза і його поточний стан. Якщо воно пряме, підійде точилка середньої зернистості. Власникам ножів із серрейторним лезом, потрібно переконатися, що обрана модель підтримує їхнє заточування. Якщо потрібен універсальний варіант, зверніть увагу на набори з кількома видами точильних каменів.
Визначаючись із видом ножеточки, потрібно враховувати зернистість, матеріал виготовлення і призначення виробу. Зернистість визначає ступінь абразивності та впливає на кінцевий результат заточування. У продажу моделі з певними параметрами:
- 120-400 грит використовується для відновлення лез, що сильно затупилися, та усунення великих пошкоджень;
- 600-800 грит підходить для регулярного заточування і відновлення гостроти;
- від 1500 грит застосовується для фінального полірування.
Туристична точилка для ножів, виготовлена з абразивних матеріалів, використовується для грубої обробки та видалення задирок.
- Алмазні варіанти призначені для точної роботи.
- Карбідні – для відновлення форми леза.
- А керамічні моделі формують гладкий і гострий край.
Призначення точила визначає його форму і конструкцію. Ручні моделі з фіксованими кутами зручні для побутового використання. З ними можна швидко досягти потрібного результату. Точильні камені вимагають певної навички. Щоб добре заточувати ножі, потрібно зуміти забезпечити точний контроль над процесом. Електричні варіанти автоматизують процес і підходять для регулярного використання.
Види точилок для ножів
Туристичні точила для ножів поділяють на механічні та електричні. Механічні варіанти з фіксацією клинка або каменів. Моделі, в яких фіксується ніж для його заточування бруском потрібної зернистості, оснащені кріпленням. У виробі з фіксуванням каменів, керамічні бруски вставляються в роз'єми та кріпляться під певним кутом.
Точило для ножів може бути без фіксації, але на присмоктуванні або з ніжками для кріплення. У такому варіанті заточка здійснюється бруском у рухомій конструкції.
Електроточила – це надійні електричні пристрої для заточування ножів. Обладнання оснащене різними насадками. Точильні камені в них натурального або штучного походження.
Портативні моделі компактних розмірів. Вони розроблені для зручності використання в похідних умовах або поза домом. Вироби не займають багато місця в кишені або в сумці. Попри невеликі габарити, різальний край ножа вони добре відновлюють. Виробники таку продукцію випускають для універсального використання на різних типах ножів. Тому у неї заточувальні елементи у вигляді керамічних стрижнів або алмазних робочих поверхонь.
Електричні
Електричний вид точилок для ножів автоматизує процес заточування. Він здійснюється в кілька етапів: груба обробка, полірування, доведення. Виріб оснащений напрямними для утримання ножа під потрібним кутом. Задане положення забезпечує рівномірну і якісну обробку леза.
Електричні моделі підходять для заточування прямих і серрейторних лез. Однак вони менш щадні до ножів порівняно з іншими видами точилок. Їхня вартість вища.
Механічні
Механічні туристичні точила для ножів випускаються у вигляді ручних моделей, систем і каменів. Вони дешевші за електричні та більш щадні до ножів, але вимагають більше часу і зусиль для досягнення потрібного результату.
Ручні точила для ножів вироби з фіксованими кутами заточування, які дають змогу утримувати ніж під певним кутом. Вони прості у використанні й оснащені слотами з різною зернистістю.
Точильні системи складаються з напрямних змінних абразивних каменів або стрижнів. У них чітко контролюється кут і процес заточування. Тому в таких апаратах висока якість роботи.
Точильні камені використовуються вручну. Вони підходять для всіх видів лез, але вимагають від виконавця робіт навичок.
Де купити точилку для ножів в Україні
Туристичний точильний верстат для ножів продається в інтернет-магазині. В асортименті моделі виробів різних видів. Вони відрізняються типом продукту, призначенням, матеріалом точила, видом зернистості робочої поверхні та розміром її фракцій. У каталозі механічні та електричні варіанти. Виробник дає гарантію на весь термін служби ножа.
Можна підібрати відповідний вид продукції, скориставшись опцією фільтра на сайті. Його функціонал класифікує всі позиції відповідно до характеристик. Вибравши відповідну за цілями, уподобаннями й бюджетом модель, потрібно оформити заявку, щоб купити точилку для ножів і оформити на неї доставлення по Україні.
Заточувальне обладнання відновлює гостроту леза ножа. У продажу вироби бренду GANZO в різних формах і типах. Вони забезпечують безпечне та якісне заточування. Після обробки відновлюються функціональні якості ножів і продовжується термін служби виробу.
Вибір точила залежить від уподобань, досвіду користувача та вимог до конкретного типу ножа. У різних видів виробів різні рівні контролю, зручності та якості заточування. Характеристики продукту визначають формат його обслуговування і швидкість зносу точильної поверхні. Усі ці фактори потрібно врахувати, визначаючись із моделлю заточування. Правильний вибір ґрунтується на балансі між якістю, зручністю використання, ціною і призначенням.