Розкладачки: ключові фактори вибору
Серед розкладачок зустрічаються простенькі моделі та повноцінні ліжка типу, що складаються. Вони зручні тим, що портативні та компактні. Через непотрібність можна запросто прибрати в комору. Варіації складних меблів дуже різноманітні, є до чого придивитися. Розберемося, які критерії — вирішальні при покупці ліжка розкладачки.
Туристична або звичайна розкладачка: у чому різниця
Туристичні моделі легші. Найчастіше вони оснащені полегшеним алюмінієвим каркасом. Розкладачки туристичні більше за висотою. Внаслідок цього вони забезпечують вище розташування тіла над землею, щоб не застудитися в холодну пору року. Розглянемо докладніше, які ще параметри є принципово важливими при пошуку модульного ліжка.
Особливості конструкції
Похідний варіант складається з трьох ключових елементів — основи, ніжок та каркаса. Рама може бути сталевою чи алюмінієвою. Перший варіант легше за вагою, його зручно взяти в тур чи рибалку. Сталеві моделі важчі, але міцніші й надійніші. Для захисту від корозії вони покриваються фарбою. Менш поширеними є моделі з дерев'яними рамами. Такі зручні у домашньому використанні.
Купити розкладачку можна з різним типом основи:
- Тканинна: використовується міцний матеріал – поліпропілен, брезент. Тканина натягується на каркас за допомогою пружин. Така конструкція не вимоглива у догляді, легка та доступна за ціною. Згодом тканина може провисати.
- Пружинна: матеріал замінюється на оцинковану металеву сітку. Цей варіант пружний, добре справляється з навантаженнями, невибагливий в обслуговуванні. Обходиться дорожче, проте з часом не провисає.
- Ламелева: з ортопедичними властивостями. Анатомічний каркас зроблений з вигнутих дерев'яних планок, які можуть прогинатися під навантаженням. На ламелі лягає матрац для забезпечення комфортного відпочинку.
Для туристів та військових актуальніші вироби на тканинній основі. Вони компактні та довговічні. У побуті найкращим рішенням вважається ліжко, що трансформується, з пружинами або ламелями, яке комфортне для повноцінного сну. Таку розкладачку можна накрити гарним гобеленом, щоб надати їй вигляду звичного ліжка.
Функціональність
Щоб ліжко розкладачка забезпечувала ще більше комфорту власнику, у ній передбачені додаткові функції:
- Складний механізм, який економить місце та спрощує процес перевезення;
- підголівник із регулюванням, здатний замінити подушку;
- обмежувачі для фіксації у певному положенні;
- коліщатка на обтяжених моделях з ламелями.
Це далеко не повний перелік можливих функцій у збірно-розбірних ліжках. Виробники працюють над удосконаленням наявних моделей, пропонуючи споживачам нові можливості.
Сфера використання
За призначенням класифікація розкладачок виглядає так:
- Садові — легкі та малогабаритні;
- для пікніків, пляжу та туризму — компактні, із сумкою для зберігання та перенесення;
- для риболовлі — невеликих розмірів для зручного транспортування;
- армійські — стійкі до навантажень та інтенсивної експлуатації.
Важливо підібрати трансформоване ліжко за призначенням. Таке буде відповідати поставленим цілям та прослужить максимально довго.
Поради щодо вибору розкладачок
Важливо врахувати ключові фактори, від яких залежить термін експлуатації виробу. Звертають увагу на низку аспектів:
- Рівень навантаження,
- функціональні можливості,
- цінник,
- розмір спального місця,
- тип основи,
- дизайн.
Модульне ліжко має бути зручним і компактним, адже найчастіше його використовують або при дефіциті вільного місця в будинку. Або у польових умовах. Саме тому потрібно постаратися купити розкладачку функціональну, зручну, м'яку та доступну за ціною.
Навантаження
Цей параметр відіграє вирішальну роль при виборі потрібної моделі для міцного сну. Дитячі розкладні ліжка можуть витримати до 60 кг, дорослі — до 100-120 кг. На окрему увагу заслуговують моделі з посиленим каркасом. Такі здатні витримувати навантаження до 200 кг.
Зручність та комфорт
Розмір спального місця не стандартизований. Для дорослих моделей передбачені орієнтовні розміри:
- Довжина — 180-205 см;
- ширина — 60-95 см;
- висота з урахуванням матраца — 30-50 см.
Великій людині знадобиться більш габаритний виріб. Щодо висоти, у пріоритеті моделі вище. На таких зручно сидіти та легше лягати.
Вартість
Ціна розкладачок варіюється у великому діапазоні, починаючи від 30 $ і вище. Вартість залежить від якості виробу, матеріалів, типу каркаса та додаткових функцій. Якщо бюджет дозволяє краще вибрати більш міцну і надійну модель з щільною тканиною або ортопедичним матрацом. Все залежить від того, для яких цілей купується розсувне ліжко. Для пікніків та пляжного відпочинку можна обмежитися бюджетною моделлю з мінімальним функціоналом та полегшеним каркасом з алюмінію.
Якщо взяти виріб з ламелями та матрацом, можна зробити повноцінне ліжко для комфортного відпочинку. Для польових умов та туризму є компактні варіанти з легких матеріалів. Що з цього вибрати, кожен споживач вирішує сам залежно від потреб, бюджету та особистих переваг.