Складні столи для дому та поїздок
Добротний стіл, що складається — справжній порятунок, коли мешкаєш у малогабаритній квартирі, де місця катастрофічно не вистачає. Він може стати гідною заміною повноцінного обіднього варіанту. Такі меблі також використовуються для пікніків на природі.
Завдяки складаній конструкції його можна укласти в багажник машини або у валізу з ручкою, яка зручна при транспортуванні. Щоб стіл туристичний складний радував своєю функціональністю, потрібно заздалегідь вивчити його особливості, плюси та мінуси.
Ключові параметри складних столів
Щоб купити туристичний столик, важливо враховувати особливості конструкції, матеріали, вагу, розмір та інші параметри. Насамперед слід почати зі стільниці. Вона трьох видів:
- Складна — міцна і стійка, підходить для великої компанії, складається в валізку;
- монолітна — бюджетний варіант для невеликої кількості людей. Такий варіант займає більше місця навіть у складеному стані, але довше служить через відсутність додаткових рухомих елементів;
- тканинна — економна модель. Вміщується в рюкзаку, займає мало місця, невеликої ваги. Не підходить для розміщення важких предметів. Гарячий котел із кашею на таку не поставиш.
Варто звернути увагу на тип ніжок. Більшість туристичних столиків оснащені опорами, що не регулюються по висоті. При складанні вони притискаються до стільниці, утворюючи букву Х або П. Набагато зручніші телескопічні ніжки, які компактно складаються в валізку, займають мінімум місця і регулюються по висоті.
Матеріал виготовлення
Виробники випускають складні столи із різних матеріалів. Для каркаса можна використовувати алюміній. Також алюміній у поєднанні з нержавійкою. Або нержавіюча сталь у чистому вигляді. У цьому випадку його поверхня покривається антикорозійним складом, щоб продовжити термін служби виробу та запобігти утворенню іржі.
Для виготовлення стільниці може використовуватися фанера або МДФ. Для покращення вологостійкості матеріал покривається водовідштовхувальним шаром. Деякі моделі туристичних столиків із тканинною стільницею. Для цього використовується щільна тканина на кшталт жаккарда. Головна вимога до такої — максимальна міцність та стійкість перед несприятливими погодними явищами.
Вага та габарити
Здатність переносити туристичний розкладний стіл у руках дуже корисна. Тому краще купити вироби з помірною вагою. Не всі мають можливість вибратися на природу на власному авто. Для поїздки велосипедом або громадським транспортом відмінним вибором стане компактний полегшений варіант. Маса столика залежить від матеріалу виготовлення:
- Алюмінієвий — від 2 до 6 кг;
- сталевий — від 5 до 10 кг;
- пластиковий — від 2 до 5 кг;
- з композитних матеріалів — від 3 до 7 кг.
Маленькі столи підходять для одноденних вилазок на природу або посиденьок на дачі. Середні столи знадобляться любителям кемпінгу та відпочинку на дачі у родинному колі. Великі столи потрібні в тому випадку, коли похід тривалий, а учасників багато. У будь-якому з варіантів в пригоді стане вітрозахист, який забезпечить комфорт тим, хто сидить при сильних поривах вітру.
Дизайн
На вигляд розрізняють різні моделі. Дизайн у кожному випадку залежить від сфери використання, матеріалу та наявних функцій. Виробники пропонують великий асортимент столиків у різних кольорах. Вироби з дерева або МДФ виконані у натуральних відтінках. Пластик і тканина виглядають яскравішими — тут обмежень немає: синій, червоний, зелений та інші кольори.
Функціонал складного стола для туризму
Складаний можна поставити на кухні як обідній стіл, взяти на риболовлю або полювання, організувати пікнік на дачі. Бажано перед покупкою визначитися для себе із ключовим функціоналом.
Механізм складання
Туристичний столик складається по-різному. Серед популярних механізмів:
- Розсувні або затискні ніжки,
- секції стільниць, що складаються,
- знімні або телескопічні ніжки,
- комбіновані варіанти.
У цьому питанні кожен підбирає для себе найзручніший варіант. Хто до чого звик. Довговічними вважаються столики з малою кількістю рухливих елементів, адже вони з часом зношуються.
Стійкість та ступінь навантаження
Невисокий складний стіл має бути стійким навіть на нерівній місцевості. Тому продумана конструкція з якісних матеріалів — основа основ. Благо, більшість виробів витримують мінливу погоду, не втрачають колір під палючим сонцем та зливою.
Максимальну стійкість конструкції здатні забезпечити хрестоподібно розміщені ніжки. Їхній мінус у тому, що не всім, хто сидить, зручно для ніг. Найкомфортніші в експлуатації це моделі з паралельними ніжками. Але для нерівностей ґрунту вони не підходять. Цю проблему допоможе вирішити виріб із телескопічними опорами, які підходять для будь-якого рельєфу.
Додаткові функції
Перш ніж купити складний стіл, варто поцікавитися, якими функціями він наділений. До списку додаткових опцій можуть входити:
- Тримачі для парасольок та козирків;
- підсклянники та таці для подачі закусок;
- бічні кишеньки для зберігання речей;
- регульовані/знімні ніжки;
- вбудовані полиці та роздільники для посуду;
- корисні гачки для ліхтарів та сушіння намоклих предметів.
Чим більше опцій, тим функціональнішим є стіл для туризму і, відповідно, вища ціна. Якщо бюджет обмежений, переплачувати за зайві функції немає сенсу. До столика для будинку і похідних варіантів висуваються різні вимоги. Тому перед покупкою головне визначитися зі сферою застосування. Якщо є можливість, доцільно придбати набір зі стільцями. Такий комплект є незамінним для виїздів на природу або домашньої експлуатації.