Термопосуд: функціональні рішення для зберігання їжі
У термопосуді зберігається їжа і напої гарячими або прохолодними протягом дня. Він у побуті в туристів, у нього кладуть перекуси на роботу або для вилазки на природу всією сім'єю.
Контейнери з нержавіючої сталі міцні та довговічні. Легко миються, не вбирають запахи, ідеальні для зберігання супів і каш, кави та чаю, м'яса і риби. Матеріал не піддається корозії, не боїться перепадів температури, добре відмивається. Розглянемо різні види термо, щоб розібратися, як вибрати якісний продукт.
Який термопосуд кращий
Щоб вибрати посуд термо, орієнтуються на тип їжі та тривалість її зберігання.
Харчовий термос
Це абсолютно герметичний контейнер. У нього дві стінки, між якими вакуум. Ізоляційний шар дає змогу внутрішній колбі зберігати тепло близько 6-8 годин, а холод (зберігати морозиво) — до 12 годин.
У моделях, оснащених секціями для розділення продуктів, їжа не змішується, зберігає свій смак. Корисно для тих, хто любить повноцінні обіди, як варіант, м'ясну страву та салат. Циліндричні форми розраховані для рідких страв. Їсти каші, макарони, рибу чи м'ясо, а також салати набагато зручніше з широкого та низького посуду. Моделі з ручками комфортно тримати й переносити, особливо в подорожі, коли не хочеться класти посуд у рюкзак. Ремінець дає змогу повісити термос на пояс або плече.
Термочашка
Двошарової конструкції. Вакуум між шарами зменшує теплообмін, напої остигають повільніше. Це цінно в поході, де обмежені можливості підігріти воду. У кухоль можна наливати гарячі каву, чай, какао або холодні питні йогурти та смузі. Газовану воду — ні, бо під тиском газів пошкоджується кришка і рідина витікає.
Кришки з клапаном дають можливість налаштувати розмір отвору. Поворотний механізм розрахований для того, щоб пити з кухля, не знімаючи кришку. Моделі з фільтром утримують частинки свіжозвареної кави або чаю, що корисно, коли не хочеться возитися із заварником. Класична ручка із пластику або силікону ергономічна, зменшує навантаження на руку. Складний варіант економить місце, що зручно для перенесення.
Термос
У нього два шари — внутрішня колба і зовнішня оболонка. Безповітряний прошарок між ними діє як бар'єр, не пропускаючи тепло назовні, а холод всередину. Колба найчастіше з нержавіючої сталі, рідко, зі скла. Зовнішній корпус із пластику або металу.
Підходить для гарячих напоїв і рідких страв. Залежно від вмісту, термос утримує тепло рідких напоїв 4-6 годин, тих, що густіші, до 8 годин. Часто термос оснащений кришкою, з якої можна пити, не беручи з собою чашку. Такий варіант економить місце, зручний на роботі та в поході.
Термофляга
Вона легша за термос, схожа на спортивну пляшку. Двошаровий корпус із вакуумною ізоляцією зберігає температуру напоїв 6-12 годин. Вузьке горло ідеальне для пиття в русі: під час занять велоспортом або тренувань у спортзалі, коли важливо швидко втамувати спрагу. Кришка у фляги замінює чашку, компактний розмір пляшки зручний для піших прогулянок.
Вибір термопосуду: що важливо врахувати
Враховують свій спосіб життя, звертають увагу на матеріал колби та розмір контейнера.
Матеріали
- Нержавіюча сталь
У її складі хром. Він утворює вологовідштовхувальну плівку на поверхні та захищає метал від корозії. Сталь міцна, не деформується від ударів. Не пориста, тому не взаємодіє з продуктами та не вбирає їхні аромати. Залишки запаху від минулої їжі не псують смак наступної. - Пластик
- При зберіганні гарячих напоїв пластик поступається нержавіючій сталі. Тепло тримається до 3 годин. Міцний і стійкий до ударів, але тріскається при різких перепадах температури. Полегшена вага не обтяжує тару. Пластик не нагрівається зовні, термоси й фляги комфортно тримати в руках. Вони доступні в багатьох варіантах кольору і дизайнерських рішеннях, що дає змогу підібрати для себе найкращий.
Обсяг термопосуду
- До 0,5 літрів
Термос вміщує в себе ранкову каву в дорогу або воду для тренування. Термокружки на 200-300 мл зручні для кава-брейку в офісі. У харчовий термос поміщається порція супу або рагу. - 0,5 -1 літр
Універсальний варіант для тих, хто проводить багато часу поза домом. Можна взяти повноцінний обід. Термофляга на 750-1000 мл зручна для хайкінгу, а термос із таким об'ємом оцінять ті, хто багато часу проводить у поїздках. - Від 1,1 до 1,6 літра
Місткі контейнери для компанії з 2 осіб. Підходять для кемпінгу. Вміщують дві порції їжі, що зручно для спільних обідів у дорозі. Термос на 1,5 літра популярний у водіїв, яким важливо зберігати напої гарячими тривалий час. - Понад 1,6 літра
Місткі термоси для сімейних поїздок, подорожей або роботи в польових умовах — коли важливо зберігати гарячий напій або їжу протягом дня. Зручно для зберігання кількох порцій бульйону, плову або тушкованого м'яса. Це вдалий вибір для вікенду на природі або автомобільних тріпів.
Тип кришки
З гвинтовою пробкою — найбільш герметична. Такий варіант підійде для зимової риболовлі, де важливо якомога довше зберегти вміст гарячим.
Кнопковий механізм практичний для швидкого доступу: досить натиснути на кнопку, не відкручуючи кришку. Хороший варіант, якщо має бути поїздка за кермом.
У спортсменів популярна кришка з поїлкою. Вона оснащена клапаном або відкидним носиком, який відкривається однією рукою. У деяких моделях є трубочка — зручно пити на ходу.
Комбінована кришка поєднує кнопкове натискання і надійну гвинтову пробку. Це дає можливість швидко наливати напої та герметично закривати термос.
Розглянули популярні види термомісткостей. Термоси обирають через здатність зберігати температуру їжу тривалий час. Компактність цінують у кухлях, а фляги обирають за швидкий доступ до напоїв.
Зручно купити термопосуд в інтернет-магазині Moyo. На сайті легко відібрати варіанти за допомогою фільтрів, які пропонують відповідні товари за обсягом, матеріалами та дизайном. Знижки дають змогу вигідно заощадити. Ціна термопосуду стартує від 195 гривень.