Балон для пальника — в яких умовах використовується і в чому користь
Газовий балончик для пальника — необхідний прилад у туризмі, походах і пікніках. Є джерелом палива та дозволяє заправляти газове обладнання. За конструкцією являє собою ємність зі стисненим газом усередині.
Балони допомагають приготувати їжу на свіжому повітрі й створити джерело тепла. Найчастіше використовуються для газової туристичної плити та простого пальника. Також підживлюють інші пристрої на газу — ліхтарі, обігрівачі та грубки, дрібне обладнання.
Головні плюси газових балонів туристичних
У подорожах на природі важко знайти джерело вогню. Багато мандрівників не розпалюють багаття через турботу про екологію, а використовують компактні та зручні балончики. Вирушаючи в похід, турист зобов'язаний взяти цей прилад, щоб приготувати їжу, підігріти воду або заправити газові пристрої.
Переваги переносних місткостей з газом:
- Невеликі розміри й вага. Поміщаються в сумку або рюкзак.
- Доступна ціна. Бюджетні моделі виготовляються з алюмінію і сталі. Композитні дорожчі.
- Надійність і безпека. Пристрої з герметичною конструкцією, що унеможливлює витікання газу. Моделі з композитним корпусом вирізняються підвищеною міцністю і пожежною безпекою.
Також до плюсів належить простота використання. Пальник потрібно під'єднати до балона та відкрити клапан. Додаткове обладнання не потрібне. Важливим є дотримання техніки безпеки.
Які бувають газові балони — основні види та класифікація
Перш ніж купити газовий балон для пальника, необхідно ознайомитися з призначенням приладу та основними характеристиками. Для подорожей і домашнього використання підходять побутові пристрої, що заправляються пропан-бутаном або ізобутаном.
При виборі газового балона туристичного враховується:
- Тип з'єднання резервуара з пальником,
- об'єм і маса нетто,
- газова суміш,
- робочий тиск,
- матеріали місткості.
Один із головних параметрів — механізм підключення газового резервуара до пальника. Існує два основних види — з цанговим з'єднанням і різьбовим.
Газовий цанговий балон ще називається штуцерним. Він передбачає з'єднувальний шланг. Прилад компактний і легкий, часто застосовується в туристичних цілях. Для роботи потрібен перехідник. Може використовуватися кілька разів.
Різьбові балони дорожчі та масивніші. На широку основу накручується з'єднувальний шланг або відразу надягається пальник. За формою нагадує бочку. Випускається в різних розмірах. Великі резервуари не підходять для частого транспортування.
Менш популярний тип з'єднання — клапанний і прокольний. Прилади з клапаном найбільш надійні, ризик витоків мінімізований. Прокольні від'єднуються від пальника тільки після повного витрачання палива.
Який купити газовий балон для пальника — поради при виборі туристичної моделі
Вибір газових резервуарів дуже великий. Перед купівлею враховуються такі чинники:
- Обсяг — переносні балони з об'ємом до 400 мл. Їх легко транспортувати, підходять для подорожей. Якщо місткість із газом встановлюється у дворі або на дачі, можна розглядати об'єм від 1000 мл.
- Механізм з'єднання — для туризму краще підходить цанговий газовий балон або прокольний. Для домашніх умов рекомендуються масивні різьбові.
- Склад палива — вибирається залежно від сезону і температури навколишнього середовища. У теплу пору року підходить бутан, взимку — пропан-бутан і ізобутан. За низьких температур один бутан малоефективний.
- Матеріал — пристрої зі сталі міцні, довговічні й недорогі, але важкі. Композитні легші, не схильні до корозії, з безпечною конструкцією. Ціна вища порівняно зі сталевими та алюмінієвими.
Основні вимоги до газового балона — надійність, відсутність ризику витоку газу, довговічність, зручність використання.
Потрібно обрати виріб від перевірених виробників і ознайомитися з інструкцією. Неякісні місткості для газу вибухонебезпечні. Для заправки потрібне спеціальне обладнання — газова заправна станція.
Де придбати газовий балон для пальника в Україні
У каталозі інтернет-магазину великий асортимент газових балонів з різними характеристиками й ціною. Є можливість замовити в Київ і будь-яке місто України.
При виборі газового балончика орієнтуються на об'єм, матеріали корпусу, тип кріплення до пальника і вид палива. Вартість відрізняється у кожної моделі.
Найбільш популярні серед покупців — композитні. Вони легкі, надійні та довговічні, зі зручним кріпленням. Підходять для туризму і домашнього використання.
Переносні газові місткості — потрібний і корисний предмет для мандрівників. Великі резервуари встановлюються у дворах або на дачах і використовуються для підживлення обладнання на газу. Сфера застосування не обмежена. Головне — підібрати якісний та надійний пристрій.