Смартфони до 10000 грн: розумні технології без переплат
Ігрові моделі оснащені спритними процесорами, вони не гальмують. Потужне охолодження дає змогу грати на високих налаштуваннях графіки. IPS-дисплей передає безліч відтінків. Фільми на таких екранах не втрачають у якості, виглядають детально, насичені в кольорі.
Технології штучного інтелекту в селфі-камерах покращують світло і деталі навіть в умовах вечірнього знімання, даючи змогу домогтися гарної якості контенту.
Розглянемо топові гаджети в цій категорії. Дізнаємося, які особливості важливі для користувачів і чому бюджетники такі популярні.
Купівля смартфона до 10 000 грн: як не помилитися з характеристиками
Варто придивитися до телефонів з хорошою автономністю. Дивляться на якість екрана, оцінюють систему захисту даних, як варіант, з функцією відбитків пальців. Перевіряють низку ключових параметрів, описаних нижче за текстом.
Продуктивність
Процесор — це движок, який відповідає за виконання всіх операцій. Найчастіше використовуються MediaTek і Qualcomm. Такі чіпи досить потужні для серфінгу в інтернеті, ігор і перегляду відео. 2-х ядерні запускають прості додатки та ігри, але пригальмовують при виконанні декількох завдань.
Процесори з чотирма ядрами чуйніші, тому комфортно скролити стрічки в соцмережах, дивитися відео на YouTube і перемикатися між кількома відкритими додатками. На девайсах з вісьмома ядрами з легкістю запускаються фільми в 4K та ігри, насичені графікою. Так на телефоні Poco X3 NFC можна запросто грати в Call of Duty.
Тактова частота вимірюється в гігагерцах і вказує, скільки операцій процесор може виконувати за секунду:
- 1.0-1.5 ГГц підходить для базових завдань: дзвінків і листування в месенджерах, перегляду web-сторінок.
- 1.5-2.0 ГГц — це хороша продуктивність для чипа. Дозволяє завантажуватися важким іграм і легко справляється з переглядом контенту у високій роздільній здатності.
- На частоті понад 2.0 ГГц немає меж: запуск будь-яких додатків та ігор, стрімінг в інтернеті, спілкування на будь-яких платформах.
Оперативна пам'ять (RAM) — це тимчасове сховище даних та інструкцій, необхідних для роботи смартфона. Що більший її обсяг, то краще телефон справляється з багатозадачністю та оновленнями в майбутньому.
2 Гб вистачає на дзвінки, пошук в інтернеті та спілкування в соцмережах. При відкритті декількох додатків одночасно пристрій може сповільнюватися. З пам'яттю на 4 Гб можна стрімити відео, обробляти фото і запускати нескладні ігри. 6 Гб — чудовий варіант для плавного відображення графіки в іграх і роботи з мультимедіа — у програмах для монтажу відео.
Вбудована пам'ять (ROM) використовується для зберігання додатків, медіа та операційної системи. Мінімальний обсяг 32 Гб дає змогу встановити операційну систему, кілька простих застосунків, зберігати фотографії та відео. 64 Гб і більше рекомендується в разі, якщо смартфон використовується для ігор і зберігання великих файлів. Деякі моделі пропонують додатково розширити пам'ять за допомогою слота microSD.
Графічний процесор (GPU) впливає на якість відображення відео та ігор, забезпечуючи плавність і чіткість картинки. У дешевих смартфонах частіше використовуються інтегровані графічні рішення. Серед популярних:
- Adreno. Його можна знайти в Xiaomi Redmi 9T і Realme 5. Тут плавно відтворюється контент у Full HD якості та геймплей на середніх налаштуваннях в іграх типу PUBG.
- Mali. Використовується в Realme 6i й Samsung Galaxy A22. Цей GPU з відмінною чуйністю, особливо для мобільних ігор на високих налаштуваннях.
- PowerVR GE8320. Чип стоїть на Xiaomi Redmi 9A і Huawei Y6p. Хороший для ігор, які не потребують великих ресурсів, і повсякденного використання.
Камера
Щоб отримати хорошу якість фото, вивчають чотири характеристики.
Роздільна здатність: вимірюється в мегапікселях і визначає чіткість знімків. Оптимальні значення від 12 до 48 мп. Камери з такою роздільною здатністю не замилюють фото. Як приклад, 48-піксельною камерою Xiaomi Redmi Note 10 можна збільшувати віддалені об'єкти та знімати їх у хорошій різкості.
Діафрагма: її значення впливає на кількість світла, що потрапляє на сенсор. Що менше число, то більше світла потрапляє в камеру, й покращує фільмування при поганому освітленні. Камера з діафрагмою f/1.8 краще справляється з нічними фото, ніж f/2.2.
Кількість камер: у дешевого телефону до 10000 гривень їх часто кілька — основна, Ultra Wide і макро. UW дає можливість захопити більше об'єктів у кадрі, що корисно для пейзажного знімання: у горах, у лісі, на морі. Макро знімає дрібні деталі. Це можуть бути квіти, метелики, елементи дизайну.
Запис відео: популярне рішення — відео Full HD (1080p). Чудовий варіант для перегляду на екрані комп'ютера або телевізора. Можна писати контент у 60 к/с, що дає змогу надалі його сповільнити.
Акумулятор
Хороша місткість батареї дає змогу телефону довго залишатися автономним. Гаджет з акумулятором 3000 мАг може витримати цілий день без підзарядки, якщо використовувати його для дзвінків і листування в телеграм-чатах.
На смартфонах з батареєю від 4000 мАг можна по кілька годин переглядати стрімінгові платформи, як-от Netflix, грати чи спілкуватися в соціальних мережах без значного розряду. А при помірному використанні бути на зв'язку до двох днів без підзарядки.
Екран
Дисплей від 5.5 до 6.5 дюймів дає можливість комфортно дивитися відео, грати, читати. При цьому він компактний, його легко тримати однією рукою і носити в кишені. Телефони з діагоналлю в 6.5 дюймів ідеальні для перегляду фільмів внаслідок широкого кута огляду.
Щоб отримати реалістичну і соковиту картинку, вибирають IPS матрицю. Глибокі чорні кольори притаманні AMOLED дисплеям. Навіть у сонячний день такий екран не позбавлений високого контрасту і яскравості.
Дизайн і матеріали корпусу
Попри скромний цінник, профіль багатьох смартфонів має дорогий вигляд. Корпус частіше з округленими кутами та тонкими рамками навколо дисплея, що візуально збільшує площу екрана.
Що стосується матеріалів, у більшості моделей використовується пластик або полікарбонат. Матовий пластик приємно відчувається в руках, стійкий до подряпин, не збирає відбитки пальців. Глянцеві варіанти створюють відчуття преміальності.
Деякі бюджетні моделі, такі як Samsung Galaxy A-серії, з металевими вставками. Вони надають міцності та створюють відчуття дорогого пристрою.
Телефон до 10 тисяч: популярні моделі з преміальними можливостями
- TECNO Spark 20
Працює на Андроїді з фірмовим інтерфейсом HiOS. Підтримує підключення мереж 4G LTE, — надійний і популярний варіант з хорошою швидкістю для стріму відео в інтернеті та завантаження мультимедіа. Оснащений 6.6-дюймовим HD+ дисплеєм, який передає яскраву і насичену картинку. Основна камера на 50 Мп робить чіткі фото при денному світлі, а нічний режим дозволяє зловити вайб вечірнього міста. Із запасом пам'яті 128 Гб можна зберігати сотні мегабайт контенту без необхідності в постійному очищенні галереї. Батареї на 5000 мАг вистачає, щоб слухати музику і спілкуватися з друзями цілий день безперервно або проводити міти з колегами в інтернеті. - Samsung Galaxy A25
Флагман у бюджетному сегменті. Оснащений чипсетом Exynos 1280 з підтримкою 5G, який дає користувачеві швидкий і стабільний інтернет. 6 ГБ оперативної пам'яті дають змогу смартфону одночасно функціювати з кількома додатками: слухати музику в Spotify і редагувати фото в Adobe Photoshop Express.
AMOLED-екран відображає контрастні, живі кольори, що цінно для перегляду відео. Не втрачає яскравості при сонячному освітленні. Камера на 50 Мп знімає з високою чіткістю, а оптична стабілізація допомагає уникнути розмитості під час фільмування людей у русі. З батареєю на 5000 мАг і швидкою зарядкою можна активно користуватися пристроєм протягом дня. - Xiaomi Redmi Note 13 Pro
Виділяється стильним дизайном із плоскими гранями. Екран AMOLED. Матриця з частотою оновлення 120 Гц робить картинку плавною і приємною для очей, що особливо помітно в іграх і при швидкому скролінгу сторінок у браузері. 8 ГБ оперативної пам'яті дають змогу одночасно вести листування, дивитися відео та запускати ігри без затримок. Вбудована пам'ять на 256 Гб дає можливість зберігати тисячі фотографій, відео високої роздільної здатності та гігабайти музики. В основній камері розміщений сенсор на 200 мегапікселів, вийде робити надчіткі знімки з високою роздільною здатністю. Це цінно, коли зображення потрібно кадрувати без втрати якості. Потужний акумулятор місткістю 5100 мАг підтримує швидку зарядку на 67 Вт. Це означає, що можна зарядити пристрій до 100% всього за 45 хвилин. Функції захисту даних, такі як сканер обличчя, дають змогу миттєво отримати доступ до телефону, розблокувавши його поглядом.
Широкий асортимент у MOYO: потужні смартфони до 10 000 грн
В інтернет-магазині MOYO легко знайти бюджетний телефон, який підходить для ігор, роботи, перегляду відео, не переплачуючи за преміум опції. Серед популярних брендів Samsung, Xiaomi, Tecno, BlackView. На всі моделі йде офіційна гарантія виробника. Завдяки зручним фільтрам, можна вибрати пристрій з розширеним функціоналом: з підтримкою 5G, Face ID і технологіями ШІ.
MOYO пропонує гнучкі умови оплати: є можливість смартфони до 10000 купити в кредит. При вартості від 2500 грн передбачена безплатне доставлення.
Розглянули бюджетні моделі смартфонів. Для базових завдань вибирають апарати з хорошим об'ємом акумулятора і швидкою зарядкою. Грати воліють на пристроях з потужними чипсетами та дисплеями з частотою оновлення від 90 Гц і вище. Любителі фотографії купують телефон з камерою від 48 Мп і оптичною стабілізацією.