Купівля зарядної станції для дому — особливості та нюанси
Використовують при відключеннях електроенергії як резервне джерело. Підключають дрібну і велику побутову техніку: холодильники, плити, кондиціонери, обігрівачі, телевізори, роутери. Можна заряджати смартфони, планшети, ноутбуки та персональні комп'ютери.
Портативна електростанція для дому екологічніша за генератори: без шкідливих вихлопів, працює тихо, не потрібно заправляти паливом. Заряджають від розеток, автомобільного прикурювача, сонячної батареї. Завдяки місткому акумулятору пристрій може підживлювати будинок понад 10 годин. На дисплеї відображається інформація про рівень заряду, напругу і потужність підключених приладів.
Позитивні аспекти домашньої зарядної станції
До головних плюсів відносять:
- Універсальність. Джерело безперебійного живлення працює в приміщенні й на вулиці. Можна брати в поїздки, заряджати від автомобіля. Розміщують у дворі для підключення освітлення, насосів, садової техніки.
- Великий вибір. Можна купити зарядну станцію для дому компактних розмірів. Або вибрати з максимальною потужністю і розширеним функціоналом.
- Безпека. Зі стабільною напругою, стандартами захисту від перегріву, короткого замикання і загоряння. Чиста синусоїда підходить для чутливої техніки.
Оснащують корисними роз'ємами: розеткою 220В, USB Type-A і Type-C, гніздом прикурювача, DC портом.
Автономність
Містка батарея забезпечує довгі години безперервної роботи. Пристрій з маленькою місткістю акумулятора може підживлювати прилади 5-6 годин. У великих — термін роботи збільшується до 10-15 годин.
На автономність впливає загальна потужність підключеної техніки, поточна температура і вологість, періодичність використання. Місткість вимірюють у кВт/год. Найменша — 0,155 кВт/год, найбільша — 2,048 кВт/год. Показник у мАг вказують рідше. Наприклад, у компактних станцій — 42000 мАг.
Економія
На відміну від генераторів, не треба заправляти дизелем, бензином або газом. Заряджаються від мережі або сонця, що істотно знижує витрати.
Мінімальне обслуговування: очищення від зовнішніх забруднень, перевірка підключень і зберігання у відповідному місці. У генераторів потрібно міняти фільтри, чистити радіатор, зливати воду.
Заміна АКБ. У разі несправності акумулятор лагодять або змінюють на новий. Інші механічні елементи теж піддаються ремонту.
Під час перетворення втрачається небагато енергії завдяки високому коефіцієнту корисної дії.
Функціональність
Портативна зарядна станція для дому отримує корисні можливості:
- Дистанційне керування — можна налаштовувати та керувати приладом з телефону.
- Підключення додаткової батареї — для збільшення місткості та тривалого часу автономної роботи.
- Швидка зарядка — прискорений процес підживлення.
- Підключення сонячної панелі — зарядка від сонячних променів.
Індикатор заряду відображає поточний стан акумулятора. Ручка для перенесення дає змогу зручно транспортувати.
На що звернути увагу під час вибору портативної електростанції для дому
Щоб купити якісний пристрій, потрібно визначити пріоритетні характеристики:
- Максимальна потужність — для підключення великої побутової техніки. При маленькій не підживлює холодильники, електроплити, кондиціонери. Оптимальне значення — від 2200 Вт.
- Номінальна потужність — для стабільного і безпечного підключення. Нестача призводить до роботи зі збоями, перезавантажень і автоматичних відключень.
- Форма вихідного сигналу — чисті синусоїди для чутливих приладів. Ступеневі дешевші та простіші.
Дізнаються номінальну напругу, кількість портів, тип акумулятора.
Місткість і потужність
Містка батарея дає змогу пристрою довше пропрацювати на одному заряді й підживити більшу кількість техніки. Для повсякденного використання достатньо акумулятора на 1-2 кВт/год. Згодом АКБ зношується і втрачає місткість. У характеристиках вказують приблизну кількість циклів зарядки, наприклад, 3000.
Максимальна потужність — від 150 до 3100 Вт, номінальна — від 100 до 2584 Вт. Номінальна напруга не завжди позначена. У компактних моделей — у межах 3.7 В.
Тип акумулятора
Зарядна станція для дому отримує один з основних видів:
- Літій-залізо-фосфатний (LiFePO4) — сучасний і покращений акумулятор. Витримує несприятливу температуру, безпечний і довговічний. Забезпечує високу напругу. Менше шкоди для довкілля порівняно з іншими типами.
- Літій-іонний — поширений тип в електроніці. Відрізняється компактністю і маленькою вагою. Менш схильний до займання. З великим циклом зарядок.
Час зарядки від електромережі варіюється від 2 до 8 годин. Від сонячної панелі можуть підживлюватися понад 8 годин.
Порти та роз'єми
Для під'єднання електроприладів передбачено велику кількість роз'ємів:
- Розетка 220В — для холодильників, освітлювальних приладів, інструментів, кліматичної техніки.
- USB Type-A — заряджають ПК і комп'ютерну периферію.
- USB Type-C — покращений стандарт для телефонів, планшетів, переносних гаджетів, навушників.
- Гніздо прикурювача — універсальний порт, переважно для автомобільних і туристичних гаджетів.
У середньому, електростанція отримує по 2-4 штуки різного типу.
Виробники EcoFlow, Konner&Sohnen і Segway-Ninebot пропонують функціональні моделі з бюджетного, середньорівневого і флагманського сегмента. Потужності 1000 Вт вистачить для підживлення дрібної побутової техніки. Потужніші впораються з великогабаритними приладами.
Рекомендують проявляти обережність при підключенні пральних і посудомийних машин, водогрійного котла, великих холодильників з морозильними камерами. Перед покупкою потрібно вивчити технічні характеристики, на початку експлуатації — прочитати інструкцію з використання.