Автовимикачі для дому і не тільки: види і функції
Вимикачі автоматичного типу розробляються виробниками електроніки і техніки для виконання функції рубильника і використовуються як вдома, так і на великих промислових підприємствах. В нормальних умовах вони вимикаються вручну, а в екстремальних автоматично, без втручання з боку користувача.
Спрацьовування вимикачів типу «Автомат» часто запобігає виходу девайсів з ладу, що працюють від мережі, а також займання проводки та інші НП.
Основна мета установки автовимикачів у житлових приміщеннях та на території промислових підприємств – захист працюючих від електромережі пристроїв та клієнтів від раптових стрибків напруги та впливу ТКЗ (струмів короткого замикання).
Особливості класифікації
Особливості конфігурації зумовлюють поділ вимикачів на такі групи:
Модульні (одно- і двополюсні) – найбільш часто використовуються в житлових приміщеннях, що встановлюються на фазний провід і що складаються з одного модуля – автомата з одним важелем;
Моделі литого типу – вимикачі в монолітному корпусі, розроблені для експлуатації на виробничих підприємствах;
Повітряні – вимикачі, які застосовуються в установках з великим номінальним навантаженням (кількість полюсів у таких моделей може досягати 4).
За основними характеристиками автовимикачі можна об'єднати в 4 незалежні класи.
Моделі першого класу відрізняються миттєвою реакцією на неполадки в роботі лінії та максимальною швидкістю відключення подачі електрики в ланцюг.
До другого класу належать пристрої з мінімальною затримкою;
Третій клас – побутові вимикачі, затримка при спрацьовуванні яких дає мережі можливість прийти в норму і нейтралізувати збої за умови незначних стрибків сили струму або напруги;
ДО четвертого класу ставляться найменш чутливі, «щиткові» моделі.
Купити вимикачі, які автоматично реагують на некоректне функціонування мережі, за адекватною ціною можна у нашому офіційному інтернет-магазині.