Що впливає на роботу праски
Від металевої «цеглини», яка грілася на багатті або пічці, праска еволюціонувала до компактного електричного девайса з новомодними функціями. Він працює від розетки або гріється на спеціальній платформі, сумісний із різними типами прасувальних дощок та додатковими насадками. Прасувати можна будь-що: постільну білизну, верхній одяг або костюм з делікатної тканини. Різноманітність режимів дозволяє підібрати температурні налаштування, які не зашкодять навіть найчутливішому матеріалу.
Різновиди пристроїв для прасування: електропраски на всі випадки життя
Крім традиційного компонування з мережевим шнуром, вузьким «носом» та підошвою, розширеною в задній частині, існують також інші підвиди:
Прасувальні системи формату «2 в 1» або «3 в 1»
Поєднують у собі кілька пристроїв для догляду за виробами з тканини. Розгладжують пом’ятості, видаляють бактерії, можуть усувати запах чи блиск на вовняному одязі.
Відпарювачі
Акуратно і рівномірно обробляють текстиль парою, прибирають складки «зсередини» — не торкаючись поверхні м’ятих речей.
Багатофункціональні парові системи
Обладнані стійкою для розвішування одягу, тримачем парогенератора, механічною або сенсорною панеллю налаштувань.
Бездротові праски
Самі пристрої позбавлені шнура, нагрів забезпечує підставка мережевого типу. Щось на кшталт станції бездротової зарядки для смартфона.
За призначенням виділяють стандартні за розміром побутові моделі та мініатюрні, полегшені дорожні. Також існує професійне прасувальне обладнання, наприклад, шафи.
Яку можна купити праску: за якими параметрами вибирати?
Головна вимога до праски — якість та безпека. Також критерій першорядної важливості — плавне та легке ковзання. Якщо підошва важко «їде» по білизні, користувачеві доводиться докладати зусилля і напружувати руку. Вже за кілька хвилин маневрування приладом з’являються неприємні відчуття в кисті, втома. До вибору праски слід підходити ґрунтовно, і тоді її експлуатація буде комфортною.
Бренд
Кожен виробник може запропонувати щось цікаве, наприклад, феноменальну надійність або розширену комплектацію.
Tefal робить ставку на цікавий дизайн та високу ергономіку. Продумана кожна деталь: від формфактора ручки до розміру та розташування перемикачів.
Philips підкуповує різноманітним асортиментом, у якому доступні пристрої на різний бюджет: до 1500 гривень — з бюджетних, 5-10 тис. грн — середньої ціни та понад 10 тисяч гривень.
Gorenje концентрується на надійності та довговічності, тому розробки — з великим терміном експлуатації та довгою гарантією.
Electrolux випускає доступні та «слухняні» праски в красивих кольорових корпусах.
Підошва: з чого зроблена?
Робочу поверхню праски через розташування називають «підошвою». Вона забезпечує ефективну, швидку і при цьому делікатну боротьбу зі складками, заломами, слідами тривалого зберігання.
Маневровість та спритність пристрою багато в чому залежить від матеріалу, з якого виготовлена підошва.
- Алюміній ковзає відмінно — немов по льоду. Важить мало, без проблем повертає у будь-якому заданому напрямку. Має хорошу теплопровідність, швидко набирає потрібну температуру. Слабкі сторони: ризик деформації при механічних впливах, «реакція» у вигляді блиску на деяких тканинах і прилипання до них.
- Кераміка без проблем чиститься, проходить будь-які «перешкоди» (глибокі складки, кишені), має зразкову гладкість, не липне до білизни. Недолік — крихкість, можливість відшарування у разі появи ушкоджень.
- Нержавіюча сталь дешева, надійна і довговічна. Не боїться ні тріщин, ні ударів. Прасує добре, тому що притискає тканину до дошки внаслідок ваги. Це і мінус, оскільки важкість відчувається за тривалої безперервної експлуатації.
- Металокераміка показна, гріється однаково у всіх частинах, прасує поступово. Як і кераміка, боїться надколов.
- Тефлонове покриття багато в чому схоже на алюміній, переваги — ті ж. Поводитися з ним потрібно обережно, оскільки воно може викривитися.
- Титан найміцніший, захищений від корозії, сумісний із багатьма видами тканин. Чистити його складніше за інші матеріали. Ще один недолік — висока ціна.
Потужність
З праскою, потужність якої перевищує 2500 Вт, можна не лякатися гір свіжо випраної білизни. Вона здатна працювати у промислових масштабах: за один підхід розгладити десятки штор, простирадл та інших виробів великого розміру.
Модель на 1500-2000 Вт — збалансований варіант за показниками енергоспоживання та продуктивності. Така потужність підійде для сім’ї, в якій масштабне прання та прасування здійснюється 1-2 рази на тиждень.
Для тих, хто прасує рідко або шукає праску тревел-формату, вистачить 700-1000 Вт.
Фішки конструкції
Деякі компоненти роблять експлуатацію праски в рази комфортнішою та продуктивнішою:
- Поворотна конструкція забезпечує захист шнура від перекручування, заломів та пошкодження ізоляції. Відповідно, ризик ураження струмом для користувача мінімальний.
- Жолобок для ґудзиків прискорює та спрощує прасування сорочок, суконь, декоративних наволочок з великою кількістю застібок.
- Завдяки відсіку для дроту праску легше зберігати. Шнур не займає місце і не плутається в інших предметах.
- Складна ручка — для транспортування. Девайс у складеному вигляді мініатюрніший.
Режими
Що краща праска, то більше режимів вона підтримує. Деякі преміальні моделі — з авторежимами, адаптованими до особливостей конкретних видів одягу, наприклад, суконь, або ділових костюмів.
Способи використання сучасних прасок:
- стандартне сухе прасування,
- прасування з насадками,
- обробка тканин парою у горизонтальному положенні,
- вертикальне відпарювання,
- розпилення води.
Подача пари
Моделі підтримують подачу пари, такий спосіб прасування — простий та ефективний. Варто розглядати інтенсивність подачі менш як 25 г на хвилину, якщо праска потрібна для щоденної експлуатації: прасування сорочок, штанів з легких тканин, блуз та інших офісних луків. Від 30 до 50 грамів на хвилину — нормальний показник для костюмів із натуральних матеріалів, а також домашнього текстилю. Праска з подачею понад 50 г на хвилину розгладить і штору з блекаут-ефектом, і джинси, і примхливий твідовий жакет. Для заломів потрібна функція парового удару.
Характеристики електричних прасок у таблиці
Потужність (кВт) | До 1 |
Захист | Автоматичне відключення |
Сила парового удару (г/хв) | До 50 |
Довжина проводу (м) | 1,2 |
Насадки | Для чутливих тканин |
Вага (кг) | До 1,5 |
Основний колір | Білий |
Місткість для води (мл) | До 150 |
Наявність регулятора потужності | Так |
Технологія виготовлення підошви | Ceramic Glide |
Функціональні можливості прасок
Розгладити пожмакані текстильні вироби праскам допомагають допоміжні функції:
- Автовідключення у разі тривалого простою
Праска реагує на тривале перебування в одному положенні й сама вимикається. - Індикація нагрівання
Показує наскільки гаряча підошва, запобігає опікам. - Протикрапельний механізм
Не дає краплям потрапити на тканину та залишити сліди. - Регулятор пари
Дозволяє коригувати інтенсивність парового потоку. - Самоочищення
Запобігає появі нальоту та накипу навіть за використання жорсткої води.
Переваги купівлі в інтернет-магазині Moyo
На сайті Moyo.ua можна ознайомитися з технічними та конструкційними особливостями різних моделей, а також оцінити їхній дизайн у всій красі, переглядаючи фото.
Для швидкого вибору передбачено фільтри, що охоплюють основні специфікації. Функція порівняння — на випадок виникнення сумнівів. Дозволяє виявити непомітні, на перший погляд, відмінності між схожими позиціями каталогу.
Купити праску реально з будь-якого куточка України. Доставлення здійснюється в поштові відділення та поштомати, а також адресно. У Києві та багатьох інших містах можливий самовивіз із фірмових торгових точок.