Найякісніші і затребувані відеокарти в Києві ви знайдете в онлайн-каталозі інтернет-магазину MOYO.
Відеокарта являє собою спеціальний пристрій, за допомогою якого знаходиться в комп'ютерній пам'яті зображення перетвориться у відеосигнал, здатний відображатися на моніторі. Як правило, будь-який комп'ютерний пристрій володіє вбудованим графічним адаптером. Проте, інтегрована відеокарта може виявитися недостатньо потужною для виконання деяких завдань. В такому випадку, використовується додаткова графічна карта, традиційно представляє собою плату розширення, яка встановлюється в спеціальний роз'єм на материнке.
На сьогоднішній день відеокарти в Україні представлені безліччю моделей різних виробників, що дозволяє легко підібрати потрібне рішення з урахуванням ваших цілей і вимог.
Що включає в себе відеокарта
Основними функціональними елементами стандартної відеокарти для ПК є:
- графічний процесор;
- видеоконтроллер;
- оперативна пам'ять RAM;
- відеовиходи.
Графічний процесор виконує розрахунки для вихідного розміру, і його потужність є визначальним фактором швидкодії та ефективності відеоадаптера. Що стосується видеоконтроллера, то він відповідає за формування картинки в пам'яті, забезпечуючи розгортку для монітора і ефективну обробку запитів центрального процесора. У рейтингах популярності сьогодні лідирують сучасні відеоадаптери ATI і nVidia, які традиційно забезпечуються як мінімум двома незалежними контролерами.
В оперативній пам'яті зберігається вся робоча інформація BIOS про службових шрифтах і таблицях, а за допомогою відеовиходів сигнал надходить на монітор комп'ютера. Сучасні відеоадаптери часто забезпечуються аналоговими і цифровими виходами і, крім того, роз'ємом S, необхідним для підключення до телеустаткування. Для передачі на екран цифрового зображення з найвищою роздільною здатністю також використовується високочеткій мультимедійний інтерфейс High-Definition Multimedia Interface.
Найбільш важливі характеристики відеокарти
Ключовими характеристиками, від яких в значній мірі залежить ціна відеокарти, є:
- продуктивність;
- швидкодію;
- роздільна здатність.
Варто відразу ж зазначити, що всі ці параметри особливо значимі, коли мова йде про складні сучасних комп'ютерних іграх або роботи з тривимірною графікою. Для навігації по інтернету, обробки електронної пошти і звичайних офісних програм може вистачити потужностей вбудованого графічного прискорювача.
Дискретна відеокарта (зовнішня) підключається за допомогою слотів інтерфейсу. Найбільш популярним на сьогоднішній день є інтерфейс PCI-E.
Як вибирати відеокарту
Перш ніж купити відеокарту або приступити до її вибору, доцільно чітко визначитися з тим, які завдання стоять перед комп'ютерним пристроєм. Так, класичні офісні комп'ютери, в більшості випадків, призначені для стандартного ділового софта і не застосовуються для регулярної обробки відеофайлів або ж онлайн-ігор. Це означає, що для подібної категорії техніки цілком підійде інтегрований графічний прискорювач, або ж окрема модель Geforce або Radeon з середніми показниками.
Орієнтовані на серйозні операції з відеоматеріалами та їх професійну обробку графічні станції явно не обійдуться вбудованими відеоадаптерами. Художникам, дизайнерам і аніматорам для роботи з графікою знадобиться відеокарта, підтримуюча передачу зображення з максимальною роздільною здатністю (не менше 1920х1080 пікселів) і володіє двома DVI роз'ємами (дозволяють підключити два моніторів до одного відеоадаптера). Такими можливостями володіють деякі прискорювачі nVidia GeForce і ASUS.
Найбільш потужними і продуктивними в порівнянні з іншими традиційно є ігрові відеокарти. Вибираючи відеоадаптер для ігрового комп'ютера, варто віддавати перевагу моделям, забезпеченим:
- 3D-акселератором;
- видеопамятью не менше 512 Мб;
- підтримкою графічного стандарту DirectX10 або DirectX11;
- високою частотою кадрів в секунду.
Яку б відеокарту ви не вибрали, придбати її з максимальною зручністю та вигодою можна в інтернет-магазині MOYO.