Powerbank для телефона — фундатор автономності
Компактні пристрої у ролі джерела енергії для інших гаджетів називаються повербанками. Малогабаритні моделі призначені тільки для смартфонів і невеликих аксесуарів, а великі та важкі підходять також для ноутбуків, потужних акумуляторних ліхтарів та інших енергозатратних девайсів.
Місткість та можливості експлуатації
На скільки зарядок зовнішній акумулятор для телефону — залежить від двох факторів:
- його загальної потужності;
- специфікацій батареї мобільного телефона, який заряджається.
Доцільно зважати на те, що умови, за яких проходять випробування зовнішніх акумуляторів, дещо відрізняються від реальних умов експлуатації. Допустима похибка вимірювань енергомісткості. Вказана потужність здебільшого трохи нижча від справжньої.
Щоб підібрати повербанк, якого вистачить на 2 повні зарядки смартфона, достатньо помножити потужність батареї на 2 і додати 10-15% про запас. Наприклад, для гаджета з акумулятором на 4500 мАг вистачить до 10000 мАг. Оскільки телефон тримається 10-14 годин за постійного навантаження, зовнішній акумулятор продовжує його експлуатацію на 20-28 годин.
Як вдало підібрати Power bank для телефона
Повербанк дозволяє зарядити батарею мобільного там, де немає розеток. Підбирати його доцільно під індивідуальні особливості смартфона, щоб не довелося шукати адаптери або переживати через надмірно довгу зарядку.
Підключення: через який інтерфейс здійснюється
Треба звертати увагу на роз’єми в повербанку, а також на конектори дротів у комплекті. Стандартний комплект — повербанк для смартфона з одним кабелем. Також популярні пристрої одразу з кількома шнурами різних типів.
- У бюджетних портативних зарядок всього 2 роз’єми: USB Type A для підключення телефону, Type-C, micro USB або Lightning — для живлення від розетки. Паралельна підзарядка кількох гаджетів у такому разі неможлива.
- Дорожчі повербанки обладнані додатковими портами різних типів. До них можна під'єднати 2 або 3 гаджети за раз. Деякі роз’єми підтримують зворотне заряджання (портативний акумулятор заряджається від підключеного телефона).
Від сили струму та напруги залежить швидкість підзарядки. Що вищі ці показники, то швидше заряд телефона добирається до 100%.
Особливі функції
Завдяки додатковим функціям повербанки для телефонів стають більш практичними. Наприклад, моделі зі «вставками» у вигляді міні-сонячних панелей здатні заряджатися без доступу до електромережі. Щоправда, для до заряджання їм потрібно довго перебувати на сонці. У подорожі це не проблема — можна покласти «павер» у сітчасту бокову кишеню рюкзака і він буде підживлюватися весь час.
Також серед корисних функцій:
- Цифрова індикація. За виглядом лампочок складно зрозуміти точний відсоток заряду, тоді як цифри демонструють його без відхилень.
- Ліхтарик. Повербанк міцніший за смартфон, отже в темних закутках набагато безпечніше підсвічувати саме ним. Якщо він впаде, ймовірність ламання мінімальна.
- Заряджання без дротів. На спеціальний плаский «майданчик» можна покласти телефон або дрібні аксесуари для носіння: годинник, браслет, кейс з навушниками.
Технології безпеки
Зменшити вразливість повербанку до мінімуму допомагають компоненти та механізми захисту від струмів короткого замикання, перегріву та займання, перезаряджання, підвищених навантажень.
6 переваг та 2 недоліки зовнішніх акумуляторів для мобільних пристроїв
Сумніви щодо доцільності придбання акумулятора розвіюють численні переваги:
- Комфорт. Найчастіше зарядний пристрій прив’язує до розетки та обмежує можливості використання телефона. З повербанком можна робити все, що завгодно. Єдине — доведеться звільнити для нього кишеню чи місце у сумці.
- Швидка робота. За вдало підібраних робочих параметрів Power bank не поступається у швидкості зарядки потужному блоку живлення.
- Гарантійне обслуговування. У перший рік експлуатації (для деяких брендів — 2 роки) можливий ремонт за гарантією.
- Сумісність із технікою з різних категорій. Крім смартфона, можна зарядити арсенал гаджетів: від плеєра до акумуляторного принтера.
- Простота використання. Інтуїтивно зрозуміло, що й куди підключати, щоби пішла зарядка.
- Великий вибір. Підібрати гаджет можна за специфікаціями, ціною, зовнішнім виглядом.
Експлуатація затьмарюється мінусами:
- Велика вага, громіздкість. Моделей з невеликою енергомісткістю цей недолік не стосується.
- Зношування вбудованих акумуляторів. Після тривалої експлуатації загальна енергомісткість знижується.
Купити Power bank для телефона у Moyo.ua — означає заощадити час та гроші. Частина вартості повернеться на бонусний рахунок у вигляді кешбеку за умови участі у Moyo Club. Інтернет-магазин пропонує кілька варіантів доставлення: до поштомата, відділення, за точною адресою. Ціна послуги не стане сюрпризом, вона одразу вказана на сайті.