На кухонних газових плитах легко готувати, тому що інтенсивність нагрівання регулюється поворотними перемикачами. У разі потреби їх можна зняти, щоб очистити від забруднень або замінити на нові. Завдяки такій можливості плита зберігає чистий та охайний зовнішній вигляд після багатьох років експлуатації.
Якщо в будинку не проведено газ, кухонна плита газова зможе працювати від балона, що приєднується через форсунки. Щоб плита безперебійно функціонувала, балон доведеться час від часу заправляти.
Газова плита: за якими критеріями обирати?
Оскільки плиті дістається центральне місце на кухні, до її вибору варто підходити з подвійною відповідальністю. Важливо врахувати всі особливості, здатні принаймні мінімально впливати на комфорт та безпеку експлуатації. Навіть така дрібниця, як форма і товщина верхніх ґрат, може кардинально змінити враження про газову плиту.
Духовку можна придбати окремо, але краще вибрати модель «2 в 1». З її встановленням набагато менше проблем, до того ж вартість нижча, ніж у двох окремих девайсів.
Сучасний дизайн — оптимальний варіант для будь-якої кухні, крім оформленої у старовинному стилі. Для неї більше підійде ретро-плита з фігурними перемикачами та великою кількістю металевих деталей.
Матеріали плити й решіток
Верх плити (варильна панель) виготовлений зі сталі — емальованої або нержавіючої.
- Перевага емалі — довговічність та естетичність. Однак, її складно доглядати. При механічних впливах можуть залишатися сколи та подряпини, які псують зовнішній вигляд.
- Нержавіюча сталь хороша тим, що не боїться пошкоджень. Нестрашно, якщо на неї впаде кришка від каструлі або великі ополоники. А ось абразивні засоби здатні її пошкодити, тому для миття краще застосовувати мʼякі серветки, губки та делікатну побутову хімію.
Ґрати плит теж роблять з емальованої сталі, а ще — із чавуну. Перший варіант красивіший, у нього не вʼїдається бруд і жир. Другий — довговічніший, але сильно забруднюється через «пористу» структуру.
Габарити
У плит, обʼєднаних з духовкою, не менше 4 конфорок, тому габарити значні. Добре, що існують вузькі моделі, призначені для маленьких кухоньок або кімнат, заставлених меблями та технікою під завʼязку. Завдяки ширині до 55 см, такі моделі вміщаються навіть у гарнітур нестандартного розміру. Також вони підходять для окремого монтажу в кутку кухні або посередині — в межах кухонного острова.
Повнорозмірні пристрої з корпусом 55-65 см чудово підходять для кухонь середньої та великої площі. Вони максимально комфортабельні, тому що їхнім виробникам не доводиться «урізати» розмір конфорок і панелі керування.
Тип духовки
У газовій плиті необовʼязково передбачено газову духовку — можна знайти модель також з електричною. У неї навіть більше переваг, тому що функціональні можливості ширші, а показники безпеки вищі. Є й мінус — неможливість підключення за відсутності доступу до системи електропостачання.
Духовка на газі не позбавлена плюсів, тому що добре нагрівається та забезпечує швидку термообробку продуктів. За принципом приготування вона схожа на дровʼяну піч (така фішка характерна для плит Gorenje), тому смак готових страв відповідний.
Система підпалювання
Раніше, щоб увімкнути газову плиту, потрібно було повертати ручку і підносити сірник до конфорки. Ця процедура несла ризик отримання опіку. Зараз більшість плит має систему електрозапалювання. Вона забезпечує швидке та максимально безпечне розпалювання пальників.
Газ-контроль
Опіки — не найстрашніше із практики використання газової плити. Ще один фактор ризику — витік газу. За наявності системи газ-контролю він не загрожує, навіть якщо плиту залишити без нагляду. Спеціальний механізм забезпечує відключення подачі палива у разі загасання полумʼя або виникнення інших проблем у роботі плити.
Додаткові функції й можливості
Ціна газової плити залежить від опцій. Чим більше у плити додаткових «фішок», тим цікавіше та комфортніше її використовувати.
Для варильних поверхонь доступні: термостатичний нагрів, підсвічування, підігрів тарілок. Функції духовок полягають у кількох рівнях нагріву, конвекції, приготуванні на грилі та самоочищенні.
У конструкції пристроїв із залежною духовкою зазвичай є зручний ящик для кухонного приладдя. Його можна використовувати для зберігання різних місткостей та столових приладів.
Переваги та недоліки плит на газі
Бажаючих купити газові плити багато. Це причина регулярного поповнення асортименту якісними та функціональними моделями. На вибір доступні пристрої трьох типів: бюджетні, середні та преміальні. Виробництвом таких моделей займаються широко відомі бренди побутової техніки Гореньє, Бош, Електролюкс, Індезіт.
Головні плюси газової пічки:
- Відкритий вогонь для термообробки продуктів
Інтенсивність вогню легко піддається регулюванню, тому підібрати відповідний нагрів можна для будь-якої страви.
- Малі витрати на експлуатацію
Обладнання витрачає мало газу, зиск відчувається вже в перші дні використання.
- Незалежність від електромережі
Навіть якщо світло вимкнено, можна приготувати їжу.
- Надійна конструкція
Для забезпечення довгої служби у плити довговічні складники.
До газових плит підходить практично будь-який посуд. Нема потреби підбирати його за матеріалом, товщиною або діаметром дна.
Мінуси:
- Приблизне регулювання температури. Виставити температуру з точністю до градуса важко.
- Нагрів робочої поверхні поряд з конфоркою. Корпус стає гарячим під час приготування їжі.
Чому варто купити газову плиту в MOYO?
Для придбання газової плити в Мойо є щонайменше 6 причин:
- Інформація про наявність товару на складі
На сайті інтернет-магазину відразу видно, які моделі є у продажу, а які тимчасово недоступні для замовлення. - Описи та відгуки
Корисна інформація доступна у специфікаціях, описах та коментарях покупців. - Додаткові послуги
Купуючи плиту, можна замовити послуги професійної установки. - Ціни у відкритому доступі
Не потрібно докладати додаткових зусиль, щоб дізнатися актуальну вартість плити, яка сподобалася. Усі ціни опубліковані у каталозі. - Бонуси й спеціальні пропозиції
Участь в Moyo Club дозволяє економити. - Повернення та обмін
Якщо плита не підійшла або виявилася бракованою, її можна повернути або обміняти на іншу (ідентичну або зі схожими технічними характеристиками).
Запитання, які стосуються придбання товарів з віртуального каталогу, можна поставити в онлайн-чаті або зателефонувавши на гарячу лінію.