Прати в машинці-автомат – одне задоволення. Вона сама набирає воду, сама її зливає, підтримує авторежими. Завдяки «бортовому комп’ютеру» процес прання передбачає лише незначне втручання з боку користувача. Його завдання обмежуються вибором відповідної програми, завантаженням барабана та заповненням відсіків для мийних засобів. Витрата електроенергії оптимізована, тому експлуатація обходиться недорого навіть при щоденному пранні.
Можливості та особливості пральних машинок автомат
Головні завдання автоматизованої пралки — це прання, полоскання та віджимання. Такі функції підтримуються також напівавтоматичними моделями, але якість виконання відрізняється. Пристрої автомат більш продуктивні та ефективні. Використовувати їх можна для догляду за виробами з різних видів текстилю.
Серед додаткових можливостей, які має пральна машина автомат:
- Обробка тканини парою. Забезпечує додаткову дезінфекцію і видалення застарілих плям, що в’їлися.
- Детектор завантаження. Запобігає запуску прання при перевищенні вагового ліміту барабана.
- Контроль піноутворення. Відстежує кількість піни у барабані, контролює появу її надлишків.
- Відкладений старт. Дозволяє заздалегідь задати зручний час початку циклу прання.
- Самоочищення. «Холосте» прання для видалення залишків побутової хімії та боротьби з мікроорганізмами.
Різновиди пралок автомат
У пральних машини автомат ціни різні. Їх ділять на бюджетні, середні та дорогі. Різниця між ними зумовлена специфікаціями та арсеналом доступних функцій. Більшість пральних машин — з фронтальним завантаженням. Спереду у них круглі дверцята, які відкриваються вліво або вправо. Рідше зустрічаються вертикальні пралки — з верхнім люком.
- Якщо завантаження горизонтальне, доведеться звільнити близько метра простору спереду, щоб ніщо не заважало поміщати білизну в барабан.
- На вертикальну пралку не можна нічого ставити зверху, оскільки сторонні предмети перекриють доступ до люка.
Керування у «автоматів» механічне або сенсорне. Топові моделі з нових лінійок також підлягають дистанційному контролю за допомогою спеціальних програм для смартфонів.
На що звернути увагу під час купівлі
Пральна машинка автомат належить до техніки, яку купують «на перспективу». За належного обслуговування вона може пропрацювати більше ніж 10 років. Щоб вибрати модель з максимальним строком служби та високою ергономікою, слід сконцентруватися на таких параметрах, як:
- Різновид двигуна. При обмеженому бюджеті можна не роздумуючи купувати модель із колекторним мотором. Якщо є можливість трохи переплатити, краще віддати перевагу інверторному двигуну. В ідентичних умовах він прослужить довше.
- Привід. Модель з ремінним приводом знайти легше, але вона голосніше працює і більш схильна до зношування. Прямий привід — фішка пралок LG, Electrolux та деяких інших брендів. Він надійніший і тихіший.
- Швидкість віджимання. Занадто швидке обертання барабана при віджиманні може позначитися на стані тканини. Максимум у 1000-1200 оборотів — оптимальний.
- Особливості дизайну. Машинка повинна поєднуватись з інтер’єром кімнати, в якій заплановано її встановлення. Можна не морочитися, якщо модель стоятиме в ніші.
Деякі особливості вимагають посиленої уваги, оскільки сильно впливають на комфорт експлуатації.
Об’єм
Якщо барабан пральної машини вміщує всього 4-5 кг одягу, її варто взяти для «холостяцької» квартири. Такого корисного обсягу вистачить для однієї особи. Завантаження в 5-7 кілограмів — середній варіант, який підійде для сім’ї із 3-4 осіб. Пральна машина з барабаном на 7-11 кг — те, що потрібно для прихильників «великого прання». З такою моделлю зручно прати білизну нечасто, але у великій кількості.
Технічні характеристики
Під «технічною стороною» маються на увазі такі особливості функціонування:
- Максимальна підтримувана температура. Режим 90 градусів потрібен, щоб прати забруднений одяг або дезінфікувати дитячі речі.
- Витрати води. Нормальне споживання варіюється в межах 40-70 літрів за цикл.
- Енергоефективність. Найвигідніші моделі класу А, А+, А++ і А+++. Купувати модель із класом енергоспоживання нижче B просто немає сенсу.
Розміри
Виділяють дві категорії пралок:
- Вузькі. Такі моделі мають мінімальну глибину корпусу (від 32 до 47 см), вони придатні для компактних приміщень.
- Повногабаритні. Це пристрої глибиною від 48 до 65 см. Вони практичніші, оскільки вміщують більше білизни. Використовувати їх доцільно, якщо вистачає місця для монтажу.
Важливі функції
Варто купити пральну машину автомат заради п’яти функціональних можливостей:
- Делікатне прання. Підходить для виробів з тканин, чутливих до температури та складу мийних засобів.
- Інтенсивне прання. Рятує, якщо одяг дуже забруднився, наприклад, під час активного відпочинку або роботи на дачі.
- Швидке прання. Добре справляється, якщо потрібно за пів години освіжити білизну.
- Прання взуття. Допомагає привести до ладу кеди або кросівки, не звертаючись у хімчистку.
- Додаткове завантаження. Необхідна для тих, хто постійно забуває доповісти щось у барабан.
Плюси та мінуси автоматичних пральних машин
Зручність експлуатації — причина популярності автоматичних пралок. Ще одна перевага — зрозуміле керування. Під кожною кнопкою або перемикачем — напис або символ.
Доглядати машину нескладно. Правила обслуговування детально описані в інструкції. Якщо виникають труднощі, можна звернутися до сервісного центру, щоб майстер провів повне техобслуговування. Ставити пральні машини автомат можна у будь-якому зручному місці. Головне — забезпечити доступ до системи водопостачання.
Асортимент автоматизованих пралок настільки різноманітний, що зручно підібрати модель для квартири, дачі, хостелу, готелю чи гуртожитку. Мінусів у «автоматів» немає. Хіба що велика тривалість циклу прання при високій температурі та витрати електроенергії на підігрів води.