Якщо немає можливості поставити на кухні витяжку з відведенням, варіант — придивитися до моделей, які працюють на рециркуляцію. Вони придатні для застосування там, де немає прямого виходу до вентиляційного каналу. Специфіка роботи таких моделей полягає у фільтрації повітря.
Як працює витяжка без повітропроводу?
Якщо витяжка функціонує як система фільтрації, повітропровід їй не потрібен. Роботу забезпечують три компоненти:
Вентилятор. Його завдання — «втягування» забрудненої повітряної маси у вирву витяжки.
Металевий фільтр грубого очищування. Він відповідає за збирання мікрочастинок жиру та великих забруднень.
Вугільний картридж. Забезпечує усунення запахів, перешкоджає розмноженню мікробів.
Алгоритм функціонування витяжки простий: спочатку потік повітря проходить через елементи, що фільтрують, після — вже очищений повертається в приміщення.
Запускати витяжку кухонну рециркуляційну доцільно, коли працює плита, духовка або кімнатний гриль, а вимикати — після завершення процесу готування. Вимкнувши, на кухні слід відчинити вікно для додаткової вентиляції. Штучна фільтрація в комплексі з природним повітрообміном дозволяє досягти максимальної чистоти повітря.
Які бувають рециркуляційні витяжки
Витяжку можна розглядати як суто практичний побутовий прилад або стильний елемент інтер’єру.
- Винятково для очищення повітря призначені моделі, що вбудовуються. Їх не видно через прихований монтаж.
- Декоративну функцію виконують острівні, настінні, стельові та пристінні пристрої. Вони встановлюються на видному місці, тому привертають увагу.
Залежно від зовнішніх особливостей конфігурації виділяють такі різновиди витяжок:
- Телескопічні чи слайдери. У неактивному стані вони заховані від сторонніх очей. Очищення проводять внаслідок висувної панелі.
- Купольні та камінні. Отримали назву через специфічний формфактор, що нагадує купол.
- Похилі. Їхня особливість – наявність регульованої (в більшості випадків – прямокутної або квадратної) зони всмоктування.
- Плоскі. Подібні до телескопічних, але без висувної частини. Завдяки особливому монтажу «зливаються» з кухонними меблями.
Як правильно вибрати витяжку без відведення у вентиляцію
Витяжка на кухню рециркуляційна має відповідати низці вимог. Обов’язкові критерії вибору:
- Правильні розміри робочої поверхні. Витяжка повинна бути ширшою, ніж корпус варильної плити.
- Достатня потужність. Для її обчислення необхідно дізнатися добуток об’єму кухні та рекомендованої кратності повітрообміну. Для житлових будинків вона рівна 12.
- Тип фільтрів. У рециркуляційних моделях потрібні фільтри-решітки та вугільні картриджі.
- Кількість швидкостей. 3 режими — оптимально для домашньої витяжки. Мінімальний — для приготування простих страв на кшталт каш, середній — для смаження на сковороді, максимальний — для тушкування, запікання та варіння особливо ароматних та схильних до пригорання продуктів.
- Керування. Найпростіший і найдоступніший варіант — поворотні перемикачі, механічні кнопки або повзунки. Сенсорна або електронна панель — дорожча в реалізації, але практичніша.
- Рівень шуму. 75-78 Дб на максимумі — поріг, за якого користувач може знаходитися поруч із витяжкою. Більш гучні моделі здатні завдати відчутного дискомфорту.
Рециркуляційна витяжка: плюси й мінуси
Чинник, який підштовхує купити рециркуляційну витяжку, — простий монтаж. Вибравши модель із режимом фільтрації, можна уникнути перепланування кухні. Установка коштує дешевше, тому що не потрібно окремо купувати гофру та інші пристосування.
Головні плюси витяжки рециркуляційного типу:
- Компактні розміри. Після встановлення на кухні залишається більше вільного місця.
- Доступність. Можна знайти просту модель з усіма важливими функціями за низькою ціною.
- Довговічність. Через відсутність інтенсивних навантажень робочі механізми менше страждають від природного зношування.
- Просте обслуговування. Замінити або почистити фільтри можна власноруч, дотримуючись інструкцій.
Істотний недолік лише один — додаткові витрати на розхідники (картриджі).
Рециркуляційна витяжка — відмінне рішення для дачі та дому. Її можна підібрати під плитку будь-якої ширини на сайті Moyo.ua. За допомогою фільтрів вдасться вибрати модель від конкретного виробника або з певним набором параметрів. У разі сумнівів щодо правильності вибору, можна проконсультуватися з менеджером в онлайн-чаті.