ДБЖ для квартири: функції безперебійника та критерії вибору
ДБЖ для квартири згладжує різкі перепади напруги та попереджає вихід апаратури з ладу. Пристрій автоматично відключає техніку від джерела живлення в разі проблем з електрикою. Для забезпечення безперебійної роботи апаратури він живить її від акумулятора.
Можна купити безперебійник для квартири в інтернет-магазині. В асортименті моделі типу БДЖ лінійно-інтерактивної архітектури від виробників 2E, АРС, DIGITUS, EATON, FSP. У каталозі вироби зі свинцево-кислотним акумулятором з регулюванням напруги й холодним стартом. У продажу ДБЖ з різним інтерфейсом і числом розеток.
Навіщо потрібен безперебійник для квартири
Різкі перепади напруги завдають непоправної шкоди побутовій техніці. У таких умовах виходять з ладу компоненти та втрачаються функціональні характеристики апаратури. ДБЖ для квартири згладжує перепади напруги й переводить електроживлення з основного на резервне в разі, якщо фільтри не справляються з регулюванням параметра.
У разі вимкнення світла безперебійник перемикається на акумулятор і у споживачів є час для коректного завершення роботи техніки. З таким пристроєм у користувачів не пропадуть незбережені дані з комп'ютера і не буде пошкоджено жорсткий диск. Він допоможе зберегти інтернет-з'єднання в разі тимчасових перебоїв з електрикою і підтримає роботу систем безпеки відеоспостереження або сигналізації.
Забезпечення безперебійної роботи
У звичайному режимі безперебійник працює від електромережі. Через нього проходить струм від джерела живлення до техніки. У разі перепадів, стрибків напруги або відключення електрики ДБЖ миттєво переходить на живлення від акумулятора. Він забезпечує безперебійну роботу під'єднаних пристроїв протягом певного часу, що залежить від місткості батареї та потужності навантаження. Коли електропостачання відновлюється, ДБЖ автоматично перемикається назад на живлення від мережі, а акумулятор заряджається для наступного збою.
Захист техніки
Сучасні ДБЖ виконують функцію стабілізаторів. Вони підтримують постійну напругу в мережі. Пристрій запобігає різкій зміні значення параметра і запобігає ламанню апаратури.
Крім основної функції безперебійного живлення, ДБЖ вирішує завдання:
- Стабілізації напруги – вирівнює стрибки та провали напруги в мережі, захищаючи чутливу електроніку;
- фільтрації від електромагнітних і радіочастотних перешкод, які можуть негативно впливати на роботу техніки;
- захисту від короткого замикання.
Безперебійник дає змогу вмикати комп'ютер та інше обладнання навіть за відсутності електроенергії в мережі. У продажу моделі з можливістю віддаленого моніторингу та управління. Споживачі отримують можливість контролю стану електроживлення і своєчасного реагування на проблеми.
Захист від непередбачених відключень електроенергії
Джерело безперебійного живлення для квартири забезпечує роботу під'єднаних пристроїв у разі раптового вимкнення електроенергії. У разі знеструмлення мережі холодильники, телевізори та кондиціонери живляться від акумулятора. Інтеграція в мережу маршрутизаторів і модемів допоможе в екстреній ситуації зберегти доступ до інтернету.
Функціонал деяких моделей ДБЖ дає змогу підключати додаткові акумулятори. Вони збільшують час автономної роботи під час тривалих відключень електроенергії.
Критерії вибору для квартири
При виборі виду безперебійника потрібно орієнтуватися на потужність пристроїв, що підключаються, і потреби мешканців квартири. Від цих факторів залежать характеристики:
- Тип ДБЖ – офлайн, онлайн і лінійно-інтерактивний;
- Час автономної роботи – залежить від місткості акумулятора і потужності підключених пристроїв.
- Технологія перетворення – інтерактивний і лінійно-інтерактивний.
- Форма сигналу – звичайна, чиста, апроксимована, ступінчасто-апроксимована синусоїда.
- Кількість і типи вихідних роз'ємів для підключення.
- Інтерфейси – C13, C19, C20, IEC, RJ-45, RS-232, Schuko, Serial, SmartSlot, USB.
- Рівень шуму – у квартирі важливо, щоб апаратура була тихою в роботі.
- Вартість пристрою.
Можна підвищити ефективність і зручність використання ДБЖ, придбавши моделі з додатковими функціями. Це можливість віддаленого моніторингу, управління через інтернет і додавання акумуляторів для збільшення потужності пристрою.
Визначаємо споживану потужність
Потужність безперебійника має бути вищою за сумарний показник усіх пристроїв, що підключаються до нього. При дотриманні цієї умови він буде повноцінно працювати та забезпечувати захист техніки від перевантаження і стрибків напруги.
Розрахунок показника для ДБЖ проводиться підсумовуванням потужностей техніки й збільшенням отриманого значення на 20-30%. У цьому запасі враховуються пікові навантаження і розширення системи. Наприклад, якщо сумарна потужність пристроїв становить 800 Вт, рекомендуємо вибрати безперебійник з потужністю не менше 1100 Вт. Таке рішення запобігатиме проблемам з електропостачанням.
Обираємо тип ДБЖ
У продажу 3 види безперебійників – офлайн, лінійно-інтерактивні та онлайн. Вони відрізняються характеристиками та вимогами до пристроїв, що підключаються.
Офлайн ДБЖ працюють у звичайному режимі від мережі й перемикаються на батарею тільки в разі збоїв живлення. Вони підходять для захисту простої техніки. Для офісного обладнання купують лінійно-інтерактивні моделі. У них автоматичний регулятор напруги, що забезпечує стабільне живлення. Для серверів, центрів обробки даних та іншої критично важливої техніки підійдуть Tower Online безперебійники безперервної дії.
Тип акумулятора
В інтернет-магазині стаціонарні моделі зі свинцево-кислотним акумулятором. У них висока місткість, стабільна продуктивність і потужність від 360-600 Вт.
СКА – це бюджетний варіант батареї, розрахованої на термін служби до 5 років. Вона не потребує спеціального обслуговування. Можна запобігти зниженню ефективності роботи акумулятора, якщо контролювати температурний режим, в умовах якого він функціонує.
Безперебійник зі свинцево-кислотним акумулятором забезпечує потужність на виході 650-3000 Вт. Він підтримує класичний варіант підключення до мережі від 220 Вт.
Додаткові функції
ДБЖ для квартири з додатковими функціями коштують дорожче звичайних моделей, але вони зручніші в експлуатації. У них опції, що розширюють можливості пристрою:
- Автоматичний регулятор напруги.
- Віддалений моніторинг і управління через вебінтерфейс.
- LCD-дисплей для оперативного отримання інформації про поточний стан безперебійника, рівень заряду батареї та навантаження.
- Звукові та візуальні оповіщення за допомогою індикаторів про низький заряд батареї, перевантаження або несправності.
- Захист телефонної лінії та мережевих з'єднань завдяки під'єднанню через вбудовані роз'єми.
- Енергоефективність – зниження споживання енергії в режимі очікування.
Популярність мають пристрої із захистом від перевантаження і короткого замикання. Він поширюється на всю під'єднану в систему апаратуру.
Джерело безперебійного живлення забезпечує безпеку підключеної техніки. Купити ДБЖ для квартири можна в інтернет-магазині з великим вибором моделей пристрою. Вони відрізняються місткістю акумулятора, показниками потужності, інтерфейсом і формою вихідного сигналу. У продажу безперебійники типу ДБЖ зі свинцево-кислотними акумуляторами, що монтуються за класичною схемою або на стійці. Можна підібрати моделі на віддаленому керуванні з LCD-дисплеєм і захистом мережевих з'єднань.\