Що таке Chromebook і як він працює
Chromebook — різновид компактних ноутбуків з операційною системою ChromeOS. Доступні, з невеликою діагоналлю екрана і процесором початкового або середнього рівня. Переважно для роботи та навчання. Є потужні для програмування та мультимедійних завдань.
Моделі Хромбук з маленьким обсягом постійної та оперативної пам'яті. Використовують хмарне сховище, програми відкриваються у веббраузері. Встановлено інструменти для роботи з текстом, таблицями, презентаціями та електронною поштою.
Доступна зручна синхронізація файлів між пристроями. Посилені алгоритми безпеки захищають персональний комп'ютер з особистими даними від злому і вірусів.
Чому варто купити Хромбук — головні плюси
Основні переваги — простота використання, тривалий час автономної роботи, ефективність і низька ціна. Завдяки компактності зручно брати з собою на навчання і роботу. Інтерфейс простий і зрозумілий, додатки швидко відкриваються.
Характеристики ноутбуків Хромбук:
- Діагональ екрана — від 10 до 15 дюймів.
- Матриця — IPS або LCD.
- Покриття дисплея — глянсове, матове або антивідблискове.
- Процесор — AMD, Intel або MediaTek.
- Обсяг оперативної пам'яті — від 4 до 16 ГБ.
- Тип внутрішнього накопичувача — eMMC або NVMe SSD.
- Бездротові інтерфейси — Bluetooth і Wi-Fi.
Частота оновлення екрана — 60 Гц, роздільна здатність — HD і Full HD. Із сенсорним екраном Multi-Touch Screen або без нього. Відеокарта інтегрована, використовує ОЗП. Корпус з алюмінію, пластику або полікарбонату.
Простота використання
Продають із попередньо встановленою ОС, не потрібно докуповувати та самостійно встановлювати систему. Для початку роботи достатньо кількох додатків. Немає зайвих програм, що займають місце на внутрішньому накопичувачі.
Операційна система оновлюється автоматично: процес простіший і швидший, ніж на Windows. З інтерфейсом розбереться навіть новачок. ChromeOS оптимізована й енергоефективна.
Крім робочих завдань, можна займатися вебсерфінгом, спілкуватися в месенджерах, дивитися фільми, відвідувати онлайн-курси. Для зручності підключають комп'ютерну мишу. Рекомендують клавіатуру з підсвічуванням і цифровим блоком.
Безпека та продуктивність
ChromeOS — закрита система. Не можна отримати права адміністратора і проводити складні дії. Рідше піддається атакам зловмисників. Використовують вебверсії додатків, тому знижується ризик встановлення програм, заражених вірусами.
- Компанія Google впровадила в ПЗ фірмові технології безпеки.
- Модуль TPM шифрує дані та перешкоджає проникненню шкідливих файлів.
- Як зовнішній захист передбачено роз'єм для замка безпеки.
Варто купити Хромбук через легку і швидку систему, без ресурсомістких функцій і енерговитратних елементів. Упор на веброботу. Для таких завдань не потрібне потужне залізо. Процесори початкового рівня справляються та забезпечують хорошу продуктивність.
Портативність і дизайн
Chromebook з відмінними рисами:
- Стильний мінімалістичний дизайн,
- тонкий корпус і компактні габарити,
- невелика діагональ екрана,
- вага не перевищує 2 кг.
Стандартна діагональ — 15" і 14". На такому екрані зручно працювати й дивитися відео. Вага частіше в межах 1.0-1.5 кг, іноді до 2 кг. Мінімальна кількість портів — USB і HDMI. Ставиться microSD для збільшення пам'яті.
Пристрій не займає багато місця на робочому столі. Підходить для домашнього використання, в офісах, навчальних закладах, бібліотеках, на свіжому повітрі. Кладуть у сумку або рюкзак і переносять із собою. Забарвлення класичні та строгі — чорні, темно-сірі, сріблясті.
Доступна ціна Chromebook
Через залізо середньої потужності та просту конструкцію коштують дешевше за моделі на Windows, Linux або DOS. Вбудовані накопичувачі типу eMMC бюджетніші за повноформатні SSD і HDD.
- Інтегрована відеокарта справляється з базовими завданнями. Дискретна дорожча, у Хромбуки не встановлюють.
- Обсяг ОЗП і ПЗП невеликий, файли зберігаються на хмарі.
- Корпус із бюджетних матеріалів — пластику та полікарбонату.
Ціна Chromebook залежить від виробника. Популярні бренди — Lenovo, Acer і Asus. Фірмові моделі від компанії Google дорожчі та менш поширені. У трансформерів із сенсорним екраном вартість вища.
Кому звернути увагу на Chromebook і як обрати якісну модель
Хромбук — чудовий варіант для школярів, студентів та офісних працівників. Пристрій не призначений для ігор, відеомонтажу, графічного дизайну.
- Базові для перегляду інтернет-сторінок, пошти, роботи з текстом, створення презентацій і таблиць. Можна відвідувати відеоконференції.
- Для програмування з потужним процесором, великим об'ємом ОЗП і швидкісним накопичувачем.
- У мультимедійних якісний екран, гучні динаміки та оптимальна продуктивність.
Під час вибору враховують власні вподобання та бюджет. Комп'ютер має відповідати призначенню, легко справлятися з основними завданнями.
Студенти та школярі
Школярам підійде проста і легка модель із процесором початкового рівня. Потрібна вебкамера для відвідування онлайн-занять і спілкування з викладачами. Можна писати реферати, виконувати контрольні роботи, створювати презентації.
У студентів навантаження більше, заняття різнобічні. Рекомендують мультимедійну модель, процесор із середньорівневою продуктивністю, від 8 ГБ оперативної пам'яті. Обов'язковий якісний екран для читання електронних підручників і перегляду навчальних відео.
Робота з інтернетом і документами
Ідеальні для вебсерфінгу, написання текстів, створення таблиць і презентацій. Зручна синхронізація з Google Calendar і поштовими сервісами. Легкий запуск відеоконференцій у Google Meet і Zoom, стабільне з'єднання.
Програми та невимогливі ігри встановлюють з Google Play Store. Можна користуватися месенджерами та соцмережами. У браузері Chrome читають статті та новини, дивляться фільми та YouTube, працюють із PDF-файлами. Підтримують усі популярні формати. Розширення для браузера з цікавим функціоналом.
Хромбук — бюджетна заміна ноутбукам на Windows. Орієнтовані на вебвикористання, синхронізують інформацію з Android. Швидкі та прості, без зайвих функцій. Купують для навчання, роботи, дозвілля. Екрани HD або FHD, краще з антивідблисковим покриттям.
На клавіатурі зручно друкувати, сенсорний тачпад для гортання сторінок. Дротові навушники підключають до аудіоджека, бездротові через Bluetooth. За допомогою додаткових аксесуарів можна зробити повноцінний комп'ютер.