Найкраща перевірка сім’ї на міцність — це ремонт. Стоїчно перенести його тяжіння дозволяє електричний інструмент. Один із найкорисніших приладів — бочковий перфоратор. Він знадобиться, коли потрібно знести стіну або змінити розташування перегородок, зробити штроби для електропроводки, прибрати старе плиткове покриття або демонтувати сантехніку.
Бочкові перфоратори: відмінності та особливості
Назву «бочковий» перфоратор отримав через незвичайну конструкцію. На відміну від прямого аналога, його двигун розташований не по осі бура, а перпендикулярно. Таке компонування дозволяє:
- збільшити строк служби,
- підвищити ККД,
- досягти максимальних показників крутного моменту,
- суттєво розширити можливості експлуатації.
Одна з відмінних рис бочкового інструмента — ефективне охолодження. Двигун, розташований вертикально, набагато рідше піддається перегріву. Йому не страшне тривале безперервне навантаження.
Кривошипно-шатунний механізм, на базі якого працює вертикальний перфоратор, забезпечує високу продуктивність та дозволяє використовувати різні насадки. Зокрема — міксер (віничок) для будівельних сумішей.
Де стане у пригоді бочковий перфоратор?
Використовувати ударні пристрої можна для розв'язання задач різної складності. Вони доречні на будівництві та в майстернях, у житлових приміщеннях та на присадибних ділянках.
Купити бочковий перфоратор варто, якщо у планах:
- перепланування житла;
- установка великогабаритної техніки та навісних меблів: шаф, пеналів, полиць;
- прокладання доріжок у дворі чи саду;
- руйнування цегляних будов на присадибній території;
- встановлення вікон та дверей, супутні роботи;
- буріння отворів різного діаметра у матеріалах високої твердості (наприклад, у металі чи камені).
На які характеристики звертати увагу при виборі
Безпрограшний алгоритм — вибір перфоратора за п’ятьма характеристиками:
- Призначення. Існують моделі для побуту та для професійного середовища. Перші придатні для користування навіть любителями без профільної підготовки. Другі — для кваліфікованих майстрів.
- Габарити та вага. Початківцям, мало знайомим зі специфікою експлуатації електроінструменту, краще вибирати компактні та неважкі прилади. Габаритні та важкі моделі більше підходять професіоналам.
- Тип живлення. Акумуляторні агрегати — для використання далеко від «цивілізації», де немає можливості увімкнутися до розетки навіть за допомогою подовжувача. Мережеві пристрої — для роботи в електрифікованих будівлях.
- Потужність. Для більшості завдань, із якими доводиться зіштовхуватися у побуті, вистачає 900-1200 Вт. Перфоратори від 1500 Вт розраховані на часте застосування та пікові навантаження.
- Сила удару. До 3,5 Дж — золота середина. При такому значенні зберігаються невеликі розміри інструменту та досягається висока продуктивність.
Плюси та мінуси вертикальних перфораторів
Серед плюсів:
- Топова якість комплектуючих. Вали, патрони, бури, муфти та інші деталі перфораторів виготовляють із довговічних, зносостійких матеріалів.
- Велика сила удару. Пристрої ефективно працюють на руйнування споруд із цегли, каменю, бетону.
- Можливість вибору діаметра свердління. Моделі сумісні з великими насадками.
Мінуси: велика вага і висока вартість потужних моделей.
Замовлення перфораторів бочкових від Bosch, Makita, Einhell та інших перевірених марок можливе на сайті Moyo.ua. Пакет фільтрів дозволяє покроково відібрати найкращі моделі, а функція «Порівняння» сприяє швидкому прийняттю рішення про покупку. Також товари в каталозі можна сортувати за вартістю, популярністю, новизною.