Без деяких інструментів у побуті, як без рук. Наприклад, лазерний нівелір. Він підходить для прокладання комунікацій, встановлення побутової техніки, виконання ремонтних робіт, декоративного оформлення інтер’єру. Замість пристрою можна використовувати будівельний рівень, але він поступається за ергономікою та практичністю.
Лазерний нівелір: сфера застосування
Знайти застосування вимірювальному приладу не так вже й важко. З його допомогою можна:
- Виставити пральну машину або холодильний агрегат за рівнем
Встановлення без перекосів мінімізує шум і запобігає проблемам у роботі. - Зібрати металевий каркас
На присадибній ділянці часто доводиться будувати різні господарські споруди. Каркаси для них виготовляються з металу. Нівелір дозволяє їх виставити за рівнем і досягти стійкості. - Поклеїти шпалери
Щоб шпалери ідеально рівно «лягали», потрібно при наклеюванні враховувати навіть найменші викривлення стін та стелі. Виявити їх можна за допомогою лазерного девайса. - Повісити картину чи пазл у рамці на стіну
Лазерний нівелір визначає оптимальне місце для предмета інтер’єру.
Що можна виміряти лазерним нівеліром?
Головне завдання інструмента — перевірка рівності поверхонь із вертикальною та горизонтальною орієнтацією. Його заведено використовувати для виконання розмічувальних робіт як на будівельних майданчиках, так і в побуті. Девайс створює розмітку за допомогою точок або ліній (залежно від особливостей конструкції). Він визначає викривлення, кут нахилу, перепади висоти та інші параметри.
За кольором лазерні орієнтири поділяють на червоні та зелені. Моделі із червоним променем зручно використовувати при слабкому освітленні. З «зеленими» нівелірами комфортно працювати при будь-якому світлі.
На що звертати увагу під час вибору нівеліра
Перед тим як купити лазерний нівелір, варто «пройтися» по його характеристиках:
- Похибка. Діапазон допустимого відхилення для хорошого побутового нівеліра — від 0,1 до 0,5 мм.
- Дальність дії. Для виконання вимірювальних робіт у приміщеннях та на невеликих ділянках достатньо моделі з максимальною дальністю 15-30 метрів.
- Кількість проєкційних ліній. Найпростіші моделі проєктують лише одну лінію, пристрої із середнього цінового сегмента — від 2 ліній.
- Наявність кріплення. Нівелір, обладнаний штативом, зручно застосовувати, коли потрібно провести складні виміри поодинці. Для домашніх справ на кшталт монтажу пралки підійде девайс без стійки.
- Захист. Краще вибирати пристрій з пило- і вологозахисту, оскільки є висока ймовірність, що його доведеться застосовувати просто неба або в майстерні/гаражі.
Ціни лазерних нівелірів залежать від бренду, функціональних можливостей, комплектації. Підібрати модель з оптимальними специфікаціями та адекватною вартістю можна на сайті Moyo.ua. Набір фільтрів дозволяє за кілька клаців відсіяти інструменти з невідповідними характеристиками.