Куртки для жінок — класифікація і як вибрати відповідну модель
Куртка — необхідний предмет у гардеробі на весну, осінь і зиму. Перешкоджає переохолодженню організму, захищає від вітру, дощу і снігу. Підходить для базового повсякденного та спортивного стилю. Рідко поєднується з діловим одягом.
Куртки жіночі шиють із синтетичних і натуральних матеріалів. Довжина – від середини стегна до коліна. Є моделі з капюшоном і без нього. Утеплені призначені для повсякденного носіння і занять спортом у холодну пору року. Демісезонні з тонким шаром утеплювача або без нього.
Випускаються куртки для жінок різних кольорів і фасонів, однотонні та з принтами. Бувають приталені й прямі, з поясом або манжетами на липучках.
Правильний вибір жіночої куртки — основні правила
Щоб вибрати відповідну жіночу куртку, необхідно визначитися з головними параметрами:
- Сезон — поділяють зимові та демісезонні моделі. Перші з утеплювачем, розраховані на мороз і несприятливі погодні умови. Другі значно тонші, додаткові опції — водонепроникність і захист від вітру.
- Призначення — для щоденного використання, спорту або походів. У характеристиках вказується вид фізичної активності, наприклад, альпінізм або трекінг.
- Матеріали — верх: еластан, поліестер, нейлон, поліамід. Утеплювач: фліс, натуральний або синтетичний пух, поліестер, синтетика.
Враховується крій, наявність і ступінь водостійкості, колір, довжина та додаткові конструкції.
Визначення потреб і призначення
Насамперед потрібно вирішити, для чого купується куртка. Моделі для повсякденного носіння простіші й іноді дешевші, без великої кількості особливостей. Спортивні бувають для хайкінгу і трекінгу, туризму і бігу, полювання, риболовлі та походів, лижного спорту і велоспорту, альпінізму і сноубордингу.
Відрізняються зносостійкістю, підвищеною водонепроникністю і вітронепроникністю, наявністю мембрани. Може бути вітрозахисна спідниця, світловідбивні елементи та компактна конструкція.
Тип куртки
Можна купити куртку жіночу зі стандартною довжиною до середини стегна або подовжену до колін. Другий варіант тепліший, але трохи обмежує рухи та не підходить для занять спортом.
Капюшон захистить шию і голову від вітру та опадів. Деяким навпаки дискомфортно і душно в капюшоні. Забарвлення обирають за особистими уподобаннями: одним жінкам подобаються нейтральні та спокійні кольори, іншим — яскраві та помітні.
На теплий похід підходять вітрівки. Вони замінюють осінні та весняні куртки. Легкі та компактні, без утеплювача, водонепроникні та із захистом від вітру.
Матеріали
Верх жіночих курток виконаний з нейлону, поліестеру, еластану, поліаміду і мембранної тканини Powertex 2,5L Ripstop. Нейлон ідеальний для зимових курток: теплий, легкий і зносостійкий, швидко висихає, захищає від вітру і снігу.
Еластан застосовується в спортивних моделях, де важлива максимальна рухливість і комфорт. Powertex 2,5L Ripstop — багатошарова тканина з мембрани з підвищеною міцністю і водонепроникністю.
Утеплювач шиється із синтетичного і натурального пуху, поліестеру, флісу і синтетики. Пух теплий і легкий, але збивається в грудки й промокає. Синтетика важча, гірше тримає тепло, але рідше викликає алергію і швидше висихає.
Розмір і посадка
Жіночі куртки продаються в стандартних розмірах від XS до XXL і більше. Перед покупкою обов'язково вивчається розмірна сітка. Параметри відрізняються у кожного виробника.
Куртка прямого крою вільна і зручна, не сковує рухи. Підходить для фізичної активності. Приталений фасон підкреслює талію і виглядає жіночніше, але незручний у деяких видах спорту.
Випускаються моделі оверсайз — подовжені та дуже вільні. Взимку в оверсайзі холодно, задуває вітер. Виробники розв’язують цю проблему за допомогою стягувальних елементів на рукавах і внизу куртки.
З яким одягом поєднується куртка жіноча
Куртки для жінок — універсальний предмет гардероба, який можна стилізувати під будь-який стиль. Вони теплі та зручні, мають сучасний і стильний вигляд.
- Однотонні моделі нейтральних кольорів непомітні й базові, поєднуються з яскравими елементами в одязі та створюють баланс. Сюди відносяться білі, чорні, сірі й темно-сині кольори.
- Яскраві куртки урізноманітнюють образ, не виглядають похмуро і підвищують настрій восени та взимку. Можна вибрати жовтий, зелений, блакитний, рожевий, червоний кольори.
Продаються різноколірні моделі, з принтами та великими логотипами. Часто зустрічаються в спортивному сегменті.
На кожен день
Головні вимоги до куртки для щоденного носіння — практичність, універсальність і зручність. Для зими підійде прямий крій, довжина до середини стегна, капюшон і внутрішні кишені.
У холодну погоду під низ можна вдягнути кілька шарів одягу — майку, футболку і светр. Поєднується з джинсами, чобітьми, шапкою, шарфом і рукавичками.
Під демісезонну модель надягають футболку з вовною або тонкий светр. Гарний вигляд має зі штанами, джинсами або спідницею. Чоботи замінюються черевиками або кросівками. За наявності капюшона шапка необов'язкова.
Для активного способу життя
Для занять спортом важлива міцність, комфорт і багатофункціональність. Обов'язковий захист від вологи та вітру. Не завадить додаткова вентиляція.
У спортивному одязі бажана підкладка з двошаровою або тришаровою мембраною. Вона не дає змоги проникати волозі та виводить пару. Під час фізичного навантаження не виникне відчуття жару та дискомфорту.
Капюшон має поєднуватися з шоломом. З куртками для активного способу життя надягають толстовки, футболки, спортивні штани, кросівки/черевики та спеціальне спорядження.
Для туризму та походів
Вибираючи куртку для подорожей, необхідно звертати увагу на зносостійкість і міцність. Потрібен легкий надійний матеріал, стійкий до вологи та вітру.
Світловідбивні елементи дадуть змогу не загубитися в темний час доби. Потрібно подбати про компактність, щоб куртка зручно складалася і не займала багато місця в рюкзаку.
Для походів вибирається комфортний вільний одяг. Взимку підійде куртка з капюшоном, теплий спортивний костюм і міцні черевики. На теплу осінь, весну і літо — футболка з легінсами, вітрівка і кросівки.
Якісна куртка має бути в гардеробі у кожної жінки. Потрібно підібрати правильний фасон, розмір, довжину і колір. Температурний режим і матеріали залежать від сезону та особливостей організму.
Важливо поєднання з іншим одягом і відповідність основному заняттю. Продаються багатофункціональні моделі, наприклад, для щоденного використання і занять спортом. Ціна жіночих курток з кількома призначеннями вища, зате не доведеться купувати дві або три штуки для різних подій.