Повербанки на 1000 mAh — найпопулярніший різновид зовнішніх акумуляторів
Брати повербанк із запасом не завжди має сенс. Якщо смартфон розрядився далеко від житла, часом достатньо підкинути йому трохи енергії, якої вистачить, наприклад, щоб передзвонити та завершити важливу розмову. Цим можливості повербанків на 10000 міліампер не обмежуються — щонайменше на 1 повну зарядку місткості точно вистачить.
Особливості повербанків на 10 000, на що звернути увагу при виборі
Функціональність портативної батареї багато в чому залежить від параметрів струму, з якими вона працює. Для підзарядки смартфона достатньо 5 В. Бажано, щоб комунікація з отримувачем енергії йшла по Type-C. Такий роз'єм забезпечує передачу 3 ампер, що сприяє високій швидкості підзарядки. За підтримки Quick Charge процес завершиться за 30-40 хвилин.
У повербанки встановлюють в основному акумулятори 2 видів:
- Літій-іонні довго тримають заряд при зберіганні, невибагливі в обслуговуванні. Їх недоліки: ефект пам'яті та погана робота при морозі. Літій-іонні батареї при регулярній неповній зарядці втрачають місткість.
- Літій-полімерні технологічніші, для них не характерний ефект пам'яті, витримують до -20 градусів холоду.
Корпуси повербанків роблять з пластику або алюмінію. Перший матеріал легший і дешевший, другий — трохи важчий, але міцніший.
Серед додаткових особливостей можна виділити:
- наявність 2-3 вихідних портів для паралельної підзарядки кількох пристроїв;
- індикацію у вигляді світлодіодів або відображення відсотка заряду на дисплеї;
- вбудований у корпус ліхтарик;
- можливість підзарядки батареї не тільки від розетки, а й від сонця.
Power Bank 10000: на скільки зарядок вистачає
Кількість зарядок залежить від місткості АКБ одержувача енергії. Повербанки 1000 зазвичай купують для смартфонів, також за їх допомогою заряджають планшети, цифрові фотоапарати, навушники, смартгодинники. Забезпечують електрикою звичайні та настільні USB-лампи, світлодіодні стрічки, USB-ліхтарики та інші малопотужні освітлювальні прилади.
Формула розрахунку виглядає так: К=10000/(Ес*1,5), де К — кількість повних зарядок, Ес — місткість АКБ телефону або іншого девайса. Приклади:
- Смартфон на 3200 мАг вийде зарядити 10000/(3200х1,5) = 2,1 раза.
- Телефон на 4800 мАг вдасться зарядити 10000/(4800х1,5) = 1,3 раза.
- Планшет на 6000 мАг вийде зарядити 10000/(6000х1,5) = 1,1 раза.
Ця формула підходить для приблизних розрахунків. На точність впливають фактичні втрати під час передачі енергії. Вони залежать від конструкції портативного зарядного пристрою, виробника, способу передачі струму (дротовий чи бездротовий), технології передачі (швидкої або звичайної), характеристик кабелю.
Також варто враховувати, що після численних циклів заряджання місткість акумулятора смартфона падає. За кілька років вона може зменшитись у 1,5 раза. У старого телефону 100% на екрані з'явиться швидше, але фактичний зарядний потенціал буде скромнішим, девайс сяде швидше.
Скільки годин заряджається повербанк на 10000
Поповнювати потенціал повербанка можна за допомогою лептопа або зарядного пристрою. Перший спосіб гарний тим, що не потрібен блок живлення, але процес йде повільніше. Оперативність підзарядки залежить від технології передачі енергії. Без просунутої Quick Charge або іншої подібної технології швидкість заряджання — 1000 міліампер на годину. Тобто повністю розрядженому повербанку на 10000 знадобиться 10 годин, щоб набрати 100%. Низька швидкість заряджання для портативного акумулятора не критична, оскільки його підключають до електроживлення заздалегідь, наприклад, приєднують до блока живлення на ніч. При частих перебоях зі світлом має сенс тримати повну батарею, не чекаючи його відключення.
Технології швидкого заряджання дають можливість прискорити процес приблизно в 3 рази: батарея набирає 100% за 3-4 год. Для цього технологію повинна підтримувати не тільки мобільна батарея, але і кабель.
Щоб повербанк служив довго:
- перед використанням заряджайте не на половину, а на 100%;
- не розряджайте до нуля, залишайте перед заряджанням 10-15%;
- при тривалому зберіганні залишайте у батареї 70-80%;
- використовуйте зарядний струм, параметри якого відповідають рекомендаціям виробника.
Переваги та недоліки повербанків 10000
Плюсів, звісно, більше:
- Портативна батарея має оптимальну місткість для заряджання смартфонів. Саме для цих цілей зазвичай і купують повербанки.
- У Moyo можна вибрати модель на 10000 мАг з відповідними портами, що швидко заряджається, з дисплеєм або без, з передачею енергії по кабелю або по повітрю, обрамлену в пластик або алюміній. Асортимент у цій місткісній категорії максимально широкий.
- Ціни стартують з 10-15 євро. У перерахунку на гривню виходять скромні суми.
- Сучасні зовнішні акумулятори оперативно заряджаються та швидко віддають заряд.
- Компактні та легкі. Повербанк поміститься до кишені куртки.
Недолік, мабуть, один — призначені лише для смартфонів та інших компактних гаджетів. На ноутбук 10000 мАг не вистачить.
Характеристики популярних повербанків 10000
Товар | Характеристики |
Dudao Portable
|
|
Belkin 10000 |
|
Trust Primo
|
|
2Е PB1002
|
|
2E Wireless
|
|
Перші чотири моделі коштують недорого. Щоб купити технологічний повербанк 10000 mAh з просунутою бездротовою зарядкою, який на 5 позиції в таблиці, знадобиться трохи більше коштів. У порівнянні з цінниками на смартфони зовнішні акумулятори набагато доступніші. Вартість бюджетної батареї в інтернет-магазині можна порівняти з чеком на чохол для телефону та встановлення захисту екрана.