Провід у конфігурації навушників необхідний забезпечення під'єднання до техніки. Він гарантує безперебійний коннект, але може заважати комфортній експлуатації. Через обмежену довжину кабелю йде прив'язка до ПК, телефону або телевізора. Адже під час проходження ігор, занять спортом, перегляду мультимедіа часто важлива свобода рухів. Забезпечити її можуть бездротові навушники.
Які бувають бездротові навушники?
Для класифікації Bluetooth навушників використовують конструкційні та ергономічні критерії. За призначенням їх поділяють на телефонні та комп'ютерні, геймерські, аудіофільські та для ТБ. Залежно від функціональних можливостей виділяють звичайні навушники та гарнітури.
Підвидом Bluetooth-навушників є аудіо окуляри. Зовні вони не схожі на звичні пристрої для відтворення звуку, але функціональні завдання – такі ж.
Також в числі параметрів класифікації розглядаються особливості конфігурації та спосіб фіксації на голові користувача, використовуваний механізм підключення та різновид динаміків.
По конструкції
Найменші бездротові навушники, які можна купити, – це внутрішньоканальні. Вони розміщуються у вушному каналі, тим самим перекриваючи шлях для сторонніх звуків. Звідси хороша шумоізоляція без додаткових механізмів.
Такі ж компактні розміри мають вкладиші. Навіть за назвою зрозуміло, що їх треба вкладати у вушну раковину. Через особливості конструкції такі моделі часто називають «таблетками» або «ґудзиками».
Накладні навушники «накривають» вухо зовні, а чи не вставляються у Нього. Чашки мають середніх чи великих розмірів.
Найбільші великі за габаритами – повнорозмірні бездротові Bluetooth навушники.
На вигляд кріплення
Маленькі навушники зазвичай без кріплення. У них передбачена акуратна «ніжка» для комфортного вилучення з вух. Ще один варіант – завушини. Наразі моделі з ними зустрічаються рідко. Великі моделі оснащені дужкою. Вона може бути звичайною (вертикальною) або потиличною.
За технологією підключення
Навушники з Bluetooth-модулем можуть бути бездротовими частково або повністю.
У першому випадку у конфігурації відсутній шнур, призначений для підключення до гаджетів, але є короткий провід, який з'єднує 2 навушники один з одним.
Другий варіант – взагалі без дротів. Це два навушники без будь-яких сполучних елементів. Вони взаємодіють за допомогою технології TWS.
На кшталт випромінювача
У навушниках використовують звукові випромінювачі різних типів. У кожного підвиду — свої фішки та переваги. Найпоширеніші пристрої – з динамічними випромінювачами. Вони видають звук за допомогою магнітної котушки та вбудованого мініатюрного дифузора.
Також у багатьох «вухах» стоять арматурні драйвера. Такі моделі прийнято використовувати під час концертів та запису аудіокомпозицій. Їхня перевага — точне та чисте звучання. Особливо добре звучать навушники, в яких встановлено відразу по кілька випромінювачів окремо для кожної частоти.
Якщо динамічні та арматурні випромінювачі можна зустріти в моделях з недорогого та середнього цінового сегмента, електростатичні драйвера стоять лише у дорогих пристроях. У них складна технологічна конфігурація, яка має на увазі наявність підсилювача.
Ізодинамічні випромінювачі за принципом функціонування схожі з електростатичними, але забезпечити таке ж деталізоване звучання не можуть через спрощену конструкцію мембрани.
Функції та можливості Bluetooth навушників
У навушниках комфортно слухати музику, але це не єдиний варіант їх експлуатації. Варто купити Bluetooth навушники, щоб використовувати їх для вирішення різних завдань.
- Для проходження комп'ютерних та консольних ігор з якісним аудіо-супроводом. Комп'ютери та приставки можуть сполучатися з аудіообладнанням через Bluetooth.
- Для створення мультимедійного контенту. Бездротові Вуха незамінні для відеоблогерів та інших категорій контентмейкерів. У них зручно монтувати ролики, а також озвучувати їх та експериментувати з акустичними ефектами.
- Для захисту від сторонніх шумів. Щоб поспати в літаку чи спокійно попрацювати в коворкінгу, доцільно використовувати модель з активним шумодавом.
- Для комунікації. Телефонні розмови в шумному середовищі неможливі без навушників.
Корисних та актуальних функцій у бездротових навушників більше, ніж може здатися на перший погляд. Серед них:
- Зарядка без проводів. Багато моделей можуть заряджатися через футляр або за допомогою станції бездротової зарядки.
- Голосове та жестове керування. Контролювати навушники можна за допомогою голосових команд або простих жестів.
- Підключення до кількох девайсів. Повністю бездротові навушники можуть працювати в тандемі одночасно з двома пристроями.
- Придушення шуму. Існують пристрої з активним механізмом шумоподавлення та пасивним.
- Запис звуку. Деякі гарнітури підтримують записи розмов.
- Налаштування через програму. Виробники пропонують спеціальне програмне забезпечення для розширеного керування навушниками.
- Індикація. Часто гаджети оснащені індикаторами для відстеження підключення та рівня заряду.
Бездротові навушники: плюси та мінуси
Переваги, які варто виділити:
- Необмежена свобода дій під час прослуховування музичних композицій. З навушниками без проблем можна танцювати чи виконувати фізичні вправи.
- Сумісність з різними пристроями. Для підключення не потрібні перехідники.
- Візуальна привабливість. Виглядають бездротові моделі акуратніше і естетичніше.
- Довговічність. Дротові навушники часто ламаються через зношування дроту. Бездротовим ця проблема не загрожує.
Недоліки:
- Блютуз-модель легше втратити,
- дальність дії сигналу обмежена,
- вбудований акумулятор може розрядитися в невідповідний момент.
Купити Bluetooth навушники від улюбленого бренду можна в Moyo.ua. Також у продажу є портативна акустика та інше звукове обладнання. Швидко вибирати допомагають фільтри, а заощадити акції та пропозиції для постійних клієнтів (кешбек, подарунки).