При використанні системи кондиціонування поряд із продуктивністю важлива економічність. Її може забезпечити компресор із інверторним керуванням. Він характерні збалансовані витрати електрики. Інвертор гарантує зниження витрат на обслуговування навіть за високих навантажень і, відповідно, робить експлуатацію вигідною.
Кондиціонери інверторного типу: відмінності та особливості
Кондиціонер інверторний від простого відрізняється за низкою параметрів. Усі вони базуються на особливому принципі роботи головного компонента конструкції компресора.
У звичайних пристроїв компресор з фіксованою потужністю, а в інверторних – з адаптивною. Алгоритм роботи девайсів двох типів у чомусь схожий, але є також суттєві відмінності.
Зі схожого:
- наявність у конструкції датчика, призначеного для вимірювання температури навколишнього середовища та зіставлення її з температурою, заданою за допомогою системи керування;
- використання холодоагенту для оперативного охолодження повітря.
Різниця в тому, що лінійний компресор по черзі включається і вимикається, а інверторний функціонує безперервно, у разі необхідності переходячи в режим зниженої потужності.
Падає потужність, коли температура в будівлі досягає бажаного рівня. Щойно мікрокліматичні умови перестають відповідати вимогам користувача, інвертор знову працює на максимумі.
Основні критерії вибору
Скільки коштуватиме кліматичний прилад, залежить від його експлуатаційних властивостей. Купити інверторний кондиціонер можна за низькою, середньою чи високою ціною. Моделі, придатні для використання в домашніх умовах представлені у всіх цінових категоріях.
Як бюджетні, і дорогі пристрої розумно вибирати по 5 специфікаціям. У тому числі:
- Можливості кондиціювання. Продуктивність кондиціонерів обмежена потужністю компресорів. Відповідно, кожна модель має граничну площу кондиціонування. Для окремих кімнат, дач та студій невеликого метражу підходять пристрої, розраховані на 18-20 квадратів. Прилади на 30-50 метрів – для стандартних одно- та двокімнатних квартир. Моделі на 70-100 кв. оптимальні для просторого житла.
- Формат. Існує 2 типи кондиціонерів з інверторним компресором. Перші – з одним внутрішнім блоком. Широко поширені завдяки простій установці та доступній ціні. Другі – з кількома внутрішніми блоками, дорогі і затребувані в будинках та багатокімнатних квартирах.
- Режими функціонування. Моделі з мінімальною комплектацією підтримують охолодження та обігрів. Більш просунуті рішення з удосконаленою конструкцією також відповідають за вентиляцію, іонізацію, очищення та осушення повітря.
- Витрата електроенергії. Швидко окупаються прилади, які відповідають топовим стандартам енергоефективності та належать до класів вище А.
- Можливості керування. Найзручніші у використанні – кондиціонери з дистанційним керуванням. Вони підтримують бездротові технології та підлягають налаштуванню навіть на відстані.
Переваги інверторних кондиціонерів
У процесі експлуатації інверторних кліматичних приладів рідко доводиться стикатися з труднощами. Їх конструкція захищена від багатьох факторів ризику та адаптована до потреб користувачів. Плюси очевидні, серед них:
- Мінімальний шум. Замість того, щоб чергувати увімкнення та вимкнення, девайси функціонують безперервно, тому не видають гучних звуків.
- Довговічність. Інверторні компресори менш схильні до зношування.
- Високопродуктивні фільтри. Пристрої обладнані сучасними системами фільтрації, вони краще очищають повітря.
- Точність та стабільність. Температура фіксується на заданому рівні. Це дозволяє користувачам уберегтися від переохолодження та протягів.
- Збільшений ККД. Інверторні моделі працюють ефективніше як на охолодження, так і нагрівання.
- Приємний дизайн. Зовнішня мінімалістичність відмінно поєднується з потужною" начинкою".
Щоб придбати економний кондиціонер із сучасними комплектуючими, відвідайте веб-сайт Moyo.ua — інтернет-магазину з широкою товарною номенклатурою та комфортними умовами шопінгу. Серед розробок Неокліму, Купер & Хантер та інших брендів знайдеться варіант на будь-який бюджет та смак.