Яблучний фреш — один із найдоступніших натуральних напоїв. Його можна робити вдома хоч щодня. Усього 2-3 яблука — і склянка соку готова. Яблука належать до твердих плодів, тому для них краще використовувати електричну соковижималку. Ручна теж впорається, але мозолі на руках неминучі, особливо якщо потрібно перетворити на сік кілька десятків кілограмів фруктів.
Яку можна купити соковичавницю для яблук
Сік з яблук смачний у будь-якому вигляді: «сирий» та консервований, з м'якушем та без нього, чистий та з домішками. Саме тому для приготування підходять різні пристрої. Найпопулярніші різновиди електричних соковитискачів для яблук:
- Шнекові. У їхній конструкції гвинтовий вал, який на невисокій швидкості обертається навколо своєї осі. Оскільки двигун працює на малих обертах і сік не контактує з деталями, які нагріваються, ризик окислення мінімальний.
- Центрифужні. Фрукти перетворюються на сік під впливом відцентрової сили. Вони пропускаються через тертковий ніж, після чого відбувається поділ сировини на вичавки (відходи) та чисту рідину.
Модель, обладнану шнеком, варто вибрати, щоб регулярно готувати ароматний та насичений фреш з гамузом для всієї родини. Завдяки технології холодного віджиму він може зберігатися в холодильнику кілька днів і не втрачає смак за відсутності термічної обробки.
Пристрій з центрифугою — чудовий вибір для сезону консервації. Якщо в саду вродило багато яблук, можна не роздумуючи купувати відцентровий соковитискач високої потужності.
Переваги й особливості соковижималок для яблук
Головна особливість пристроїв — надійність і довговічність. Корпуси та складники соковитискачів роблять із міцних матеріалів, щоб вони не зношувались та не ламалися в результаті контакту з твердими яблуками.
Керувати шнековими та відцентровими соковитискачами просто. Перемикачі на корпусах підписані або позначені символами, їхнє призначення зрозуміле на інтуїтивному рівні.
Крім яблук, за допомогою соковитискачів можна переробляти інші плоди. Якщо модель справляється з Антонівкою та Гренні Сміт, їй також легко вичавлювати сік із моркви чи буряків. Функція перемикання швидкостей дозволяє робити фреш з м’яких ягід і фруктів.
За наявності додаткових насадок в комплектації, яблучний соковитискач можна використовувати як блендер, апарат для приготування сорбетів, кавомолку.
Як вибрати соковижималку для яблучного фрешу?
Соковитискач для цілих яблук повинен мати великий завантажувальний отвір, інакше плоди доведеться нарізати на дрібні шматочки. Це заняття займає багато часу та втомлює. Заощаджені хвилини або й години часу краще витратити на стерилізацію банок або підготовку місця для місткості із соком у холодильнику.
При виборі побутового девайса для приготування соку потрібно враховувати такі параметри:
- Потужність. Для домашніх заготівель шнековій соковичавниці вистачає 150-200 Вт, а відцентровій потрібно щонайменше 500 Вт.
- Робочі режими. Однієї швидкості достатньо, якщо в планах лише перероблювання яблук. Щоб соковитискач був універсальним, йому потрібні хоча б дві швидкості.
- Матеріал корпусу. Пластик тішить низькою ціною, його легко доглядати. Метал служить довше і не боїться ушкоджень.
- Розмір корпусу. У маленькій кухні доречний компактний шнековий соковитискач, а в середній або великій — габаритний центрифужний з місткою місткістю для соку.
- Безпека та комфорт експлуатації. Механізм зворотного ходу запобігає засміченням, а блокування при неправильному складанні захищає від передчасного виходу з ладу.