Фотоапарати з Bluetooth та їх можливості ділитися фото в один клац
У багатьох із нас більшість пам'яті на смартфоні займають фотографії, що лежать баластом у пам'яті пристрою. Іноді доводиться поклопотати, щоб знайти потрібні. Тому ті, хто цінує свій час і дорожить пам'яттю, користуються профільною фототехнікою.
Переваги фотоапарата з Bluetooth
Смартфони витіснили диктофони та MP3-плеєри. Можливо, подібна доля чекала б і на фотоапарати, проте ряд істотних переваг дає цим пристроям певний карт-бланш.
- Якість фотографій, зроблених на дзеркальну фотокамеру, значно вища, оскільки техніка краще пристосована до різних умов. Велика матриця та точна оптика докладніше передають найменші контури та ледь помітні відтінки навіть за поганого освітлення.
- Варіативність налаштувань на фотоапараті з Bluetooth завжди більша, ніж на смартфоні. Кнопкове керування або сенсорний дисплей дозволяють фотографу швидше коригувати параметри знімання, тоді як деякі телефони мають лише кілька базових налаштувань.
- Є можливість доукомплектування практично у всіх моделях фототехніки. Об'єктиви зі спецфільтрами та спалахом використовують багато хто, а професійні фотографи споряджаються ще й додатковими аксесуарами.
Фотоапарат з функцією Bluetooth зручніше, ніж інші пристрої, в плані вилучення інформації. Щоб скопіювати файли, через бездротовий зв'язок можна під'єднатися не лише до смартфона, але й до ноутбука або комп'ютера (за наявності вбудованого модуля або портативного конектора). Для моделей без Bluetooth фотографу доведеться постійно під'єднуватися до іншого пристрою через USB-кабель або використовувати адаптер для знімної карти пам'яті. Ще одним козирем на користь Bluetooth є можливість дистанційної зйомки з точки, де не може стати фотограф, зате з легкістю можна встановити камеру і керувати нею віддалено через смартфон по Bluetooth.
Принцип роботи Bluetooth на фотоапараті
Попри масове поширення Wi-Fi, Bluetooth як бездротовий зв'язок не втратив своєї актуальності. Ця технологія продовжує використовуватись у багатьох гаджетах. Нові пристрої часто оснащенні технологію NFC. Частота передачі даних приблизно та сама, як Wi-Fi, але Bluetooth потрібно менше ресурсів для обробки, хоч і швидкість трохи нижче.
Алгоритм передачі файлів включає кілька послідовних кроків:
- Увімкнути Bluetooth на обох пристроях.
- Включити в налаштуваннях видимість на обох девайсах.
- Об'єднати пристрої в пару (на одному створити запит, на другому — підтвердити об'єднання).
- Далі відзначити файли, які необхідно переслати, і вибрати в меню «Передати за допомогою Bluetooth» і натиснути на назву потрібного пристрою зі списку перелічених (список може складатися з усіх доступних або раніше використаних).
Що можна зробити за допомогою Bluetooth?
Насамперед для чого необхідний Bluetooth на фототехніці, — для бездротової передачі даних на інші пристрої. Адже не завжди під рукою USB-кабель з потрібним роз'ємом. Використання фотоапарата з Bluetooth позбавляє постійного підключення девайса USB-шнуром до комп'ютера або виймання карти пам'яті (це зовсім незручно, оскільки також знадобиться адаптер для флешки). Особливо це полегшує життя фотографам, котрі постійно знімають заходи. Щоденний об'єм фото дуже значний і його необхідно переміщати в хмарне зберігання.
Також через Bluetooth можна не тільки дистанційно переглядати зображення/відео на пристрої за допомогою смартфона, але і знімати. Вельми стане в пригоді, якщо фотокамера встановлена на штативі в сусідньому приміщенні. Однак для цього потрібно попередньо встановити програму Camera Connect.
Також зручно використовувати Bluetooth, щоб вивести вибране зображення (або кілька) на друк безпосередньо зі свого фотоприладу. Принтер теж має бути оснащений функцією приймання файлів через бездротовий зв'язок, на багатьох «допотопних» агрегатах такого налаштування немає. Видрукування зображень з камер без Bluetooth займає більше часу, оскільки файли необхідно попередньо скопіювати на комп'ютер.
Критерії вибору фотоапарата з Bluetooth
Фотографи-аматори часто починають своє хобі з покупки дорогої техніки, хоча не вміють з нею правильно поводитися. Це одна із головних помилок. Для початку добре б розібратися, які є типи фотоапаратів з Bluetooth, нюанси їх експлуатації, а потім вже вирішити, що більше підходить.
Дзеркальні фотоапарати з Bluetooth дешевші, але це не означає, що між ними та бездзеркальними величезна прірва. Дзеркальні камери мають хороші видошукачі, вони довше тримають заряд (приблизно у 2-3 рази), завжди є можливість встановити додаткові об'єктиви. При покупці варто знайти в описі наявність функції Bluetooth. Не всі моделі нею оснащені.
Бездзеркальна камера — компактна, помітно легша за дзеркальний аналог. У таких покращена функція відеознімання: більша роздільна здатність, стабілізація, в опціях є можливість корекції кольору та інші інструменти. Та й усі основні функції забезпечуються за допомогою нових технологій, тому їх вартість набагато вища за рядові моделі. У таких девайсах встановлений модуль Bluetooth 5 останнього стандарту, що дозволяє передати файли зі швидкістю щонайменше у 2 рази швидше, ніж попередні версії.
Щоб сфотографувати найкращі моменти відпустки та викласти це в соціальну мережу або поділитися з друзями в месенджері, цілком достатньо купити фотоапарат з Bluetooth з одним об'єктивом. У такі моменти особливо цінуєш наявність Bluetooth, адже можна швидко передати файли. Краще підібрати ударостійкий екземпляр, щоб той не пошкодився в метушні під час подорожі. Для професійного/напівпрофесійного заняття фотографуванням найпростіші фотоапарати не підійдуть. Необхідно придивитися до новинок дзеркальних та бездзеркальних камер.