Паракордовий шнур — міцний як ремінь безпеки та альпіністська мотузка
Паракорд – універсальна мотузка з особливим плетінням та зусиллям на розрив до 250 кг. В її основі лежить нейлон (покращена версія поліаміду). Спочатку шнур паракорд 550, порівнянний з парашутною стропою, набув поширення в американських збройних силах. Пізніше про нього стало відомо в інших країнах і йому знайшли застосування у різних сферах діяльності.
Переваги туристичного шнура з паракорду
- Еластичний – матеріал легко згинати, тому з нього плетуть складні конструкції, декоративні браслети, так звані «браслети виживання».
- Легкий – 30 метрів туристичного шнура завтовшки 4 мм важать до 200 грамів.
- Міцний – 4 мм товщини достатньо, щоб витримати вагу до 250 кг.
- Стійкість до негативних факторів – паракорд не боїться води та ультрафіолетового випромінювання. Не втрачає властивостей за будь-яких температур повітря.
- Стійкість на перетирання можна використовувати як страхувальний трос.
Сфери застосування паракордового шнура
- Туризм, кемпінг, похід: екіпірувальне кріплення, страховка, підвісні системи, обплетення паракордом руків'я інструменту та ножів для покращеного хвату.
- Активні види спорту (альпінізм, парашутний спорт): стропи, страхування, допоміжні системи.
- Побут: для підвішування горщиків із квітами, зв'язування об'ємних вантажів та інших видів такелажу.
- Військова справа: для облаштування позицій, надання першої медичної допомоги — створення нош та бандажу при травмах.
- Прикраси: щоб створювати на його основі намисто та браслети.
- Технічне обслуговування: розпущена нитка настільки міцна, що підходить для ремонту наметів, рюкзаків, а також для плетіння похідної авоськи.
На цьому сфери застосування похідної мотузки не закінчуються. За своєю природою високоміцний шнур із паракорду абсолютно універсальний. Його застосовують скрізь, на що лише вистачає фантазії.
Як правильно вибрати шнур паракорд
Задавшись метою купити паракордовий шнур, слід визначитися із довжиною, яка залежить від завдань. Так, для організації такелажних систем можуть знадобитися сотні метрів паракорду. А для рятувального браслета буде достатньо кількох десятків метрів матеріалу. Важливим є також навантаження, якому буде піддаватися виріб. Відповідати їй можуть шнури наступних типів:
- Type I витримує до 43 кг, підходить переважно для декоративних цілей.
- Type II розрахований на навантаження до 180 кг, складається із сердечника та 4-7 міцних волокон.
- Type III – 7-9 ниток в обплетенні забезпечують міцність на розтяг до 250 кг.
- Type IV найміцніший тип паракорду (до 340 кг), обплетення якого включає до 11 ниток. За вартістю найдорожчий.
Де придбати паракорд з доставленням по Україні
Зручно вибрати та купити паракорд із відповідними характеристиками в інтернет-магазині MOYO. У його каталозі різні типи шнура, відсортовані за кольором, плетінням, допустимим навантаженням. Виріб можна замовити з доставленням до Києва та інших міст України. Доступні ціни, гарантія, можливість адресного доставляння або самовивіз із фірмових торгових точок – все орієнтоване на зручність та економію часу покупця.
Екіпірування туриста, мисливця та військового стане функціональним, якщо серед іншого набору інструментів та пристроїв у ньому знайдеться місце для паракордового шнура. Важливо лише правильно оцінити необхідну міцність та довжину. Тоді вдасться з упевненістю вийти навіть із досить складних випробувань. Подібні вироби виглядають як невибагливий сувенір, а на практиці допомагають облаштувати побут у польових умовах, забезпечують транспортування різних речей та рятують життя у критичній ситуації.