Швидке насичення та користь для здоров’я: чим приваблюють сухі корми для котів
Сухий корм для котів — один із найкращих видів харчування. Він здатний повністю закрити потребу тварини в їжі, оскільки багатий корисними мікроелементами та вітамінами. Калорійність варіюється в залежності від складу та призначення: можна підібрати варіант для вихованця з нормальною вагою, а також для вгодованого або надто худого.
На що звернути увагу під час вибору сухого корму?
Фізичний стан та настрій кота залежить від того, що він їсть щодня. Раціон відбивається навіть на тривалості та якості сну. Якщо корм підібраний правильно, вихованець не відчуває дискомфорту і поводиться відповідно: багато відпочиває, виявляє інтерес до ігор, взаємодіє з господарем як зазвичай.
Вік, тип шерсті, смакові уподобання
Одна з важливих функцій сухого корму — механічне чищення зубів. При пережовуванні він перетворюється на дрібні абразивні частинки, які частково видаляють наліт. Якщо дорослі коти спокійно жують помірно тверді гранули, кошенята можуть їсти податливі та м’які.
Гранулки, призначені для різного віку, відрізняються не тільки щільністю. Склад також коригується виробниками під індивідуальні потреби. У сухих кормах для малюків більше білка та вітамінів, вища енергетична цінність. Зумовлено це тим, що організм, що росте, потребує посиленого харчування.
Відрізнити «дитячий» корм від дорослого можна за розміром. Зовсім дрібні гранули — для кошенят з молочними зубами, середні — для підлітків, найбільші — для дорослих та зрілих.
Довгошерстим кішкам підходять корми з каротиноїдами, вітаміном А, пивними дріжджами та великою кількістю клітковини у складі.
Енергійних сфінксів слід годувати висококалорійною їжею, що містить мікроелементи для зволоження шкіри та покращення її захисних властивостей.
Для котів з короткою шерстю — стандартні збалансовані корми, що відповідають високим стандартам якості.
Смак легко підібрати навіть для примхливого вихованця. Це може бути як звичайна курочка, так і екзотичний анчоус. Потрібно давати на пробу різні варіанти, щоб зрозуміти, якій подобається найбільше.
Які існують сухі корми для котів?
Виділяють такі різновиди сухих котячих кормів за функціями та призначенням:
- Базові. Основа раціону з нормальним вмістом жирів, білків та вуглеводів.
- Універсальні. Для всіх порід та розмірів.
- Дієтичні. Орієнтовані на котів, які страждають від надмірної ваги.
- Гіпоалергенні, без зернові та монопротеїнові. Для тварин з нюансами здоров’я: алергією або індивідуальною непереносністю.
За низькою ціною можна купити сухий корм для котів на субпродуктах та м’ясних відходах — економкласу. Це варіант не на кожен день, бо містить ароматизатори та підсилювачі. У преміум кормах таких добавок менше, а відсоток натурального м’яса (чи риби) вищий. Суперпреміум — демонструють оптимальний баланс вітамінів та мікронутрієнтів. Холістік — на основі високоякісних та дорогих екоінгредієнтів.
Зручно вибирати корми, відштовхуючись від фізичного стану та діагнозів тварини:
- діабетичні — зі зниженим вмістом вуглеводів;
- для вагітних — з високою поживною цінністю;
- для чутливого шлунка — легкозасвоювані;
- для зняття стресу — з собачою кропивою, таурином та іншими компонентами для нервової системи;
- для кастрованих та стерилізованих — з великою кількістю харчових волокон.
Серед відомих виробників холістік кормів — Savory, Carnilove. Преміум та суперпреміум представлені марками Brit, Purina, Whiskas, Simba. Непоганий як для бюджетного сегмента — KiteKat.
Замовити для улюбленця запас корму можна в інтернет-магазині Moyo.ua. Будь-яка кількість буде доставлена у зручний спосіб — до поштового відділення або за конкретною адресою. Для отримання кешбеку при покупці варто зареєструватись у програмі лояльності.