Сухі корми для собак: особливості та причини популярності
Корми з яскраво вираженим запахом, хрусткою консистенцією та мінімальним вмістом вологи називають сухими. Вони продаються в мішках та пакетах різної ваги та представлені у всіх цінових сегментах. Широко поширені, оскільки зручні у використанні та довго зберігаються у закритому вигляді. Можна замовляти із запасом — хоч на рік уперед.
На що звернути увагу при виборі сухого корму для собаки?
Склад — перше, на чому варто зупинитися. Запорука здорового та безпечного харчування — натуральні інгредієнти. Штучні добавки для посилення запаху або продовження терміну придатності можуть нашкодити чотирилапому, зіпсувати його харчові звички.
Краще відмовитися від купівлі корму на вагу, тому що через відсутність спакування складно зрозуміти, з чого він зроблений, яке оптимальне дозування і коли закінчиться термін придатності. Крім того, у відкритій тарі гранули нерідко видихаються і відволожуються.
Вибір корму під індивідуальні особливості тварини
Щоб купити сухий корм для собаки та не помилитися, доцільно попередньо проконсультуватися з ветеринаром. Також можна виявити оптимальний варіант самостійно. Відштовхуватися при виборі слід від індивідуальних особливостей, серед яких:
- Порода
Від неї залежить робота травної системи, розмір щелеп та зубів, рівень активності. Відповідно, корм для різних порід відрізняється як за концентрацією поживних речовин, так і за розміром гранул. Існують універсальні корми, орієнтовані на собак будь-яких порід, але їх краще не вибирати для вживання вихованцями на постійній основі. - Розмір
Великі собаки потребують особливого раціону. Вони повинні споживати продукти зі збільшеною кількістю кальцію, кремнію та інших мікронутрієнтів, які необхідні для зміцнення кісток. Маленькі собачки можуть розжовувати лише дрібні та не дуже тверді гранули. При цьому їм потрібно багато білків та вуглеводів — для рухливого способу життя. - Вік
Цуценята спритні, витрачають багато калорій на ігри та взаємодію з господарем, іншими тваринами. Для них — поживні корми, орієнтовані на організм, що росте.
У дорослих собак повністю розвинена травна система, тому вони менш вибагливі до їжі. Важливо стежити, щоб корм не був занадто жирним, оскільки є ризик, що пес набере зайві кілограми.
Для зістарених — легке харчування з добавками для зміцнення суглобів та клітковиною для покращення травлення.
Які бувають корми: смаки, типи, класи
Корм повинен бути вихованцю до смаку. Може виявитися, що пес із задоволенням їсть гранули зі смаком курки та овочів, але відмовляється ласувати кормом з ароматом яловичини чи риби. Найпростіший спосіб дізнатися уподобання вихованця експериментальним шляхом — пропонувати йому різні варіанти та оцінювати апетит.
За призначенням виділяють:
- Дієтичні, зі зниженою калорійністю — сухі корми для собак, які страждають від ожиріння.
- Монопротеїнові, безглютенові, без зернові, гіпоалергенні — для вихованців з непереносністю та алергією.
Також собачі ласощі ділять на класи:
- Економ. Дешеві та прості у виробництві, без натурального м’яса. У складі більше злаків, субпродуктів.
- Преміум. Збалансовані, набагато безпечніші та корисніші за бюджетні. Повноцінна заміна натурального харчування.
- Суперпреміум. Прихильно впливають на стан здоров’я та настрій собаки.
- Холістік. Екологічні, багаті на мінерали та вітаміни. Їх можна вживати навіть людям завдяки екоінгредієнтам.
Замовити сухий корм від перевіреного виробника для собаки можна на Moyo.ua. Вибрати варіант із гарним співвідношенням ціни та якості допоможуть фільтри. Заморочуватися з транспортуванням не доведеться, оскільки інтернет-магазин пропонує гнучке доставляння: до поштових відділень та за адресою, також можливий самовивіз.