Яким має бути вологий корм для собак?
Мокрий собачий корм на смак та запах близький до натуралки. Його вживання не викликає жодних труднощів, він не містить твердих компонентів, які потрібно гризти з зусиллям. Поживні властивості — відповідні до потреб улюбленців.
Основні характеристики корму вологого для собак
Оцінити вологий корм для собак можна без детального аналізу складу. Достатньо знати, до якого класу він належить.
- Економ або базовий — найдешевші корми, тому становлять мінімальну цінність для організму. Їхнє завдання — швидке насичення. Яскраво-виражений смак — заслуга ароматизаторів та підсилювачів.
- Преміум — з приємним співвідношенням ціни та якості. Одночасно з м’ясом містять рослинні інгредієнти та штучні чи натуральні консерванти.
- Суперпреміум — елітні, від перевірених виробників. Збагачені мінералами, вітамінами та іншими корисними для здоров’я добавками.
- Холістік — ідеальні для основного годування. Зроблені із преміальних та дорогих продуктів, які ветеринари рекомендують вводити в меню за натурального харчування.
Типи, види та призначення
Для здорових собак зі стабільними харчовими звичками підходять універсальні корми. Це консерви з додаванням м’яса, делікатесних харчових субпродуктів, риби.
Вихованці з різними нюансами здоров’я потребують спеціального годування:
- дієтичними кормами для зниження ваги та відновлення нормальної кондиції тіла;
- безглютеновими продуктами, з малою кількістю вуглеводів — для підтримки нормального рівня цукру;
- гіпоалергенними ласощами — без компонентів, які провокують реакції гіперчутливості.
Формати вологого корму для собак:
- Добре відчутні великі шматочки, щедро залиті соусом чи желе.
- Однорідні ніжні та м’які паштети.
- Соковитий, з приємним ароматом фарш із різних сортів м’яса.
- Тушкованки з додаванням натуральних овочів.
Серед завдань, з вирішенням яких допомагає справлятися правильно підібраний корм:
- відновлення після хвороб;
- поліпшення роботи шлунка та нирок;
- посилення м’язів, суглобів, зв’язок;
- поступове та комфортне схуднення.
Який купити вологий корм для собак різного розміру та віку?
Серед відмінних рис кормів для щенят — велика «доза» вітамінів, жирів, глюкози, клітковини. Через активний спосіб життя малюки витрачають шалену кількість енергії, тому потребують висококалорійної та легкозасвоюваної їжі. На етапі зміни зубів доцільно вводити до раціону корми, багаті кальцієм, фосфором, білком.
Головна вимога до консервів для дорослих особин — збалансованість. Білків, жирів і вуглеводів має бути в достатку, але без надлишку. Смак краще підбирати під індивідуальні уподобання. Якщо вихованець вибагливий і із задатками гурмана, йому сподобається корм з олениною, фазаном, тунцем, ягнятиною або лососем.
Для собак похилого віку підходить їжа м’якої консистенції та без великих шматків. Вона легко жується, а ризик вдавитися — мінімальний.
Під час вибору важливо брати до уваги породу, від неї залежить розмір щелеп, рівень активності, потреба в мікронутрієнтах:
- псам гігантських порід доводиться постійно утримувати на лапах велику вагу, тому вони повинні їсти корми з колагеном, глюкозаміном, кальцієм та іншими добавками для зміцнення кісток;
- середнім породам потрібен вітамін А — для шкіри та шерсті, аскорбінова кислота — для зміцнення імунітету, а також поліненасичені жири та протеїни для нормальної роботи організму в цілому;
- песикам дрібних порід слід купувати ситні корми без важких для шлунка інгредієнтів.
В інтернет-магазині Moyo.ua можна замовити 2-3 варіанти консервів на пробу або купити великий запас банок — на цілий рік вперед. Вибирати собачу їжу зручно завдяки фільтрам характеристик та функції сортування за різними параметрами.