Купити кавомолку високої якості і за розумною ціною не складає труднощів, звернувшись до торговельної мережі MOYO. Чи не кожен інтернет-магазин кавомолок може запропонувати вам такий асортимент продукції кращих світових брендів, який ви знайдете у нас.
Електричні апарати для помелу зерен кави є незамінним обладнанням для всіх поціновувачів цього популярного тонізуючого напою. Вони дозволяють швидко і без особливих фізичних зусиль підготувати продукт для заварювання в турці або кавоварці.
В даний час кавомолка в Києві зустрічається практично в будь-якому будинку. Більшість сучасних моделей:
- характеризуються чудовими робочими параметрами;
- мають широкі функціональні можливості;
- забезпечують кілька видів помелу.
Еволюційний шлях кавомолок
Перемелювати кавові зерна перед приготуванням напою першими придумали араби-кочівники (бедуїни), які використовували для цього спеціальну ступку і товкач. Заняття вимагало значних фізичних зусиль, але навіть це не допомагало домогтися дрібного помелу, якого вимагає, наприклад, кава по-східному. В результаті, приблизно в XV в. з'явилися ручні млини, де зерна перетиралися за допомогою невеликих дисків-жорен. Протягом наступних кількох століть в Європі і в східних країнах велася робота по збільшенню продуктивності та удосконалення ергономіки ручних моделей.
Вперше електричний пристрій для перемелювання кавових зерен з'явилося лише в 1829 р, і власником патенту на нього став винахідник Джеймс Каррінгтон. Звичайно ж, перші прилади були менш потужними і функціональними, ніж представлені сьогодні кавомолки в Україні, але їх основна конструкція збереглася практично незмінною.
Як двома століттями раніше, так і зараз, ключовими конструктивними елементами електричної кавомолки є:
- ножі пропелерного типу (або жорна);
- електродвигун;
- відсік для засипання кавових зерен.
Пристрої не отримали широкого промислового застосування і переважно використовуються для приготування натуральної кави в домашніх умовах.
Як вибрати кавомолку
Безсумнівно, ціна кавомолки є значущим критерієм при виборі пристрою, але, приймаючи рішення щодо моделі, також слід враховувати особливості різних типів подібних апаратів. Наприклад, Жерновий прилад найбільш рівномірно розтирає зерна і чудово підійде для подальшого використання меленої кави з кавоварки. Моделі роторного типу (з ножами) дозволяють домогтися самого дрібного помелу, що ідеально підходить для приготування кави в турці.
Крім того, вибираючи кавомолку, також слід враховувати:
- місткість (традиційно 4-18 чашок);
- потужність - «золотий стандарт» становить 180 Вт;
- кількість режимів роботи.
Наявність дозатора для порційного помелу дозволяє перемелювати тільки одну порцію зерен незалежно від засипаного кількості. Функція захисту від перегріву автоматично відключить пристрій при досягненні мотором гранично високої температури, а система блокування роботи при нещільно закритій кришці позбавить вас від несподіваного «феєрверку» кавових зерен на кухні.
Більшість електричних моделей з жорнами, представлених на ринку, дозволяють налаштовувати ступінь помелу (від самого грубого до найменшого). При цьому для приготування класичного натуральної кави традиційно використовується грубий помел, міцний еспрессо з насиченим смаком і ароматом виходить з частинок середньої фракції, а для варіння в турці ідеальним буде дрібний помел.