Щоб не псувати оформлення кухні, холодильник краще вбудувати. Тоді його корпус не буде помітним і не доведеться засмучуватися через невідповідність дизайну.
Які бувають вбудовані холодильники
Є ультракомпактні, середні та великі холодильники.
- Мініатюрні габарити – фішка низеньких однокамерних моделей. Вони чудово виглядають поруч із посудомийкою та іншою великою технікою, органічно «впровадженою» в гарнітур.
- Оптимальна місткість і можливість встановлення в будь-якій кухні (крім дуже маленької) – переваги двокамерних пристроїв з повноцінною морозильною камерою.
- Гігантський корисний об'єм і розмаїття інноваційних функцій – відмінні риси вбудованих Сайд бай Сайд агрегатів.
Існує 2 варіанти вбудовування:
- Повне. У такому разі монтаж здійснюється в нішу з декоративним фасадом у вигляді дверцят, що відкриваються. Початковий дизайн не має значення.
- Часткове. Ніша приховує лише бічні стінки та «спинку», а фронтальна частина залишається відкритою. Її дизайн необхідно підбирати під оформлення кухні.
За якими характеристиками вибирати?
Необов'язково бути експертом у галузі холодильного обладнання, щоб підібрати холодильник для дому. Для вдалого вибору потрібно проаналізувати 3 основні та 3 другорядні характеристики.
Система розморожування
Важливо розуміти, що розморожування вбудованого холодильника вручну – трудомістка процедура. Через особливості конструкції пробиратися до його «нутрощів» складніше. Набагато простіше догляд за агрегатом з No Frost. Його розморожування автоматизоване.
Об'єм камер
Найзручнішими вважаються пристрої, в яких морозилка вдвічі менше, ніж холодильна камера. Приклад: холодильний відсік на 200 літрів та морозильний – на 90-100 літрів. Такі моделі підходять для охолодження напоїв та продуктів, а також заморожування.
Якщо холодильник потрібен лише для короткочасного зберігання їжі, доцільно вибрати такий, у якому на морозилку припадає лише 20-25% загального об'єму.
Тип і кількість компресорів
Головний компонент холодильника може бути звичайним або інверторним. Пристрої з простими компресорами дешевші, а з інверторними — надійніші. Їх довговічність досягається за рахунок зниження навантаження та зменшеного температурного інтервалу всередині камер.
Функціонування всіх відсіків холодильника здатний забезпечити 1 компресор. Також є моделі, в яких передбачені індивідуальні компресори для кожного відсіку. Їх особливості:
- швидке охолодження повітря в камерах,
- гнучкий діапазон налаштувань,
- відсутність гучних звуків при «рестарті»,
- можливість відключення однієї з камер у разі потреби.
Додаткові характеристики
У числі другорядних особливостей:
- Розташування морозилки. Вона може бути верхньою, нижньою або бічною. Найергономічніші моделі — з морозилкою над холодильною камерою, наймісткіші — ті, в яких відділення знаходяться пліч-о-пліч.
- Енергоспоживання. Висока витрата електрики=дорога експлуатація. Ознака економічності – приналежність до класу енергоефективності А+++, А++ чи А+.
- Управління. Електронна панель налаштування – найпрактичніший варіант.
Плюси і мінуси вбудованих холодильників
Три переваги підштовхують купити вбудований холодильник:
- Оптимізовані енерговитрати. Посилена теплоізоляція знижує втрати холоду.
- Мінімальний шум. Стінки ніші – ще один шар звукоізоляції.
- Універсальність. Приховані агрегати гарні у будь-якому інтер'єрі.
Мінуси:
- Ціна. Девайси дорожчі, ніж «соло». Однак це не означає, що їх немає у бюджетному сегменті.
- Витрати на монтаж. Гарнітур, виготовлений на замовлення, дороге задоволення.
Купити вбудований холодильник від відомої марки можна у Moyo.ua. Тут продаються лише сертифіковані прилади з гарантією та топовими експлуатаційними властивостями.