Вбудовані НВЧ: у чому відмінності?
Мікрохвильова піч на столі не завжди доречна, поряд з плитою або раковиною її ставити небезпечно, а повісити на кронштейни часто заважає декоративне оздоблення стін. Вихід — купити вбудовану мікрохвильовку, яка ідеально впишеться в будь-який інтер’єр. Вона обійдеться дорожче, натомість дозволить заощадити місце без шкоди для дизайну кухні.
У мікрохвильової печі, яка вбудовується, помітна тільки фронтальна панель — дверцята і її обрамлення. Достатньо після кожного приготування їжі протирати її прозору частину і раз на тиждень проходити м’якою вологою губкою по зовнішній поверхні. Догляд простий і забирає мінімум часу.
Мікрохвильові печі у форматі соло менш практичні, бо доглядати за ними складніше. Весь корпус — у відкритому доступі, тому важливо, щоб за стилем оформлення він гармоніював з іншою технікою. Іноді зовнішні стінки необхідно протирати від забруднень: на них осідає пил, а якщо немає витяжки — ще й мікрочастинки жиру.
Монтаж вбудованих НВЧ здійснюється:
- У кухонний гарнітур. У такому випадку купування мікрохвильової печі передує вибору комплекту меблів. Розмір шафки або «відсіку» під грубку має відповідати її габаритам (із запасом на циркуляцію повітря).
- В нішу у стіні. Облаштовувати посадкове місце для техніки зручно безпосередньо під час ремонту на кухні.
Підібрати зону під мікрохвильову піч можна й у вже встановленому гарнітурі. Ймовірно, доведеться дещо змінити конструкцію меблів: додати або прибрати полиці, зняти дверцята та демонтувати кріплення для них.
Вибір за 8 критеріями
Вбудована НВЧ купується щонайменше на 5 років. Як вона працюватиме весь цей час — залежить від особливостей конструкції, матеріалів та технічних характеристик.
Різновид
Набір функцій печей з різних цінових категорій відрізняється:
- У бюджетному сегменті представлені монофункціональні пристрої лише з режимом НВЧ.
- У середній ціновій категорії — девайси з грилем.
- Преміальні мікрохвильові печі у функціональному плані наближені до духових шаф: крім смаження на грилі вони підтримують приготування в режимі конвекції.
Габарити
Можна купити вбудовану мікрохвильову піч великого розміру. Вона добре доповнює інтер’єр, служить окрасою кухні. Відразу й не зрозумієш, трендова духовка це або НВЧ.
У разі дефіциту простору краще віддавати перевагу компактним моделям — таким самим, як для окремої установки.
Місткість
Зазвичай мікрохвильова піч використовується як помічниця для основної кухонної техніки. Мало хто застосовує її для повноцінного щоденного приготування. Звідси висновок: величезна місткість не потрібна.
Оптимальний літраж легко підібрати під кількість користувачів:
- Менш як 20 літрів — для 1-2 осіб. У робочій камері достатньо місця для плоскої тарілки середнього діаметра або глибокої миски. За раз можна розігріти кілька порцій супу або приготувати партію з 6-8 гарячих бутербродів.
- До 25 літрів — для 3-4. Всередину входить високий і об’ємний посуд, можна розморожувати важкі шматки м’яса чи риби.
- 25-35 літрів — вистачає для великої родини. Не треба ділити їжу на порції: вона легко прогрівається за один підхід.
Потужність
- Модель на 500-700 Ватт — «парубоцький» варіант. Електрики споживає мало, швидко окупається. На ґрунтовні гарячі страви потужності не вистачає, зате для ситних перекусів на зразок лінивих макаронів із сиром або мініпіци — якраз.
- До 1000 Вт — золота середина. Така вбудована мікрохвильова піч хороша як для напівфабрикатів, так і для домашньої їжі.
- На 1500 Вт — справляється із завданнями будь-якої складності. У її меню безліч різних страв: від домашніх снеків до курки або індички з хрусткою скоринкою.
Автоматичні режими
Обробка продуктів мікрохвилями — це стандартний режим роботи будь-якої НВЧ пічки. Для багатьох моделей також доступні додаткові варіанти експлуатації:
- Грилювання продуктів за допомогою класичного ТЕНового чи вдосконаленого кварцевого гриля.
- Приготування у режимі конвекції.
- Ощадливе автоматичне розморожування, при якому їжа не готується, а тільки відтає.
Особливості керування
Механічні поворотні перемикачі — ідеальні для мікрохвильової печі в ретро-стилі. Сучасним моделям більше пасує електронна панель (дисплей + кнопки) або сенсорна, яка реагує на дотик. Деякі дорогі моделі підтримують дистанційне керування через Wi-Fi. Це зручно, коли потрібно запустити розігрів сніданку прямо з ліжка або ванної.
Набір додаткових функцій
Якщо і вбудовувати НВЧ піч на кухні, то таку, яка через кілька років залишиться актуальною. Комфортну довгострокову експлуатацію гарантують додаткові можливості. Серед них:
- Розумне розігрівання. Мікрохвильова піч автоматично визначає, скільки часу потрібно грітися порції їжі.
- Очищення парою. Запобігає накопиченню забруднень на внутрішній поверхні стін.
- Видалення неприємних запахів. Деякі печі нейтралізують стійкі та різкі аромати.
- Відкладений старт. Дозволяє готувати їжу до зазначеного часу.
- Вимкнення звуку. Піч повідомляє про завершення нагрівання або готовність страви за допомогою гучного звукового сигналу. Іноді його хочеться прибрати, щоби не заважав.
Марка
Розробки турецької компанії Беко приваблюють приємними цінами та лаконічним дизайном. У Самсунгівських печей на додачу до надійної конструкції — довга гарантія. Бош і Сіменс просувають концепцію багатофункціональних мікрохвильових печей з грилем, вентиляторами та іншими «плюшками». Гореньє має цікаву лінійку в ретро-стилі, а Кайзер — багато моделей з красивою панеллю керування і великою кількістю автоматичних програм.
Специфікації НВЧ-печей вбудованого типу
Об’єм | Компактні: 17 19 20 Середні: 22 23 25 Великі: 26 31 32 |
Спосіб відкривання дверцят | Кнопкою Ручкою |
Різновид дверцят | Лівосторонні Відкидні |
Потужність (Вт) | Від 500 до 750 Від 750 до 1000 Від 1000 до 1500 |
Піддон (см) | 24,5 25 25,5 27 28,8 31,5 32,5 |
Потужність гриля (кВт) | Без гриля 0,8 1,1 1,2 1,3 |
Захист стінок | Емаль Нержавійка Біокераміка Кераміка |
Кількість програм | До 5 До 8 Від 10 |
Регулювання потужності | Так Ні |
Панель керування | Вертикальна Горизонтальна |
Чому варто купити вбудовану мікрохвильову піч: аргументи «за» і «проти»
НВЧ вбудованого типу простіше впровадити в інтер’єр. Вона практично не впливає на загальну картинку, точніше — лише підкреслює переваги кухні.
Місця піч займає менше, вся стільниця залишається у відкритому доступі. Можливе встановлення на будь-якій висоті, наприклад, на рівні очей. З огляду на безпеку, це найкращий варіант монтажу, оскільки маленькі діти не зможуть дотягнутися до панелі керування або відчинити дверцята.
У функціональному плані моделі, які вбудовуються, — поза конкуренцією. Вони буквально «нашпиговані» корисними додатковими фішками.
Мінуси:
- Перманентне встановлення. Не можна перемістити мікрохвильову піч з одного місця на інше.
- Вартість. Купити вбудовану мікрохвильову піч так дешево, як звичайну, не вийде.
Дізнатися про ціни пристроїв від перевірених виробників, ознайомитися з основними технічними характеристиками та оцінити дизайн за допомогою фото можна на сайті Moyo.ua. Купівля мікрохвильової печі в інтернет-магазині — обдумане рішення, яке дозволяє витратити менше часу й уникнути головного болю, пов’язаного з самостійним доставлянням.