Болгарки на будь-який бюджет і функціонал
Болгарка – легкий і ультракомпактний інструмент. Підходить для домашніх майстрів та для досвідчених будівельників. Має велику сферу застосування для різних завдань. Випускається багатьма компаніями, кожна з яких пропонує рішення всіх цінових категорій.
Для яких завдань застосовується болгарка?
Кутова шліфмашина розрахована для завдань різного рівня складності. З її допомогою можна:
- розрізати тверді матеріали (метал, бетон, камінь);
- вирівнювати та затирати зварювальні шви;
- знімати іржу, старий шар фарби, залишки штукатурки;
- прорізати штроби для прокладання кабелів/труб у стінах.
Основні види кутових шліфувальних машин: яку купити?
Перед тим як купити болгарку, треба визначитися з типом інструменту. Залежно від принципу роботи розрізняють 2 варіанти:
- Мережева. Працює від розетки та вважається поширеним пристроєм. Відрізняється різноманітністю за габаритами та потужністю, що дає можливість встановлювати ріжучі диски різних розмірів. Має меншу вагу (порівняно з іншими аналогами) та доступну вартість. До мінусів відноситься наявність кабелю (обмежує мобільність оператора) та залежність від електрики (якщо відключать світло, працювати не вийде).
- Акумуляторна. Функціонує від акумулятора, що дозволяє працювати з нею на будь-якій відстані від розетки. І навіть на об'єктах, де немає доступу до електрики. Виручає під час робіт під стелею, на даху чи висоті. До мінусів відноситься вартість та обмежена ємність акумулятора. Також така болгарка працює лише з дисками невеликого діаметру.
Залежно від призначення, УШМ бувають побутові та професійні. Перші призначені для домашнього використання, відрізняються невисокою продуктивністю та доступною ціною. Другі характеризуються підвищеною потужністю, зносостійкістю та здатні працювати у складних умовах.
Правила вибору УШМ
При покупці болгарки потрібно дивитися на наступні параметри:
- Діаметр диска. Від нього залежить фронт доступних робіт. Універсальним варіантом є диски діаметром 125 мм, але для кожного завдання треба підбирати своє коло.
- Потужність. Від неї залежить продуктивність та стійкість інструменту до навантажень. Для домашніх завдань досить моделі потужністю до 1500 Вт. Для професійного використання треба підбирати продуктивніше рішення.
- Вага. Для комфортної роботи інструмент не повинен важити понад 3 кг. Для домашньої експлуатації рекомендується брати мережеву модель, вона легша. Акумуляторна кутова шліфмашина важче, хоча і працювати з нею теж зручно.
- Частота оборотів. У інструментів, що оснащуються великими колами, вона становить 7500-9000 об/хв. У моделей з меншими дисками – 12000 об/хв. Якщо плануєте працювати з різними матеріалами, рекомендується брати болгарку з регулятором обертів.
- Зручність. Цей параметр впливає як вага, а й рукоятка. У компактних болгарок вона має бути гумова (щоб не вислизала з рук), а у габаритних — із захистом для пальців. Великим плюсом буде наявність додаткової ручки. Так вдасться досягти міцного захоплення і знизити вібрації.
Також треба дивитися на додатковий функціонал інструменту. Насамперед – на опції, підвищують безпека: плавний пуск, захист від випадкового старту, перевантажень. Для комфортної роботи не зайвими буде можливість регулювання обертів та блокування шпинделя (щоб змінювати оснащення).
Широкий асортимент болгарок в MOYO.UA
У мережі магазинів MOYO.UA пропонується великий вибір УШМ від Макіта, Метабо та інших брендів. У каталозі зібрані болгарки, що відрізняються за потужністю, функціоналом, вартістю, так що кожен зможе підібрати ефективне рішення на будь-який бюджет.