Неможливо без технічного оснащення привести в порядок присадибну територію або зробити капітальний ремонт з нуля. Серед інструментів, які необхідні на ремонтної майданчику і в майстерні, – циркулярна пила. Її універсальність обумовлена широким спектром виконуваних робіт.
Кругла пила: сфера застосування
Циркулярки можна пиляти матеріали різної твердості. Вона сумісна з багатьма матеріалами, серед яких:
- Деякі види кольорових металів. Пила добре «обробляє» алюміній, оскільки він м'який.
- Дерево. Інструмент може розділити на кілька частин деревну плиту або зробити партію однакових дощок з бруса.
- Пластик і гіпсокартон. Для розкроювання заготовок підходять навіть недорогі моделі помірної потужності.
- Ламінат, ДСП, фанера. ЗА допомогою циркулярки легко виконується підгонка розмірів, вирізка пазів, вирівнювання неакуратних зрізів.
У домашніх умовах пила може знадобитися, коли потрібно поставити новий паркан, замінити двері в сараї, оновити підлогове покриття, поставити у дворі гойдалки.
Майстри експлуатують циркулярки для виготовлення віконних рам, дверних коробок, каркасів для господарських будівель, шаф, столів і інших предметів побуту.
Які бувають циркулярки
Залежно від призначення, у дискових пилок відрізняється технічне оснащення.
- Для побутових моделей характерна проста конструкція. У них встановлені двигуни невисокою або середньої потужності. Користуватися такими циркулярки простіше, вони адаптовані під потреби непрофесіоналів.
- Професійні пристрої могутніше і важче. Щоб ними управляти, необхідний багаж практичних навичок. Без підготовки вмикати циркулярку, призначену для профі, небезпечно.
За типом конструкції пили ділять на 2 категорії:
- Ручні. Під час роботи такі пилки необхідно утримувати руками. Їх особливість – компактні габарити і невелика вага.
- Стаціонарні. Це продуктивні пилкові верстати, які фіксуються на підлозі або на столі за допомогою болтів, затискачів або інших кріпильних елементів.
Ще один параметр класифікації – спосіб живлення. Електричний інструмент може бути мережевим і акумуляторним. Перший тип практичніше, якщо потрібно регулярно обробляти велику кількість заготовок. Другий зручніше, якщо в пріоритеті мобільність і можливість роботи далеко від розетки.
На що звернути увагу при виборі
Щоб підібрати циркулярну пилку, не потрібно бути столяром або будівельником. Є універсальний набір параметрів, аналіз яких допомагає знайти модель для будь-яких цілей. Найважливіші з них:
- Виробник. Бренд, який котирується в професійному середовищі, – безпрограшний варіант. Це Макіта, Бош, Метабо, Енхель.
- Розмір диска. Для невеликих заготовок потрібен коло малого діаметра (до 150 мм). Великі вироби краще пиляти за допомогою великого диска (понад 200 мм).
- Потужність. У побуті оптимальна середня потужність (до 1000-1100 Вт), в майстерні – висока (понад 1200 Вт).
- Наявність лазерного покажчика. Він потрібен, якщо важлива максимальна точність пропила.
- Підсвічування. З підсвічуванням безпечніше і простіше працювати при поганому освітленні (наприклад, в приміщеннях без вікон).
Плюси і мінуси циркулярних пилок
Жирний плюс якісного інструменту – адекватна вартість. «Домашню» циркулярку можна знайти в бюджетній ціновій категорії.
Також в числі переваг:
- висока швидкість і результативність роботи;
- розпил зі збереженням заданої траєкторії, чіткість ліній;
- широкі можливості експлуатації і адаптивність до завдань;
- відсутність необхідності у використанні додаткових систем провітрювання під час розпилу заготовок.
Виробники надають гарантію на циркулярні пилки. У разі виникнення проблем в роботі не з вини користувача, ремонт не влітає в копієчку.
Мінуси пристроїв: гучність і складність керування при першому використанні. Щоб вміло керувати пилкою, потрібно практикуватися.
Купити циркулярну пилку будь-якого типу (наприклад, дискову або стрічкову) можна в Moyo.ua. Для покупки знадобиться смартфон або комп'ютер з доступом в інтернет і кілька хвилин вільного часу. Замовлення можна оформити за все в 3 кроки.