Саме біг сприятливо діє на всі системи організму:
- підвищує витривалість;
- покращує стан серцево-судинної системи;
- сприяє схудненню.
Щоб заняття проходили з максимальною користю, необхідно придбати відповідний інвентар. І тут виникає закономірне питання: як вибрати бігову доріжку для дому? Вона повинна відповідати вашим вимогам у багатьох аспектах:
- доступна площа;
- допустимі навантаження;
- функціональність;
- набір програм;
- цінова категорія.
Розглянемо найбільш важливі параметри, які визначають основні характеристики кожної окремої моделі. Це допоможе зорієнтуватися в різноманітті бігових кардиотренажеров на ринку і прийняти вірне рішення при купівлі одного з них для особистого користування.
Механіка проти електроніки
Існує два основні різновиди бігових доріжок:
1. Механічні – наводяться в рух за допомогою зусиль самого бігуна.
2. Електричні – бігове полотно рухається, завдяки роботі мотора.
Перевагою механічних бігових доріжок є економічність і простота у використанні. Однак ви не зможете задати певну програму або отримати розширену інформацію про стан організму під час проведення занять. Також не рекомендується використовувати дані тренажери людям з проблемами в суглобах або варикозним розширенням вен через додаткових навантажень на ноги.
Електричні доріжки для бігу коштують дорожче і під час використання споживають певний об'єм електроенергії. Однак вони більш інформативні та згинання в налаштуваннях. Крім того, вам не потрібно докладати зусилля для руху бігової стрічки – для цього служить електромотор.
Потужність електромотора
Одним з найважливіших показників, який допомагає визначити, як вибрати бігову доріжку, є потужність електричного мотора. Вона впливає на максимальну швидкість, яку може розвивати стрічка, і допустима вага користувача. Також враховуйте постійну потужність, при якій доріжка буде працювати більшу частину часу. Ці параметри визначають надійність і продуктивність тренажера.
Бігова стрічка
Невід'ємним компонентом будь-якої доріжки є бігове полотно. Його необхідно оцінити за такими параметрами:
- довжина;
- ширина;
- товщина;
- кількість шарів;
- швидкість обертання;
- кут нахилу.
Дані характеристики впливають на довговічність і різноманітність програм тренажера. Розміри стрічки визначають габарити бігової доріжки і допустимі швидкості її функціонування.
Програми керування
Більшість бігових доріжок має наступний набір базових параметрів, що відображаються на екрані:
- пульс;
- швидкість;
- відстань;
- витрачені калорії.
Однак більш просунуті моделі можуть бути оснащені додатковими датчиками і пристроями:
- вбудовані тренувальні програми;
- додавання призначених для користувача режимів;
- підключення плеєра або смартфона;
- аудіо та відео супровід;
- Wi-Fi;
- тримач для аксесуарів;
- складаний механізм;
- ролики;
- ключ безпеки.
Очевидно, чим більше функцій здатна виконувати бігова доріжка, тим вище її вартість. При цьому тренажери середньої цінової категорії цілком можуть задовольнити мінімальні потреби користувачів для проведення регулярних занять з достатньою ефективністю.