Для яких страв призначається
Перше, на що потрібно звернути увагу при виборі каструлі, це її призначення. Залежно від цього слід підбирати посуд за такими критеріями:
- розмір;
- форма;
- спосіб готування;
- тепловий режим.
Розмір каструлі повинен відповідати об'єму продуктів, що готуються. Якщо ви використовуєте надто маленький посуд, то зможете приготувати лише невелику кількість порцій за один раз. При повному заповненні ємності можливе втікання або підтікання рідини.
При виборі каструлі надлишкового об'єму значно збільшиться час приготування страви, витрата газу чи електроенергії. Тому варто мати на кухні кілька каструль різної величини для різних ситуацій.
Форма посуду визначається особливостями її призначення. Для супів та каш підійдуть круглі кастрюлі та казанки. Для овочевих рагу, запікання птиці та риби краще використовувати ємності подовженої форми. Низькі каструлі хороші для гасіння, смаження, варіння напівфабрикатів та кип'ятіння молока.
Враховуйте термостійкість тари. Для максимальної термічної обробки вибирайте жароміцні матеріали. Для використання в мікрохвильових печах – скляні та пластикові каструлі. За наявності посудомийної машини уточніть, чи підходить вона для миття тієї чи іншої каструлі.
Який матеріал краще
Наступне питання, яке належить вирішити, – як вибрати каструлю залежно від матеріалу? Для виготовлення кухонного начиння застосовують різні сучасні матеріали та їх комбінації. Розглянемо найбільш потрібні:
1. Нержавіюча сталь – класичний варіант, який підходить для будь-яких печей і духовок крім мікрохвильових. Єдиний мінус – тривале нагрівання. Щоб прискорити процес, у сучасних моделях використовуються додаткові прошарки у днищі.
2. Алюміній – дешевий і легкий матеріал, що швидко нагрівається і Остигає. Однак їжа в такому посуді може пригоряти, а сама каструля деформуватися через м'якість і податливість.
3. Чавун – найдовговічніший і жароміцніший посуд, що підходить для страв, що вимагають тривалої термічної обробки або високих температур. Єдиним недоліком є велика вага та недостатньо естетичний зовнішній вигляд.
4. Скло – гарний, жароміцний та гігієнічний матеріал. Може бути використаний у мікрохвильовій печі та духовці. Його не слід піддавати різким перепадам температури та механічному впливу.
5. Кераміка – відрізняється вишуканим дизайном та різноманітністю стилів. Коштує недорого, але характеризується крихкістю та низькою теплопровідністю.
6. Емальоване покриття – підвищує захисні якості інших матеріалів та покращує гігієнічні властивості каструлі. Слід берегти від ударів та сколів.
7. Тефлонове покриття – відрізняється чудовими практичними властивостями, не дає їжі підгоряти, швидко нагрівається, легко миється. Але за сильного нагрівання може виділяти шкідливі речовини. Легко дряпається металевими приладами.
Практичні дрібниці
Якщо ви хочете дізнатися, як вибрати каструлі, виходячи з їх практичності, то слід приділити увагою окремим перевагам, якими мають різні моделі. Серед них можна виділити:
- зручні ручки;
- багатофункціональні кришки;
- додаткове ущільнення, що перешкоджає витоку тепла;
- знімний друшляк;
- багатошарове дно.
Кваліфіковані консультанти інтернет-магазину MOYO допоможуть вам підібрати найбільш підходящу каструлю вашої кухні.