Самий момент заморозити полуницю на зиму. І зробити це потрібно за всіма правилами, щоб збереглися колір, смак і до 97% вітамінів. При розморожуванні ягідки не деформуються. Якщо перетерти, вийде однорідна, приємна на вигляд консистенція.
Заморожувати готовий продукт можна по-різному: із цукром чи без, у пюре чи зберігаючи цілісність. Щоб не вибрали, підготовка до приготування схожа.
Чи потрібно мити полуницю перед заморожуванням: тонкощі підготовчого етапу
Це міф, що миття робить смак менш насиченим. Мити треба — так гігієнічніше. Якщо на вигляд ягода здається чистою, все одно її краще сполоснути. Особливо коли плануєте потім їсти ягоди прямо з морозильної камери.
Щоб полуниця не наситилася водою, потрібно мити під проточною водою та невеликими порціями.
- Після цього перемістити в сито або розкласти серветки так, щоб ягоди були на відстані один від одного.
- Коли вода стече, видалити плодоніжки та листочки.
Як заморозити полуницю на зиму
Від обраного способу заморожування полуниці залежить вигляд, насиченість смаку і те, як вона потім може бути використана.
З цукром
У холоді ягода частково втрачає солодкість. Відновлює її цукор. Пропорції залежать від того, наскільки хочеться солодкий продукт. Як правило, на 1 кг ягід береться 200 г цукрового піску.
Щоб заморозити полуницю із цукром у вигляді пюре, її перемелюють у блендері до однорідної консистенції. Можна виставити середню потужність, щоб залишалися невеликі шматочки.
Розморожена пюреподібна маса — чудова добавка в смузі, морозиво, випічку, йогурти.
Пізнавальна стаття: Як користуватися блендером: нюанси використання 2 видів подрібнювачів
Без цукру
Щоб заморозити полуницю без цукру спочатку її потрібно помити та просушити. Потім розкласти на кухонну дошку і поставити в морозилку на пару годин. Це важливий етап — тільки так ягоди при тривалому зберіганні не злипнуться.
Підморожену полуницю потрібно розкласти у судки чи пляшки. Потім поставити в морозилку на дозаморозку та збереження.
Після того як розморозили, ягідки їдять відразу або додають в їжу. Без цукру заморожування цілих ягід та полуничного пюре теж на користь. Заготівлю потім додають у соуси, кекси, торти.
Цікава стаття: 5 видів коктейлів, які легко можна приготувати вдома!
Цілком
Щоб заморозити полуницю повністю, вимиту і просохлу перекладають у посуд і шарами посипають цукровою пудрою. Потім ставлять у холодильник на 3-4 години. Цього часу цілком достатньо, щоб ягоди виділили сік.
Після сироп зціджують через марлю чи сито. У пластмасові судки або форму для льоду потрібно перекласти спочатку ягоди, а потім залити отриманим соком. Місткість щільно закрити та поставити на зберігання в морозильну камеру.
Полуницю у такому вигляді зручно діставати для приготування компотів, домашнього морозива, йогуртів, желе, пирогів із полуницею.
Читайте: 5 причин купити йогуртницю + лайфхаки з приготування йогурту в домашніх умовах
У чому заморожувати полуницю: варіанти на всі випадки
Вдруге ягоди не підлягають заморожуванню — так вони втрачають смак і вітаміни. Тому спочатку підбирають посудину потрібних розмірів.
Ємність
|
Рецепт |
Тарілка, таця, судок, банка, зіп-пакет | цілком чи половинками |
Судок, пляшка, банка, склянка, форми для морозива, зіп-пакет | у вигляді пюре |
Розглянемо ці методи докладніше.
Пляшки
Заморозити полуницю із цукром у пляшках дуже просто. Тару заповнюють максимально щільно. Кришку закривають герметично.
Важливо, щоб тара була не зі скла, яке від перепаду температур може луснути. Найкраще підійдуть пластикові місткості з вузьким горлом. У них зручно засипати дрібну полуницю або ягоду, перетерту в блендері.
Пакети
Можна взяти прозорі пакети чи харчову плівку. Найпрактичніше заморожувати полуницю в сейф-пакетах. Вони щільніші, є застібки, які не дадуть вмісту протікати. Морозити у них можна пюре чи цілі ягоди.
Вибираючи пакетований метод, важливо максимально позбутися повітря всередині. Допоможе коктейльна трубочка. Достатньо витягнути через неї повітря губами.
На замітку: Електронні гаджети для кухні: ТОП-5
Форми для льоду
Якщо не знаєте, в чому ще заморозити полуницю цілком, вибирайте форму для льоду. Вона підходить для заготовлення у лимонади, коктейлі та начинку в тістечка. Саме невеликі ягоди з хвостиками або без, а також розрізані навпіл.
- Їх потрібно викласти в комірки,
- залити охолодженою кип'яченою водою або полуничним соком,
- поставити у морозильне відділення.
Потім замерзлі порційні кубики можна викласти в контейнер або одноразові пакети.
Контейнери
Цілу або нарізану полуницю кладуть у судок і злегка посипають цукром. Якщо хочеться натурального смаку, то обходяться без цукру. Або кладуть у судок попередньо заморожені ягоди та ставлять у морозильну камеру до зими.
Вибирають контейнери із кришками, які щільно закриваються. Важливо, щоб усередину не потрапляло зайве повітря, інакше ягоди кристалізуються.
До речі: Кухонні ваги: як вибрати точний та зручний прилад для зважування продуктів?
Незвичайні способи заготувати ягоди на зиму
Оригінальний спосіб заморожування та зберігання — на листі для випічки або тарілці. Достатньо викласти ягоди окремо одна від одної, це допоможе уникнути злипання в морозилці. Відправляють тару для замерзання.
Спосіб сподобається тим, хто хоче отримати заморожену ягоду для рецептів тут і зараз. Достатньо полуниці постояти в морозильній камері до 30 хвилин, і вона готова. Для заморозки на зиму метод також підходить, якщо в морозилці достатньо місця. Коли ягоди відокремлені одина від одної, вони не липнуть і не ламаються, виходять гарними та акуратними.
За допомогою склянки та заздалегідь заготовленого пюре вдасться зробити полуничне морозиво. Достатньо налити вміст у склянку та поставити паличку посередині. Чекати менше ніж годину та смачне морозиво готове. Замість склянки можна використовувати форми для морозива.
Скільки зберігається заморожена полуниця?
Оптимальні 8-12 місяців. Якщо перетримати довше, заготівлі втратять усі корисні мікроелементи та вітаміни.
Краще заморозити полуницю з розумінням, що протягом пів року точно з'їсте або додаватимете у випічку і напої. Тоді метушня з заморожуванням піде точно на користь.
Пальчики оближеш: Смузі без блендера — 5 способів та 4 рецепти